(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

تهران، میدان ونک
خیابان صانعی شرقی – پلاک 26 – کلینیک مریم – طبقه 3 – واحد 5

(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

دکتر ابراهیم شهسواری » جوانسازی پوست » مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
[reading-time]

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تزریق بوتاکس

بوتاکس پرطرفدار ترین کار زیبایی در دنیا محسوب می شود . بوتاکس عوارض بسیار کمی دارد و اثرات زیبایی آن خیلی واضح و کم است و اگر عوارضی هم پیش آید آن عوارض هم موقت است و جایی هیچ گونه نگرانی نیست .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

ماندگاری بوتاکس

مدت زمان اثر و ماندگاری بوتاکس مابین سه تا شش ماه است و بنابراین وقتی فردی بوتاکس تزریق می کند بعد از گذشت این مدت باید جهت تزریق مجدد به پزشک مراجعه نمایید . در تمام انواع بوتاکس های موجود در کشور ماه مدت زمان ماندگاری بدین صورت است ولی اگر مقدار بیشتری دوز دارو تزریق شود ممکن است مقداری مدت زمان ماندگاری آن افزایش می یابد .

تفاوت اندکی در برند های مختلف در ماندگاری دارو وجود دارد ولی بدین صورت نیست که هر چقدر بخواهیم میزان دوز دارو را بالا ببریم و این میزان بیش از حد دارو سبب بروز عوارض برای فرد می شود . بعد از تزریق بوتاکس سه تا هفت روز بوتاکس اثر می گذارد و ظرف دو هفته به حداکثر اثر خود می رسد .

عوارض تزریق بوتاکس

بوتاکس یک روش ایمن و بی خطر و مفیدی است و این به دو شرط امکان پذیر است . یکی به دلیل اینکه از مواد استاندارد و دارای مجوز استفاده نماید و دو اینکه پزشکی که این کار را انجام می دهد متخصص پلاستیک باشد .

بیشتر بخوانید
شرایط قبل از تزریق بوتاکس

اگر تزریق بوتاکس توسط افراد غیرمتخصص و یا از مواد غیر استاندارد انجام شود در این صورت بروز عوارض جبران ناپذیر امکان دارد .

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

سن مناسب تزریق بوتاکس

بوتاکس یک دارو است که حتی در سنین نوزادی برای درمان برخی بیماری های اعصاب و عضلات ممکن است تزریق شود و بنابراین محدودیت سنی ندارد ولی انتخاب بیمار اینکه چه بیماری به مقصود زیبایی و یا طبی نیاز به تزریق بوتاکس دارد و این انتخاب بیمار برای تزریق بوتاکس بر عهده پزشک می باشد .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

رعایت کردن مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . لذا بعد از تزریق حتما به توصیه های پزشک خود گوش دهید و آن ها را انجام دهید .

استفاده از کمپرس سرد به مدت سه ساعت بعد از تزریق کمک به کاهش تورم و کبودی می نماید . لذا بهتر است در حین استفاده از کمپرس سرد نگاه داشتن طولانی مدت در یک ناحیه خودداری نمایید .

خم کردن سر بعد از تزریق بوتاکس صورت به مدت سه ساعت ممنوع می باشد .

از استحمام کردن و آب زدن ناحیه مورد نظر تا مدت زمان 24 ساعت اجتناب ورزید .

سشوار کردن و گرم نگه داشتن نواحی تزریق بپرهیزید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید
تزریق ژل و چربی در صورت

مطالب مرتبط با این مقاله :

شرایط قبل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی

مزایای تزریق بوتاکس

فواید تزریق بوتاکس در زیربغل

بوتاکس صورت

 

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

Call Now Button