۴ دقیقه

عمل بینی به روش باز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

یکی از موثرترین و جدیدترین روش های جراحی زیبایی بینی، عمل بینی به روش باز می باشد. در این روش جراحی دسترسی جراح به اسکلت بینی و همچنین وضوح بینی بالاتر است و به طور مستقیم می تواند تمامی تغییرات را روی بینی اعمال نماید.

عمل بینی

نحوه انجام عمل بینی به روش باز

تیم بیهوشی با روش بیهوشی عمومی تحت نظارت دکتر جراحی را آغاز می کند به این معنا که بیمار در طول عمل خواب بوده و هیچ گونه دردی را احساس نمی کند. جراحی بینی با روش باز با یک برش پوستی بر زیر بینی شروع شده و سپس این برش به داخل گسترش داده می شود. این روش معمولا برای بیمارانی که تغییرات زیادی روی بینی آن ها لازم است اعمال شود به کار می رود.

جراح بینی با توجه به تغییراتی که نیاز است تا اعمال کند برش های خاص مربوطه را در نقاط مختلف بینی انجام می دهد. جراح پوست بینی را از بافت جدا کرده و بالا می کشد تا بتواند به استخوان و غضروف بینی دست پیدا کند و این ها یکی از ظریف ترین بخش های جراحی بینی است، زیرا غضروف بینی که ساختار بینی را تشکیل می دهد درست زیر این قسمت قرار دارد.

بیشتر بخوانید
عمل انحراف بینی

جراح برای تغییر شکل دادن نوک بینی از روش بخیه زدن نیز استفاده می کند با این تکنیک غضروف را خم می کند و در صورت لزوم غضروف ها را بهم می دوزند و بینی را به طور کامل تغییر شکل می دهند برای ایجاد تغییرات بیشتر و واضح تر می توان از بخش دیگری بینی غضروف برداشت و به غضروف نوک بینی می دوزند.

اتصال استخوان های بینی از صورت با وسیله ای برنده ای به نام استئوتوم و با کمک یک چکش جدا می شوند و سپس جراح با وارد اوردن یک فشار رو به داخل استخوان بینی را می شکند و به سمت داخل جابجا می کند بعد از آن که به استخوان و غضروف بینی شکل داده شد، پوست دوباره روی اسکلت بینی برگرداننده می شود و برش های عمل بینی همگی بخیه زده و ترمیم می شود و بخیه زدن باید با دقت زیادی انجام شود تا جای بخیه ها به خوبی ترمیم شود باید به این نکته اشاره کرد که جای بخیه ها تقریبا شش ماه پس از جراحی محو خواهد شد.

مشکلات تنفسی پس از عمل بینی

مشکلات تنفسی به عوامل مختلفی بستگی دارد ابتدا باید قبل از عمل بینی فرد مورد ارزیابی و مشاوره قرار گیرد تا علل آن مشخص گردد. گاهی اوقات مشکلات تنفسی به دلیل انحراف بینی می باشد که حین عمل بینی می توان انحراف بینی را برطرف نمود، اما در صورتی که فرد آلرژی داشته باشد بعد از عمل کمی تشدید شده سپس بهتر خواهد شد.

عوارض عمل بینی به روش باز

عمل زیبایی بینی یکی از جراحی زیبایی است که بدون عارضه می باشد . اما عمل بینی همانند دیگر عمل های زیبایی دارای عوارض احتمالی همچون تورم و کبودی خواهد بود که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . ولی برخی از عوارض ناشی از جراحی است که برای پیشگیری بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت لازم و کافی را داشته باشید.

بیشتر بخوانید
عمل بینی و سرما خوردگی

در این روش جراحی، بهترین جراح بینی در تهران وضوح بهتری خواهد داشت و قادر خواهد بود مشکلات پیچیده تری را با این روش برطرف نماید . معمولا در عمل بینی به روش باز برای افرادی که مشکلات و آناتومی پیچیده تری دارند، مناسب است .

مزیت جراحی بینی باز

جراحی بینی باز برای بینی های با آناتومی پیچیده موثر است در این نوع جراحی دسترسی و دید جراح به تمام اسکلت بینی میسر می باشد . در جراحی بینی به روش باز می توان نارسایی های پیچیده بینی نظیر: چرک بینی و انحرافات شدت بینی را درمان کرد . اثر بخشی جراحی بینی به روش باز نسبت به روش بسته بیشتر است همچنین در این نوع جراحی می توان به درستی بهتری از بینی دست یافت.

هزینه عمل بینی به روش باز

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد . لذا برای اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی به روش باز بهتر است ابتدا مورد بررسی و مشاوره قرار گیرید تا بتوان هزینه را مشخص نمود . برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص به جراح بینی خوب در تهران مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

از نظر متخصصان جراحی زیبایی بینی از سخت ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید. امروزه جراحی زیبایی بینی روش های مختلفی دارد، اما پرکاربردترین آنها عمل بینی به روش باز می باشد و به سلیقه و تبحر متخصص جراحی زیبایی بینی بستگی دارد، اما متخصصان عمل بینی به روش باز نسبت به روش بسته استفاده بیشتری می نمایند.

گالری تصاویر عمل بینی طبیعی

بیشتر بخوانید
جراحی بینی در بیماران دیابتی

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =

Call Now Button