۶ دقیقه

عمل بینی طبیعی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

کشور ایران جز ده کشور اول در اعمال جراحی کل بدن است و جز پنج کشور اول در اعمال جراحی زیبایی بینی است. جراحی بینی طبیعی طرفدارهای زیادی دارد و خیلی از افراد خواهان این نوع جراحی ها می باشند. یکی از سوالات شایع در بین عموم افراد جامعه این است که مقصود از عمل بینی طبیعی چیست ؟ آیا درست است که تغییرات کمی در عمل بینی طبیعی رخ می دهد؟ نحوه انجام عمل بینی طبیعی گاهی اوقات سردرگمی و برای افراد پیش می آورد که تصور می کنند که بینی تنها عیوب آن رفع می شود، در صورتی که چنین نیست عمل بینی طبیعی بدین معناست که، در واقع آن حالت خوب و دلپذیر در یک بینی را ببینید، که این تغییرات حتما راضی کننده خواهد بود.

عمل بینی

بینی طبیعی

در گذشته جراحی بینی فقط به یک صورت انجام می شد و آن بینی عروسکی بود. امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی به خصوص در جراحی زیبایی، بینی طبیعی رواج پیدا کرده است. در این نوع جراحی قوس کمی در روی بینی ایجاد شده به طوری که قابل محسوس نیست و با اجزای صورت فرد تناسب دارد. در جراحی بینی طبیعی اصلاحات محدود به تیغه بینی می باشد در نتیجه تغییرات زیادی در بینی صورت نمی گیرد. برای انجام این عمل باید شرایط لازم را داشته باشید. به همین منظور بهتر است قبل از اقدام به جراحی در جلسه ای با جراح بینی خود در خصوص داشتن شرایط لازم و نتیجه جراحی مشورت بکنید.

نقش پوست در عمل بینی طبیعی

جنس پوست در عمل جراحی زیبایی تاثیر بسزایی دارد و جزء عوامل مهم در نتیجه عمل بینی می باشد. در اکثر اوقات ورم بعد از عمل بینی، حتى به مدت چندین ماه نیز می تواند علت تغییر شکل بینى باشد، حتى نتیجه مطلوب عمل زیبایی بینی نیز در نخست می تواند خوب به نظر نرسند به ویژه اگر بیمار پوست ضخیم، چرب و مستعد آکنه دارید، به همین علت توصیه می شود صبر داشته باشید و به جراح خود اطمینان کنید چرا که وی بهترین کار را برای شما انجام خواهد داد.

تغییرات در جراحی بینی طبیعی

  1. پره های بینی به انداره ای کوچک می شود که طبیعی بوده و برای سایرین قابل محسوس نباشد.
  2. دراین نوع جراحی فرم و موقعیت پره های بینی تغییری ایجاد نمی شود.
  3. نوک بینی در جراحی بینی طبیعی مانند بینی عروسکی و فانتزی تیز نمی شود.
  4. برآمدگی و قوس ملایمی در روی بینی ایجاد می شود به طوری که طبیعی به نظر آید.
  5. بین ناحیه بینی و پیشانی زاویه مناسبی ایجاد می شود.
  6. بین ناحیه بینی و لب زاویه مناسبی ایجاد می شود.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی مناسب چه کسانی است؟

عوارض عمل بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی یکی از جراحی های زیبایی بدون عارضه می باشد. عوارض در اعمال جراحی به دو دسته تقسیم می شود عوارض احتمالی و عوارض ناشی از جراحی است. عوارض احتمالی در تمامی اعمال زیبایی رخ می دهد و موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود، همانند تورم و کبودی. این عوارض در اثر انتخاب اشتباه رخ می دهد لذا قبل از انجام عمل بینی حتما در انتخاب پزشک خود دقت کافی و لازم را داشته باشید. عوارض ناشی از جراحی همانند: غیرقرینگی، کوچک شدن بیش از حد بینی و اختلالات تنفسی می باشد.

تغذیه بعد از عمل بینی طبیعی

رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی در نتیجه نهایی جراحی نقش بسزایی دارد. بعد از عمل بینی بهتر است از مصرف مواد غذایی آلرژی زا و ادویه دار نظیر فلفل و نمک اجتناب ورزید. لذا برای رسیدن به نتیجه مطلوب به توصیه جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خود گوش فرا دهید .

تاثیر جراح در جراحی بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی متبحر و مجرب در داشتن بینی طبیعی در عمل بسیار موثر است. جراح در ابتدا به بررسی آناتومی دقیق بینی از طریق تصویربرداری می پردازد. جراح بینی طبیعی بینی را به گونه جراحی می کند که در نگاه اول به نظر نمی آید بینی مورد جراحی قرار گرفته باشد و کاملا طبیعی به نظر می آید.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی نوع بینی فرد عامل تعیین کننده در نتیجه عمل می باشد. بینی افراد با توجه به نوع پوست و بافت های غضروفی به بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. در بینی گوشتی پوست دارای ضخامت بیشتری بوده و دارای غضروف های ضعیف تری می باشد. در نتیجه اعمال تغییرات در این بینی کم می باشد. به همین دلیل مناسب ترین بینی برای این نوع بینی می باشد. در بینی استخوانی پوست نازک بوده و دارای تیغه قوی تری نسبت به بینی گوشتی می باشد و می توان تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد. این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی مناسب می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی گرفتگی بینی

نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی گاها ممکن است انحراف یا برجستگی و یا نامتقارنی های خفیف در بینی به وجود آیدکه با ماساژ بینی بعد از جراحی بینی طبق دستور پزشک می توان تا حدودی  از این مشکلات کاست و آن را برطرف کرد.
البته توجه داشته باشید که از ماساژ شدید بپرهیزید و اگر به ماساژ شدید نیاز دارید خودتان انجام ندهید و اجازه دهید پزشک شما برایتان اینکار را انجام دهد.
منظور ازماساژ بینی انجام  تمریناتی است که فرد پس ازعمل جراحی برای بینی انجام می دهد. این دستورالعمل به افرادی داده می شود که در طولن جراحی بینی آنها شکسته شده است و این شکستگی در افرادی ایجاد می شود که بینیشان قوز داشته و به اصطلاح عقابی بوده است و آن را برداشته اند.

چگونگی ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

تمرینات و ماساژها به منظور به وجود آمدن شکل بهتر در بینی و قسمت های استخوانی و غضروفی می باشد. به علت آنکه بینی در برخی افراد شکسته می شد، پس از عمل برای جای گیری بینی در محل مناسب از گچ استفاده می شود و پس از آنکه گچ باز شد، استخوان ها هنز قابلیت جابه جا شدن و کج شدن دارند نیاز ست تا فرد از بینی مراقبتکند تامانع ااز بدفرمی یا تغییر حلت بینی شود.
این تمایل استخوان ها برای جا ه جایی از مل اصلی خود می تواند تا  الی 8 هفته وجود داشته باشد.به همین دلیل تا چند هفته اول بعد از عمل بیمار باید چندین بار به پزشک مراجعه کند تا بینی اش توسط پزشک به دقت مورد بررسی قرار گیرد. با این ویزیت پزشک هرگونه تغییر در استخوانهای بینی را سریع تشخیص می دهد و در این زمان با ماساژهای مخصوص می توان از تغییر فرم بینی پیشگیری کرد.
زمان اصلاح این کجی و مشکلات و انحرافات باید در هفته های 6 تا 8 بعد از عمل باشد. بهترین روش ماساژ توسط انگشت می باشد. در طی ماساژ باید توجه شود که فشار توسط انگشت باید به قسمت یک سوم بالایی بینی یعنی  قسمت استخوان بینی باشد.

بیشتر بخوانید
تفاوت جراحی زیبایی بینی به روش باز و یا به روش بسته

نتیجه گیری

بینی در چهره افراد تاثیر بسزایی در زیبایی آن ها دارد . بهتر است قبل از جراحی بینی طبیعی حتما در انتخاب جراح دقت لازم و کافی را داشته باشید و در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا با توجه به آناتومی صورت شما فرم بینی طبیعی انتخاب و جراحی انجام گردد .

گالری تصاویر عمل بینی طبیعی

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =

Call Now Button