۲ دقیقه

ماندگاری بوتاکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

ماندگاری بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله مواردی است که هر شخص برای رفع مشکلات ناشی از بالارفتن سن و یا وجود چین و چروک ها از آن استفاده میکند . معمولا بوتاکس به قسمت هایی از پیشانی که دچار خطوط عمیق یا سطحی شده اند تزریق میشود از جهتی از این ماده ی مفید برای رفع خطوط ایجاد شده ی خنده و یا اخم نیز استفاده میشود .

بسیاری از افراد که تمایل به تزریق این ماده دارند نگران ماندگاری بوتاکس هستند و سوالات بسیاری در رابطه با اثرات ناشی از تزریق بوتاکس دارند .

در پاسخ باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان ماندگاری و طول اثر بوتاکس تزریق شده برای هر فرد متفاوت است ، از این رو تصمیم قطعی و یا زمان مشخصی را نمیتوان تعیین نمود .

ماندگاری بوتاکس

معمولا بوتاکس در افرادی که متابولیسم بدنی بیشتری دارند کمتر اثر میکند و ممکن است فرد بعد از گذشت چند ماه نیاز به ترمیم تزریق دااشته باشند ، به همین جهت است که تاثیرات بوتاکس در افرادی که ورزش های سنگین انجام میدهند کمتر دیده میشود .

البته جنس بوتاکس نیز در ماندگاری آن تاثیر به سزایی میگذارد ،بوتاکس ها با توجه به نحوه ی نگهداری و یا سیستم ساختاری ممکن است کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد .

یکی از مهمترین عواملی که در ماندگاری بوتاکس اهمیت ویژه ای دارد نحوه آماده کردن و همچنین تزریق این ماده می باشد .تزریق مرحله ی حساسی است و پزشک باید بتواند در عمق مشخص و میزان مشخص برای هر عضو از صورت یا بدن تزریق را انجام دهد . این کار حساسیت و دقت بالایی میطلبد در بسیاری از موارد مشاهده شده است که صورت فرد بعد از تزریق دچار تورم  یا خونریزی شده است و یا کبودی ناشی از تزریق بوتاکس تا طولانی مدت باقی مانده است این امر در صورتی بروز مینماید که بوتاکس به مقدار مشخص و یا اندازه ی مشخص در محل تزریق نشده باشد و یا اینکه میزان فرورتگی سوزن تزریق در صورت کم یا زیاد بوده باشد .

بیشتر بخوانید
فواید تزریق بوتاکس در زیر بغل

از این رو توصیه میشود که برای تزریق ژل یا بوتاکس به مرکزی مراجعه کنید که تجارب کافی برای این امر را کسب نموده باشند.سعی کنید تزریق را در یک محیط امن و تمیز انجام دهید .

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button