دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » ورزش بعد از عمل بینی
۲ دقیقه

ورزش بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

ورزش بعد از عمل بینی

بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند و یا اینکه این جراحی را به تازگی انجام داده اند، می خواهند بدانند که فعالیت های بدنی بعد از انجام جراحی بینی به چه صورت خواهد بود .

ورزش بعد از عمل بینی

 

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد و از بهترین تکنیک ها برای جراحی بینی استفاده می کنند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

بلند کردن اجسام بعد از جراحی بینی

خم شدن، تمرینات کششی و وزنه برداری همگی جزو تمرینات سنگین محسوب می شوند. بنابراین نباید این تمرینات انجام گیرند. ولی اشکال ساده ای از تمرینات کششی را می توان در هفته های اول بعد از جراحی انجام داد. از سوی دیگر از بلند کردن اجسام سنگین و دور، کشیدگی صورت و خم شدن به جلو باید برای چند هفته بعد از جراحی خودداری شود.

بعد از جراحی سر باید بالا نگاه داشته شود تا جریان خون در سر تجمع نکرده و تورم افزایش نیابد. با بالا آوردن سر تا حدودی می توان از تورم و التهابات ناشی از جراحی کاست. زمانی که فرد به جلو خم می شود خون در صورت و ناحیه بینی و سر جمع می شود و باعث تشدید تورم می شود. به منظور جلوگیری از خم شدن در دوران نقاهت باید تا جای ممکن اجسام ضروری در دسترس باشند.

بیشتر بخوانید
اهداف جراحی ترمیمی بینی

شنا کردن بعد از جراحی بینی

از شنا کردن در استخر و پاشیدن آب به بینی باید تا دو ماه پرهیز شود. شنا کردن نه تنها باعث افزایش جریان خون و در نتیجه تورم بیشتر ناحیه جراحی می شود بلکه در معرض آب کلر دار و یا نمکی بودن می تواند برای بینی ضرر زیادی داشته باشد.

سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی

برای چند هفته قبل از جراحی بینی باید از سیگار کشیدن پرهیز شود. زیرا مصرف دخانیات باعث اختلال در روند بهبود می گردد و تورم و التهابات تا مدت زمان بیشتری همراه فرد است. مصرف دخانیات باعث کوچک شدن رگ های خونی می شود و در نتیجه جریان خون را کاهش می دهد. هرچه جریان خون کاهش یابد روند بهبودی کند تر می شود.

منبع : https://www.drclevens.com/blog/five-things-to-avoid-after-rhinoplasty

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button