دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » کبودی و ورم بعد از عمل بینی
[reading-time]

کبودی و ورم بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

کبودی و ورم بعد از عمل بینی

تورم بعد از هرگونه جراحی موردی غیر قابل انکار است و رینوپلاستی و عمل بینی هم از این قاعده مستثنی نیست. جراحی بینی به تغییر شکل بینی می پردازد و برای هر فرد به نوع خاصی متناسب با شکل بینی انجام می گیرد. این جراحی معمولاً برای تغییر ظاهر بینی و یا بهبود تنفس انجام می گیرد.

برای دست یابی به نتیجه دلخواه شاید نیاز باشد که بینی شکسته شود و استخوان های بینی تغییر موقعیت یابند. جراحی بینی به دستکاری استخوان ها و غضروف بینی می پردازد و به این ترتیب موجب تورم می شود که تا هفته ها ادامه دارد.

برای اینکه تورم را کاهش دهید لازم است که اقداماتی را انجام دهید که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

کبودی و ورم بعد از عمل بینی

کبودی و ورم بعد از عمل بینی

دنبال کردن دستورالعمل های پزشک

بر اساس شرایط بیمار و تکنیک به کار رفته مقدار تورم بینی در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین نیاز است که بیمار تمامی نکاتی را که به وی گفته می شود رعایت کند. استفاده از کمپرس یخ بر روی بینی می تواند تاثیر زیادی در کاهش تورم داشته باشد.

بیشتر بخوانید
عمل بینی و سرما خوردگی

همچنین عدم مصرف غذاهای شور و نمکی می تواند مانع از وخیم تر شدن تورم و التهابات شود. از سوی دیگر لازم است که تا جای ممکن از مایعات استفاده شود. انجام فعالیت های سنگین ورزشی می تواند فشار زیادی را به بینی وارد کند و در نتیجه باعث تورم بینی شود. بنابراین به بیمار توصیه می شود تا از انجام فعالیت های ورزشی سنگین دوری کند.

درباره رژیم غذایی هم به بیمار گفته می شود تا جای ممکن از غذاهای جویدنی خودداری کند تا فشاری به بینی وارد نشود. مصرف غذاهای پوره شده و آبکی و مایعات به بیمار توصیه می شود.

مصرف سیگار و دخانیات مانع از بهبود به هنگام می شود. به بیمار گفته می شود که حداقل یک ماه قبل از جراحی مصرف سیگار را قطع کند و تا یک ماه بعد از جراحی سیگار مصرف نکند.

تورم در بینی های گوشتی

کبودی و تورم در این افراد بیشتر از سایرین خواهد بود ، البته این میزان کبودی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود ، کبودی و تورم در بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری برای بهبودی لازم دارد .

نیاز است تا فورا بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید و همچنین از میزان قابل توجهی مایعات در دوره ی نقاهت استفاده کنید ، خوردن آب کرفس و نیز آب آناناس به کاهش تورمات کمک شایانی می کند و کبودی های اطراف چشم و گونه ها را کاهش می دهد .

به یاد داشته باشید که بینی های گوشتی دارای میزان بیشتری تورم بعد از جراحی هستند و پیش از دو یا سه ماه نمی توان در رابطه با نتیجه ی جراحی تصمیم گیری نمود ، معمولا یک بینی 6 ماه تا 1 سال بعد از جراحی نتایج را به خوبی نشان می دهد و در پایان این مدت تغییرات را بروز می دهد . بنابراین جراحی بینی گوشتی نیاز به زمان بیشتری برای مشاهده نتایج دارد.

بیشتر بخوانید
عمل بینی مردان

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

 

برای دریافت اطلاعات و مشاوره های لازم برای جراحی بینی می توانید به دکتر شهسواری مراجعه نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button