دکتر ابراهیم شهسواری 4 جراحی بینی 4 ورزش بعد از عمل بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

ورزش بعد از عمل بینی

ورزش بعد از عمل بینی

بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند و یا اینکه این جراحی را به تازگی انجام داده اند، می خواهند بدانند که فعالیت های بدنی بعد از انجام جراحی بینی به چه صورت خواهد بود .

به طورکلی بعد از گذشت 12 ساعت میتوانید تحرک داشته باشید اما این حرکات به صورت راه رفتن های آهسته و بسیار آرام است . در صورت امکان از نزدیکان بخواهید تا امور شمارا انجام دهند تا ناچار به تکان دادن سرو گردن و خم شدن های طولانی نباشید.

حدود یک هفته بعد از جراحی میتوانید راه رفتن را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که بعد از عمل هرچه بیشتر استراحت کنید از میزان کیفیت بیشتری برخوردار خواهید شد.

در صورتیکه ورزش یوگا انجام میدهید پس از گذشت دو هفته میتوانید به آن ادامه دهید .اما این نوع ورزش نیز باید آهسته انجام شود و حرکاتی که به سرو گردن فشار وارد میکند را انجام ندهید.

ورزش بعد از عمل بینی

ورزش بعد از عمل بینی

اگر تمایل به انجام ورزش های سنگین تر دارید باید کمی صبرکنید، معمولا بعد از گذشت دو ماه میتوانید خم شوید و یا به آرامی بدوید ، در این زمان میتوانید از وزنه های سبک برای ورزش کردن استفاده کنید.به یاد داشته باشید که دویدن و یا بلند کردن وزنه های سنگین در این دوره به شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که فعالیت های سنگین بدنی مثل کشتی گرفتن و یا ورزش های رزمی تا 6 ماه ممنوع میباشد.

 

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد و از بهترین تکنیک ها برای جراحی بینی استفاده می کنند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

بلند کردن اجسام بعد از جراحی بینی

خم شدن، تمرینات کششی و وزنه برداری همگی جزو تمرینات سنگین محسوب می شوند. بنابراین نباید این تمرینات انجام گیرند. ولی اشکال ساده ای از تمرینات کششی را می توان در هفته های اول بعد از جراحی انجام داد. از سوی دیگر از بلند کردن اجسام سنگین و دور، کشیدگی صورت و خم شدن به جلو باید برای چند هفته بعد از جراحی خودداری شود.

بعد از جراحی سر باید بالا نگاه داشته شود تا جریان خون در سر تجمع نکرده و تورم افزایش نیابد. با بالا آوردن سر تا حدودی می توان از تورم و التهابات ناشی از جراحی کاست. زمانی که فرد به جلو خم می شود خون در صورت و ناحیه بینی و سر جمع می شود و باعث تشدید تورم می شود. به منظور جلوگیری از خم شدن در دوران نقاهت باید تا جای ممکن اجسام ضروری در دسترس باشند.

شنا کردن بعد از جراحی بینی

از شنا کردن در استخر و پاشیدن آب به بینی باید تا دو ماه پرهیز شود. شنا کردن نه تنها باعث افزایش جریان خون و در نتیجه تورم بیشتر ناحیه جراحی می شود بلکه در معرض آب کلر دار و یا نمکی بودن می تواند برای بینی ضرر زیادی داشته باشد.

سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی

برای چند هفته قبل از جراحی بینی باید از سیگار کشیدن پرهیز شود. زیرا مصرف دخانیات باعث اختلال در روند بهبود می گردد و تورم و التهابات تا مدت زمان بیشتری همراه فرد است. مصرف دخانیات باعث کوچک شدن رگ های خونی می شود و در نتیجه جریان خون را کاهش می دهد. هرچه جریان خون کاهش یابد روند بهبودی کند تر می شود.

منبع : https://www.drclevens.com/blog/five-things-to-avoid-after-rhinoplasty

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
Call Now Button