دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » از صفر تا صد جراحی بینی استخوانی
۲۰ دقیقه

از صفر تا صد جراحی بینی استخوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3]

جراحی بینی   یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیکی است که بیماران برای بهبود ظاهر و یا نقص هایی در فرم بینی که به دلیل ژنتیک، تروما و یا جراحی های بینی قبلی گریبانگیرشان شده است، انجام می دهند. جراحی بینی می تواند تغییرات شگرفی را در ظاهر و یا صورت شما ایجاد نماید. همچنین این جراحی توانایی بهبود برخی از مشکلاتی که به علت بد فرمی های بینی به وجود آمده اند را دارد.

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی معمولاً دارای کمی انحراف و یا قوز می باشند .این انحراف و قوز روی بینی در بیش تر موارد از لحظه تولد فرد با همراه شده و عوامل موروثی نقش زیادی در شکل بینی فرد بازی می کنند. البته برخی از موارد انحراف و بدشکلی های بینی اکتسابی بوده و بر اثر اصابت ضربه به بینی فرد حاصل می شود.

جراح زیبایی بینی و اطلاعات آن

شاید بهتر باشد بدانید که بیش تر مشکلات ظاهری بینی با عمل های جراحی امروزی قابل حل می باشند. در جراحی بینی استخوانی، مشکل انحراف بینی با کمک پیوند غضروف تا حد زیادی ترمیم شده و سایر نواقص آن در یک مرحله بر طرف می گردد. پوست نازک و بافت غضروفی عموماً از ویژگی های بینی استخوانی می باشند.

در برخی از نژادها، بینی استخوانی به صورت وراثتی نسل به نسل انتقال پیدا می کند. ولی ضرباتی که در طول زندگی به بینی فرد وارد می شود، می تواند در شکل گیری بینی وی موثر باشد. در صورت وارد شدن ضربه به بینی، فرم استخوان بینی فرد از حالت نرمال خارج شده و گاهاً دچار انحراف می شود. این انحراف در بعضی موارد آنقدر شدید است که تنفس فرد را با اختلال مواجه می نماید.

 

مشاوره پیش از جراحی بینی

مشاوره پیش از هر نوع جراحی زیبایی به شدت توصیه می شود. پیش از عمل بینی معمولاً جراح مربوطه نسبت به انجام معاینات بالینی اقدام می کند. سوابق پزشکی فرد، بیماری ها و جراحی های انجام شده در این بررسی ها نقش موثری بازی می کنند. در صورتیکه بینی فرد در اثر ضربه دچار انحراف و یا شکستگی شده باشد، جراح بینی ممکن است برای ارزیابی های بیش تر عکس برداری های تشخیصی تجویز نماید. همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، ضخامت پوست در تعیین تکنیک مناسب جراحی نقش موثری بازی می کند. بررسی ضخامت پوست نیز از مواردی است که در جلسات مشاوره ای به آن پرداخته می شود.

معمولاً کیفیت پوست مراجعه کننده نقش موثری در روند جراحی و بهبود اسکارهای ناشی از آن بازی می کند. لذا در صورتیکه مبتلا به بیماری های پوستی هستید که روند بهبود اسکارها را به تأخیر می اندازند، بهتر است برای انجام جراحی بینی استخوانی تا معالجه کامل این بیماری ها دست نگه دارید.

افراد مناسب جراحی بینی استخوانی 

از مهم ترین عواملی که باعث می شود تا افراد تصمیم به عمل بینی بگیرند، وجود مشکلات زیر می باشد:

 • شکستگی بینی
 • عریض بودن تیغه بینی
 • ارتفاع بلند تیغه بینی
 • ارتفاع کوتاه تیغه بینی
 • نوک بینی پهن
 • سر افتاده بینی
 • باریک بودن سر بینی
 • انحراف تیغه بینی
 • سوراخ بینی پهن
 • مشکلاتی در جراحی بینی قبلی که نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا می کند.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراح بینی معمولاً به منظور کاهش ناراحتی های ایجاد شده بعد از انجام جراحی بینی استخوانی، داروهای مسکن و التیام بخش تجویز می نماید. در ذیل به برخی از موارد مراقبت های پس از جراحی بینی اشاره می نمایم:

 • از خم کردن سر و دولا شدن تا جای ممکن اجتناب کرده و برای بلند تر شدن سرتان از بالشت استفاده نمایید.
 • به منظور کاهش درد و تورم ناشی از جراحی، شما می توانید از کمپرس آب سرد استفاده نمایید. فراموش نکنید که از قرار دادن کمپرس به طور مستقیم بر روی موضع خودداری نمایید. زیرا این کار می تواند موجب مرگ سلول های پوستی شود.
 • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و بلند کردن اجسام حجیم تا حداقل شش ماه پس از جراحی خودداری نمایید.
 • بینی خود را از برخورد با اجسام محفوظ بدارید. بهتر است در هنگام شب و تا زمان بهبودی کامل بینیتان به صورت انفرادی بخوابید.
 • دو ماه بعد از انجام جراحی بینی استخوانی به دلیل حساس بودن پوست، از قرار گیری در مقابل نور آفتاب اجتناب کنید. در صورت رفتن به زیر نور آفتاب از کرم های مناسب ضد آفتاب استفاده کنید.
 • به مدت 2 ماه از قرار گیری در مقابل حرارت و سرمای مستقیم به بینی اجتناب کنید.
 • پس از جراحی بینی توصیه می شود از قرار دادن عینک های طبی و دودی بر روی بینیتان تا حداقل شش ماه خودداری نمایید.
 • بعد از انجام جراحی بینی باید مراقب پانسمان بینی خود بوده و در صورتی که شل شد، سریعاً به جراح بینی خود مراجعه کنید.
 • از دستکاری و خاراندن بینی باید پرهیز شود. چون ممکن است باعث عفونت، خونریزی و یا تغییر شکل بینی شود.
 • در صورتی که درون بینی و یا اطراف سوراخ های بینی زخم های دلمه بسته ایجاد شد، با هیدروژن پراکسید و یا آب اکسیژنه شستشو دهید.
 • در صورتی که برای جراحی بینی تان از نخ بخیه های جذبی استفاده شده است، آن را روزی 4 بار با هیدروژن پراکسید شستشو دهید. همچنین می توانید از آکوافور و یا وازلین برای نرم کردن بخیه ها استفاده کنید. برای مرطوب کردن بخیه های داخل سوراخ های بینی می توانید از آکوافور استفاده کنید. البته اول با هیدروژن پراکسید داخل بینی و بخیه ها شستشو داده شود سپس کمک گوش پاک کن اقدام به چرب کردن بینی با آکوافور کنید. این کار باید 4 بار در روز انجام شود.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی پهن

جراحی بینی استخوانی

ورزش بعد از جراحی بینی استخوانی 

به طورکلی بعد از گذشت 12 ساعت میتوانید تحرک داشته باشید اما این حرکات به صورت راه رفتن های آهسته و بسیار آرام است . در صورت امکان از نزدیکان بخواهید تا امور شمارا انجام دهند تا ناچار به تکان دادن سرو گردن و خم شدن های طولانی نباشید.

حدود یک هفته بعد از جراحی میتوانید راه رفتن را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که بعد از عمل هرچه بیشتر استراحت کنید از میزان کیفیت بیشتری برخوردار خواهید شد.

در صورتیکه ورزش یوگا انجام میدهید پس از گذشت دو هفته میتوانید به آن ادامه دهید .اما این نوع ورزش نیز باید آهسته انجام شود و حرکاتی که به سرو گردن فشار وارد میکند را انجام ندهید.

اگر تمایل به انجام ورزش های سنگین تر دارید باید کمی صبرکنید، معمولا بعد از گذشت دو ماه میتوانید خم شوید و یا به آرامی بدوید ، در این زمان میتوانید از وزنه های سبک برای ورزش کردن استفاده کنید.به یاد داشته باشید که دویدن و یا بلند کردن وزنه های سنگین در این دوره به شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که فعالیت های سنگین بدنی مثل کشتی گرفتن و یا ورزش های رزمی تا 6 ماه ممنوع میباشد.

 

 

روش های مختلف جراحی بینی 

روش های جراحی کردن بینی

جراحی بینی به صورت بسته 

برای انجام جراحی بینی به روش بسته نیاز است تا با ایجاد شکاف تنها در ناحیه سوراخ بینی تغییرات را ایجاد می نماید . این شکاف ایجاد شده در سوراخ های بینی برای کنار زدن پوست از روی استخوان بینی و غضروف آن می باشد .

اما این روش مرسوم نیست چرا که دسترسی به قسمت های مختلف بینی را دشوار نموده و جراح دید مناسبی برای جراحی در اختیار نخواهد داشت .

این روش جراحی برای عمل های محدود که نیاز به تغییرات بسیار جزئی دارند و تقریبا تراش تیغه ی بینی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد .

جراحی بینی به روش باز و بسته

انواع برش در جراحی بینی

جراحی بینی به صورت باز

در جراحی بینی به روش باز علاوه بر ایجاد شکاف در سوراخ های بینی، پره های بینی نیز شکاف داده می شود و پوست بینی به طور کامل از روی آن برداشته می شود . دسترسی به تیغه ی بینی در این روش به صورت کامل خواهد بود و هر گونه تغییر برای ایجاد فرم بهتر و مناسب تر امکان پذیر است .

جراح زیبایی بینی معمولا این روش را به طور رسمی برای عمل زیبایی بینی مد نظر قرار می دهند چرا که امکان ایجاد هر گونه تغییر  در ساختار کلی بینی را فراهم می نماید .

 

 

بیهوشی در جراحی بینی 

 

بیهوشی سداتیو در عمل جراحی بینی

این نوع بیهوشی با استفاده از داروی داخل وریدی، خواب آلودگی و ریلکسیشن را ایجاد می کند ، در واقع بیهوشی با تزریق داروی خواب آور انجام می شود. در این روش فرد خودش نفس می کشد و نیازی به لوله های تنفسی نیست. بعد از اینکه ریلکس شدید جراح به ناحیه ی مشخصی از بدن بیمار ماده بی حسی تزریق می کند. بیهوشی شما رابطه ی مستقیمی با میزان داروی تزریق شده در بدنتان دارد و تا پایان دوره ی عمل در یک خواب عمیق فرو خواهید رفت، احتمال به هوش آمدن شما حین عمل وجود دارد اما این به هوش آمدن به معنای درک واقعیت نیست زمانی که چشمتان را باز می کنید متوجه میشوید که در اتاق عمل هستید اما چیزی را به خاطر نمی آورید و بدنتان احساسی ندارد. بنابراین از این بابت ترسی نداشته باشید و با خیال راحت به جراح بینی اعتماد کنید تا بهترین روش برای جراحی را برای شما انتخاب نماید.

جراحی با روش بی حسی موضعی

تزریق بی حسی موضعی باعث سوزش اولیه ای می شود که به زودی به کرختی تبدیل خواهد شد ، این روش بدون تزریق داروی بیهوشی و آرامبخش انجام می شود و تنها قسمت مشخصی از بدن که نیاز به جراحی دارد بی حس می شود.البته باید توجه داشته باشید که این نوع بی حسی برای بزرگ کردن لب، برداشتن خال و عمل های کوچک دیگر مناسب است و در اعمال جراحی زیبایی بینی کاربردی ندارد.

امروزه بیشتر جراحی های بینی با انجام بیهوشی عمومی انجام می شود و فرد در تمام دوره ی بیهوشی و جراحی بینی متوجه عمل نخواهد شد. به هوش آمدن وی و ریکاوری نیز به سرعت انجام می شود و افراد معمولا احساس خوبی نسبت به خواب عمیقی که داشته اند خواهند داشت.

اگر ترس از بیهوشی دارید یک پزشک با تجربه و دلسوز انتخاب کنید تا به شما دلگرمی و اطمینان خاطر دهد، جراحی زیبایی بینی یک عمل تخصصی است که باید با ظرافت و دقت های کافی انجام بپذیرد.

 

ترس از بی هوشی


از بیهوشی میترسم اما مشتاق به انجام عمل بینی هستم 


ترس از جراحی بینی  منطقی نیست زیرا امروزه با پیشرفت های چشمگیر و تبحر جراحان بیهوشی جایی برای نگرانی افراد وجود نخواهد داشت.
بیهوشی مانند یک خواب عمیق است  اگر بدن شما سالم و سرحال باشد و یک متخصص بی هوشی با تجربه این کار را انجام دهد ،بیهوشی کاملا بی خطر خواهد بود.نگران ریکاوری نباشید زیرا این اقدام توسط متخصصین بیهوشی متبحر و با تجربه ای انجام خواهد شد که عمل جراحی را برای شما بسیار ساده و راحت خواهند نمود .

 

اقدامات قبل از جراحی بینی 

 


قبل از هر گونه اقدامی برای عمل بینی با پزشک خود مشورت کنید و از او بخواهید تا تصویر ذهنی درستی از بینی شما در آینده برایتان  ایجاد کند .


 • سعی کنید واقع بین باشید و توقع زیادی از تغییر در ساختار بینی نداشته باشید ، زیرا عمل بینی اجزای صورت شمارا هماهنگ و متناسب میکند و شما نباید توقع داشته باشید که بعد از عمل  شبیه به بازیگران یا افراد مشهور شوید .
 • در صورتیکه بیماری خاصی دارید آنرا درمان کنید و به پزشک جراح نیز اطلاع دهید .
 • سعی کنید تا دو هفته قبل از عمل سیگار و قلیان مصرف نکنید .
 • مصرف سیگار باعث میشود که فرد دچار مشکلات انعقادی در حین عمل شود .
 • از مصرف آسپرین و قرصهای مسکن مانند: ناپروکسن و بروفن نیز به مدت 2 هفته قبل از عمل پرهیز نمایید.
 • آزمایشات لازم را انجام دهید و در افراد بالای 40 سال حتما آزمایش غلظت خون و آزمایشات انعقادی انجام شود تا دچار عوارض احتمالی حین و بعد از عمل نشوید .
بیشتر بخوانید
جراحی بینی شکسته

مراقبت های بعد از جراحی بینی 

 

بد نیست بدانید که نقش بسیار مهمی از نتیجه جراحی بینی تحت تاثیر مراقبت های بعد از جراحی بینی   می باشد . 

اقدامات بعد از جراحی بینی

 • سعی کنید روز اول به طور کامل استراحت نمایید
 • از رژیم غذایی نرم استفاده نمایید، و از غذاهای جویدنی استفاده نکنید
 • داروهای تجویز شده پزشک را به طور منظم و کامل استفاده نمایید
 • استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش ورم و کبودی به مدت 48 ساعت بعد از جراحی بینی هر دو ساعت یکبار به مدت 20 دقیقه
 • استفاده از کمپرس گرم بعد از 48 ساعت از جراحی بینی جهت کاهش تورم
 • جهت تسکین درد از مسکن های معمولی استفاده نمایید
 • سعی کنید به حالت نیمه نشسته استراحت نمایید و زیاد خم نشوید و سرتان را به مدت طولانی پایین نگه ندارید
 • هنگام خواب از یک بالشت اضافه در زیر سرتان استفاده نمایید و سرتان را بلا نگه دارید
 • پرهیز از فین کردن، در هنگام تمیز کردن بینی از دستمال کاغذی نرم استفاده نمایید
 • سعی کنید به مدت یک هفته استراحت نسبی داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب نمایید
 • به مدت 2 ماه از عینک استفاده نکنید
 • دندان هایتان را با استفاده از مسواک نرم و به آرامی مسواک نمایید
 • از لنزهای طبیعی بعد از زمانی که تورم بینی کاهش یافت می توانید استفاده نمایید
 • خودداری از خندیدن زیاد و گریه گردن و حرکات اضافی صورت
 • به مدت دو ماه شنا نکنید و به سونا نروید
 • به مدت یک هفته لباس های گشاد و راحتی بپوشید و یا از لباسی که دکمه دارد استفاده نمایید
 • هنگام عطسه کردن از دهانتان استفاده نمایید
 • به مدت دوماه در معرض آفتاب و گرما و حرارت قرار نگیرید
 • اجتناب از کشیدن سیگار به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی
 • به مدت 6 ماه از وارد کردن ضربه به بینی خودداری نمایید زیرا تورم بینی را افزایش می دهد
 • بینی خود را دستکاری نکنید
 • اگر دچار مشکلی جدی و خونریزی شدید جراح بینی خود را مطلع سازید. در صورت خونریزی های کم بینی نگران نشوید و امری طبیعی می باشد
 • بینی خود را روزی سه بار به مدت 6 ماه بعد از کشیدن تامپون شستشو دهید

 

چسب زدن بعد از جراحی بینی 

چسب روی بینی باعث می شود تا بینی تورم و کبودی کم تری داشته باشد ، لازم است تا بعد از جراحی بینی حدود دو ماه تا سه ماه از چسب استفاده نمایید. مدت زمان این کار به ضخامت پوست بینی بستگی دارد و هرچه زخیم تر باشد نیاز بیشتری به زدن چسب روی بینی دارد .  معمولا چسب روی بینی های گوشتی نیاز به دوماه قرار گرفتن روی بینی دارد .
افزایش مدت زمانی که چسب روی بینی میزنید مانعی ندارد و در برخی از بینی های گوشتی نیز تا 6 ماه بعد از عمل هم انجام میشود.
بهتر است قبل از هراقدامی از پزشک جراح بخواهید تا برای شما چسب بینی را بزند و بعد از اموزش های لازم از جانب وی خودتان برای این کار اقدام نمایید .

ویژگی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی 

عمل بینی با نتیجه ای طبیعی ، امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است . البته همچنان بسیاری از چهره ها همچنان با داشتن بینی های عروسکی و یا فانتزی زیبا تر می شوند. اما در این بین افرادی هم هستند که تمایل زیادی به عمل بینی به روش کاملا طبیعی و یا natural  دارند .

 

ساختار بینی طبیعی 

بینی های طبیعی دارای قوس بسیار کم و زاویه ای متناسب است که تقریبا تیغه ی آن صاف و بدون قوس دیده می شود ، تیغه ی بینی در این نوع جراحی زیاد نازک و کوچک نمی شود و البته نوک بینی به میزان بسیار اندک و در حدی که ساختار زیبایی داشته باشد بالا کشیده می شود . این نوع بینی بسیار ایده آل و زیبا خواهد بود و تنها به رفع قوز و یا انحراف تیغه بینی اکتفا می نماید ، همچنین سوراخ ها و پره های بینی را در جایگاه مناسب قرار می دهد .

یک بینی عمل شده به صورت طبیعی

داشتن یک بینی طبیعی و زیبا امروزه در بسیاری از هنرپیشه ها و ستاره های سینمایی طرفدار پیدا کرده است به طوری که فرد با مشاهده دقیق چهره متوجه می شود که ایشان جراحی انجام داده اند یا خیر ؟

 


در جراحی بینی طبیعی بینی زیبا، کوچک  و متناسب است و آثار جراحی بعد از آن نا آشکار است . 


بینی فانتزی چیست

جراحی بینی فانتزی

عمل جراحی بینی فانتزی  امروزه یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی محسوب میشود .

از این رو روزانه تعداد زیادی از مردم کاندید این نوع عمل زیبایی هستند .

برخی از تغییرات ایجاد شده در چهره شان لذت میبرند و برخی نیز علاقه ای به مشخص شدن عمل انجام شده بر روی صورت ندارند ، به همین منظور قبل از هرگونه اقدام برای جراحی بینی نوع بینی که از پزشک انتظار دارند را مشخص مینمایند .

در مقابل همه ی سلیقه ها عده ی زیادی از افراد و مخصوصا خانم ها علاقه ی خاصی به بینی های فانتزی احساس میشود ، ازاین رو بسیاری از افرادی که کاندید جراحی بینی هسند تمایل به داشتن یک بینی کوچک و سربالا دارند .

جراحی بینی فانتزی نوعی از عمل است که در آن بینی کوچک و سربالا و دارای کمی قوس است ،برخی افراد انتظار یک بینی فانتزی بعد از عمل جراحی را دارند ولی شاید درک درستی از این نوع عمل نداشته باشند.

انحراف بینی و کجی بینی

جراحی انحراف تیغه بینی 

درمان انحراف بینی با جراحی میسر است و جراح با استفاده از تکنیک های ویژه انحرافات را از بین می برد. جراح از ناحیه داخل بینی لایه‌های مخاطی محافظ را کنار زده و قسمتی را که دچار مشکل می‌باشد برمی دارد و یا ترمیم می‌کند.جراح طی این اقدام میتواند عمل زیباسازی را برروی بینی گوشتی و یا بینی استخوانی نیز انجام دهد، به همین جهت در بسیاری از موارد در حین برطرف کردن انحراف تیغه بینی پزشک توربین‌های بینی را نیز مرتب و اصلاح می کند. به صورت طبیعی این مساله وجود دارد که انحراف بینی که در سمت راست وجود دارد توربین‌های حفره سمت چپ را بزرگتر کرده راه را مسدود می نماید.

بیشتر بخوانید
ورزش بعد از عمل بینی

ممکن است انحراف بینی در حالت شدید موجب بسته شدن سینوس ها بشود و فرد را نیز مبتلا به سینوزیت کند.

در صورت مشاهده ی مشکلات تنفسی حتما به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید .

یک جراح بینی می تواند شمارا در رفع مشکلات به وجود آمده و سردرد های مزمن یاری نماید.

تشخیص انحراف بینی تیغه بینی و سپتوم با انجام یک معاینه ی صحیح مقدور خواهد بود، درواقع آندوسکوپی بینی انحراف دقیق بینی را نشان می دهد و در نتیجه عوارض احتمالی آن توسط جراح از بین می رود.

انحراف تیغه ی بینی

انحراف تیغه ی بینی نوعی انحراف است که در این نوع انحراف تیغه ی وسط بینی که جداکننده است دچار خمیدگی می شود.شدت این اختلال مشکلات متنوعی را برای فرد به وجود خواهد آورد.یکی از بارزترین مشکلات این اختلال مسدود شدن یک یا جفت سوراخ بینی و به دنبال آن اختلال در تنفس فرد است.اگر این اختلال شدت یابد فرد باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کند.

جراح می تواند با یک معاینه ساده انحراف موجود روی بینی شمارا انجام دهد، از طرفی این اقدام با آندوسکوپ نیز انجام می شود تا تمامی قسمت‌های تیغه بینی به دقت مشاهده و بررسی شود، ممکن است انحرافات داخلی باشند و در ظاهر چیزی پیدا نباشد. نیاز به انجام امور دیگری از طرف پزشک لازم نیست و این اکر توسط یک جراح متخصص به خوبی قابل شناسایی خواهد بوداگر پزشک به بیماری های دیگر مشکوک باشد از شما میخواهد تا یک سی تی اسکن تهیه ممکن است انحراف بینی شمارا دچار مشکلات سینوسی نیز کرده باشد.

 

تفاوت بینی منحرف و بینی کج 

بسیاری از افراد انحراف بینی را با کجی بینی اشتباه می گیرند ، بنا بر گفته ی علم زیبا شناسی تناسب اعضای چهره تاثیر بسیاری بر ظاهر فرد دارد.بینی که یکی از این عضوهاست و برجستگی دارد بی شک نقش بسیار مهمی بر این موضوع می تواند داشته باشد و عدم تناسب آن باعث ایجاد زشتی در صورت فرد خواهد بود.یکی از مشکلات عمده ی بینی که زیاد به چشم می خورد کجی بینی بینی است.اگر بینی شما بر حسب خطی فرضی که بر روی صورتتان از بالا به پایین کشیده میشود دارای زاویه باشد این بینی کج و پیچ خورده به شمار می آید.

گاهی نیز بر اثرضربه، بینی شما کج خواهد شد و دچار انحراف می شود.گاهی نیز ممکن است بینی کج شود اما انحرافی نداشته باشد.همچنین اگر بینی شما در اندازه تناسب نداشته باشد و یک طرف از طرف دیگر کوچکتر به نظر آید این نوع بینی هم کج به حساب می آید.

این مشکلات تاثیر بسیاری بر چهره و اعتماد بنفس فرد دارد.عمل جراحی بینی کج می تواند به راحتی این مشکل را حل کند و بین شما را به یک بینی متناسب با چهره تان تبدیل کند.

 


ممکن است بینی کج باشد، اما انحراف نداشته باشد . اولین مشخصه انحراف بینی مشکلات تنفسی است 


جراحی کردن بینی شکسته

جراحی بینی شکسته 

 یکی دیگر از انواع جراحی بر روی بینی  جراحی بینی شکسته است .  این عمل در حقیقت بعد از وارد شدن ضربه به بینی و آسیب رسیدن به تیغه ی بینی انجام می شود و جنبه ی زیبایی ندارد .

شکستن استخوان بینی یکی از اتفاقات دردناک برای یک فرد است  علاوه بر این ممکن است شکستگی , چهره را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.در شکستگی های بدخیم فرد با مشکل تنفس نیز مواجه میشود .

برخورد با درب یا دیوار  یا زمین خوردن و یا برخورد یک شی با بینی ممکن است بسیار حاد و دردناک باشد و در پی آن مشکلات مختلفی برای فرد ایجاد کند. در شکستگی های بسیار سخت عمل جراحی برای فرد توصیه میشود.در شکستگی ها داخل و خارج بینی متورم شده و اطراف چشم کبود میشود و درد زیادی را متحمل میشود.

در صورتیکه خونریزی شدید و تیغه ی بینی آسیب دیده باشد با یک جراح متخصص مشورت کنید . بهترین راه درمان شکستگی ها جراحی بینی شکسته است که در آن استخوان بینی و غضروف آن ترمیم میشود .

مشکل به وجود آمده را باید جدی بگیرید و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید ،در صورت مراجعه به هنگام میتوانید در هفته های اول بینی خود را ترمیم کنید در غیر این صورت ممکن است ماه ها برای ترمیم بینی منتظر بمانید .

در برخی از موارد نیز پزشک توصیه میکند تا به اندازه ی کافی صبر کنید تا ورم ناشی از شکستگی به خوبی از بین برود و بعد عمل جراحی را انجام دهد.گرچه ورم شکستگی کمتر باشد پزشک درک بیشتری از بینی اولیه شما خواهد داشت ونتیجه ی بهتری بدست خواهد آمد

در صورتیکه تمایل دارید علاوه بر بهبود بینی جراحی زیبایی بینی نیز انجام دهید باید به جراحی مراجعه کنید که علاوه بر داشتن تخصص در زمینه ساختاری بینی متخصص جراحی زیبایی بینی نیز باشد.

جراحی بینی شکسته بسته به نوع شکستگی متفاوت است ، در حالت معمولی عمل بیمار با بی هوشی موضعی یا بی حسی یا بی هوشی عمومی برای اصلاح وضعیت بینی انجام میگیرد و یک قالب به مدت یک هفته تا ده روز بر روی بینی قرار می گیرد .


بهترین زمان برای رفع شکستگی بینی بعد از آسیب، روز اول و یا نهایتا هفته ی اول بعد از تصادف، ضربه و یا … می باشد


دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها: جراح بینی خوب
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. لیلی خانی

  بینی ای که شش سال از عملش گذشته آیا میتونه کورتون تزریق کنه برای ورمش؟ تاثیر داره؟

 2. دکتر ابراهیم شهسواری

  باید معاینه بشید . معمولا بله مقداری تاثیر داره .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

Call Now Button