دکتر ابراهیم شهسواری » مقالات » هزینه جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.3]

جراحی زیبایی بینی یکی از حساس و ظریف ترین جراحی های صورت محسوب می شود. به دلیل اینکه که بینی سه بعد دارد در واقع همانند یک مجسمه می باشد بدین معنا که طول، عرض، ارتفاع و عمق دارد. در این مجمسه اگر کوچک ترین عدم تقارنی وجود داشته باشد نشان می دهد از طرفی این عضو در مرکز صورت قرار دارد بنابراین اولین نگاه افراد به بینی شخص می باشد پس می توان گفت جراحی زیبایی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نزد یک متخصص انجام شود.

جراحی زیبایی بینی ورم زیادی دارد و این ورم بعد از عمل بینی زمان زیادی نیاز دارد تا برطرف شود، بنابراین شایع ترین عمل زیبایی در دنیا عمل زیبایی بینی است. شایان ذکر است که در انتخاب جراح زیبایی بینی خود دقت نمایید تا از بروز عوارض ناشی از جراحی پیشگیری نمایید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

استعمال دخانیات: نکته بسیار مهم این است که دو هفته قبل از عمل و چهار هفته پس از جراحی بینی از استعمال دخانیات اعم از سیگار و قلیان بپرهیزید .

شستشو بینی بعد از جراحی: بهتر است پس از جراحی به مدت یک ماه از سرم های شستشو جهت شستشو داخل بینی استفاده نمایید، در صورت استفاده از قطره های بینی بهتر است طبق تجویز پزشک در ساعت معین شده مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین در حین شستشو بینی پس از جراحی بهتر از فین کردن خودداری کنید زیرا محکم فین کردن می تواند منجر به خونریزی در بینی شود و بهتر است به مدت یک ماه پس از جراحی بینی از فین کردن اجتناب ورزید .

چسب زدن بینی بعد از عمل بینی: عموما چسبی که برای بیماران بعد از عمل مورد استفاده می شود بین سه هفته تا یک ماه می باشد. مدت زمان چسب زدن بینی بسته به پوست بیمار دارد در صورتی که پوست فرد نازک باشد سه هفته کافی است ولی در صورتی که بینی گوشتی و پوست فرد ضخیم باشد بهتر است دو ماه بعد از عمل از چسب استفاده شود.

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی: بهترین توصیه این است که پس از جراحی بینی به صورت طاق باز بخوابید یعنی سر کمی بالاتر از بدن باشد که این امر منجر به کاهش ورم می شود. به هیچ عنوان بر روی شکم نخوابید این طرز خوابیدن سبب می شود تا بینی شخص فشار و سبب کج شدن بینی شود.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی: بعد از انجام جراحی زیبایی بینی افراد ممنوعیت غذایی ندارد اما توصیه پزشکان به این افراد استفاده از مواد غذایی کم نمک می باشد. نکته قابل توجه این است که از نمک زیاد دوری نمایند به طور نرمال افراد بیست و چهار ساعت پس از جراحی بینی می توانند هر نوع مواد غذایی دلخواه خود را مصرف نمایند.

ورزش پس از عمل بینی: پیاده روی بعد از عمل بینی به روند بهبود شخص کمک می نماید، از طرفی این نوع ورزش کردن منجر به کاهش تورم بینی می شود. از انجام ورزش های خیلی سنگین به مدت شش ماه بعد از عمل بهتر است که متوقف شود، همچنین شنا کردن را برای سه ماه کنار بگذارید.

عوارض جراحی زیبایی بینی

عوارض جراحی زیبایی بینی به دو دسته تقسیم می شود. برخی از عوارض ناشی از جراح و برخی دیگر عوارض احتمالی و موقت می باشد. عوارض احتمالی نظیر: کبودی و تورم می باشد که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود. اما عوارض ناشی از جراحی کاملا وابسته به جراح بینی می باشد لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی متبحر مراجعه نمایید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد . به طور مثال: هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی متفاوت می باشد و نمی توان هزینه مشخصی را برای آن در نظر گرفت ولی در حالت کلی می توان گفت هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی چون:

  • دستمزد جراح
  • تبحر و تجربه جراح
  • اتاق عمل
  • داروهای قبل و بعد از جراحی
  • موقعیت جغرافیایی کلینیک و مطب
  • آزمایشات قبل از جراحی و … بستگی دارد.

لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی بهتر است به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید.

نمونه جراحی های دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی جراح زیبایی بینی در تهران (آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.