۳ دقیقه

پرتز چانه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

پرتز چانه

چانه از مهمترین اجزای صورت برای زیبایی محسوب می شود، تقریبا به همان میزان که بینی در زیبایی صورت تاثیر گذار است ، فرم و حالت چانه ها در صورت نیز موثر است .

گاهی عقب رفتگی چانه ها باعث میشود تا ظاهر لب ها و بینی دچار اختلال شود، بسیاری از افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند مشکلات اصلی صورت خود را نمی دانند، پزشک با معاینه دقیق صورت بررسی می کند که آیا بینی دچار مشکل است و یا چانه ها و فک .

در بسیاری از موارد کوچک بودن و فرورفتگی چانه ها باعث به هم ریختگی تناسب چهره می شود،از طرفی باعث می شود تا بینی جلو زند و بزرگ تر از آنچه که هست به نظر بیاید.

امروزه جراحی چانه برای زیبا سازی و فرم دهی به چانه ها مورد استفاده قرار می گیرد،در این جراحی پزشک با دقت و ظرافت پروتز مناسبی با چهره درون چانه قرار می دهد و باعث فرم دهی و تغییرات چشمگیر در فرم صورت می شود.

نافرم بودن ، کوچک یا بزرگ بودن ، کجی یا شکستگی چانه به صورت مشهودی در چهره تاثیر می گذارد معایب به صورت کامل و به خصوص در نمای نیم رخ و سه رخ کاملا قابل مشاهده است.

بیشتر بخوانید
درمان تومور پاروتید

پروتز چانه

منتوپلاستی

منتوپلاستی عنوانی برای جراحی چانه است که می تواند بسیاری از معایب آن را برطرف نماید، طی جراحی چانه ،پزشک با ایجاد یک شکاف کوچک در چانه پروتزی مناسب با فک و استخوان صورت انتخاب کرده و در قسمت های معیوب قرار می دهد.

نتیجه ی این جراحی تغییر در ظاهر لب ها، چانه ، و دندان ها می شود، البته برداشت نادرستی از آن نداشته باشید این جراحی جایگزین جراحی های فک نمی شود و نمی تواند به عنوان جراحی برای زیبایی دندان ها یا ارتودنسی محسوب شود.

اشکالات ساختمانی فک مانند جلو و یا عقب بودن آن می تواند توسط این جراحی اصلاح شود.جراح برای این اقدام به عکسبرداری سه بعدی از شما نیاز دارد تا مشکلات آن را به خوبی شناسایی و رفع کند.

نحوه ی عمل جراحی چانه

در جراحی چانه از ایمپلنت چانه استفاده می شود، ایمپلنت ها معمولا از جنس یک نوع پلاستیک خاص هستند و ماندگاری و سازگاری خوبی با اجزای صورت دارند.

جنس پروتز ها

ایمپلنت معمولا دارای تنوع و اندازه های مختلفی هستند که دست جراح را برای انتخاب مناسب ترین پروتز باز می گذارد ،جراح نیز با دقت لازم بهترین و مناسبترین پروتز را برای چانه ها انتخاب می کند.

قرار دادن پروتز در چانه

پروتز ها با ایجاد شکاف در دهان ، بین لب پایین و لثه صورت می پذرید، حتی ممکن است با ایجاد یک شیار در زیر چانه انجام شود. تصمیم در رابطه با نحوه ی قرار گیری پروتز به چانه و معایب آن بستگی دارد و این امر توسط جراح انتخاب می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی افتادگی پلک

بعد از قرار گیری پروتز درون چانه نیاز به زدن بخیه هایی بسیار کوچک است تا شکاف ایجاد شده بشته شود.

این اقدام به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهد بود و زیبایی صورت را دچار مشکل نمی کند.

بنابراین نگران جای بخیه ها نباشید.

 

اگر نیاز به دریافت مشاوره و یا معاینه حضوری دارید با دکتر شهسواری تماس بگیرید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button