[reading-time]

عمل ترمیم بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

ترمیم بینی بعد از عمل بینی

جراحی ترمیم بینی تحت چه شرایطی انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی ، بستگی به نوع و میزان اشکالات دارد.

در واقع اگر  جراحی قبلی بینی را دچار مشکلات عمده کرده باشد و نواقص آن را برطرف نکرده باشد، یا حتی مقداری از قوز بینی باقی مانده باشد نیاز به جراحی ترمیمی دارید.

تمامی مشکلات قوز و انحراف باقی مانده از جراحی قبلی  براحتی در جراحی ترمیمی قابل اصلاح است .

البته  اگر بافت بینی آسیب دیده باشد و غضروف زیادی از آن برداشته شده باشد ، ممکن است  پشت بینی گود شده باشد  در این حالت جراحی بعدی مقداری مشکل تر خواهد شد ، جراحی ترمیم بینی نیاز به یک جراح خوب برای بینی دارد .

جراحی قبلی ممکن است عوارضی را در فرد ایجاد نماید ، در زیر به نمونه ای از آنها اشاره می کنیم .در صورت عدم تبحر و تجربه ی کافی جراح بینی  نتیجه ی جراحی اول ممکن است دچار عوارض زیر شود :

  • ماندن جای بخیه در اطراف بینی
  • اضافه شدن گوشت به نواحی جراحی شده
  • افتادگی یا برجستگی سر بینی
  • عدم تقارن سوراخهای بینی
  • کج شدن بینی
  • فرو رفتگی در قسمتهایی از بینی

جراحی زیبایی بینی

البته مشکلات ایجاد شده توسط یک  باتجربه  قابل اصلاح خواهد بود و یک متخصص جراحی بینی  در این زمینه می تواند به خوبی عیوب بینی را از بین ببرد و نتیجه را بهبود بخشد.

در صورتیکه پوست بینی در جراحی اولیه آسیب دیده باشد ، ترمیم کمی دشوار خواهد بود و ممکن است فرد از نظر ظاهری دچار مشکل بشود، این نکته حائز اهمیت است که انتخاب جراح برای جراحی اولیه می تواند به شما کمک بزرگی بکند، با یک انتخاب صحیح می توانید بدون نیاز به جراحی ثانویه یا ترمیمی از زیبایی ظاهری خود لذت ببرید .

بیشتر بخوانید
جراحی بینی از روی مدل یا تصویر

در صورت تمایل به جراحی بینی و دریافت مشاوره های لازم به دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه نمایید.

عمل جراحی ترمیمی بینی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که پس از انجام عمل بینی به هردلیلی از نتیجه آن راضی نیستید باید بدانید که بهترین و مرسوم ترین روش، انجام عمل جراحی ترمیمی بینی است. حتما سوالات زیادی برایتان پیش می آید، اصلا نگران نباشید؛ در این مقاله به برخی از سوالات شما در خصوص جراحی ترمیمی بینی پاسخ داده شده است.

جراحی ترمیم بینی

انجام عمل ترمیمی بینی به منظور بازسازی و اصلاح ایراداتی می باشد که پس از انجام عمل اولیه بینی به وجود می¬آید. بعبارتی دیگر، عدم رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت افراد، توسط جراح قبلی و نداشتن هنر ، مهارت و تجربه کافی برای جراحی، مهمترین علت های هستند که بیمار تصمیم به عمل جراحی مجدد می گیرد. ازجمله این مشکلات می توان به کج بودن بینی، انحراف بینی، عدم تقارن حفره های بینی، عدم برداشت کامل قوز بینی، برداشته شدن بیش از حد بافت بینی، سربالا بودن بینی بیش از حد که درصورت بروز این عامل پزشک از غضروف و استخوان های خود بیمار استفاده می کند.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

 

جراحی ترمیمی بینی پس از چه مدت از عمل اولیه بینی انجام می گیرد؟

بسیاری از پزشکان معتقد هستند که بهتر است فاصله عمل دوم بینی از عمل اولیه به مدت یک سال باشد. زیرا برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است پوست از اسکلت جدا شده تا اقدامات لازم جهت زیبایی صورت بگیرد. بعد از انجام جراحی بینی یک سال طول میکشد تا پوست به اسکلت متصل شود و عمل ترمیم انجام بگیرد. در این مدت بینی ورم دارد. اما در برخی از موارد، ایرادات به گونه ای هستند که می توان جراحی ترمیمی را قبل از یکسال انجام داد که در این صورت جراح با معاینه می تواند تصمیم بگیرد.

بیهوشی در جراحی ترمیمی بینی لازم است؟

با توجه به این که جراحی ترمیم بینی اهداف متفاوتی دارد. در مواردی که جراحی با هدف رفع مشکلات خفیف باشد با توجه به نظر پزشک با بی حسی موضعی صورت می گیرند. اما در مواردی که ایرادات شدیدتری وجود دارد لازم است متخصص بیهوشی، بیمار را بیهوش کند. قابل ذکر است که جراح در صورت بیهوشی می تواند راحت تر به تغییرات لازم مانند برطرف کردن برجستگی های کوچک و یا جمع کردن پره های بینی  بپردازد و کنترل بیشتری بر عمل جراحی دارد.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از اندوسکوپی سینوس

هزینه جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟

پارامتر های زیادی بر مقدار هزینه جراحی موثر هستند از جمله آن می توان به هزینه های بیمارستان، میزان ایرادات بینی، دستمزد پزشک و … نام برد. اما دیده شده است که در برخی از عمل های ترمیمی بینی، هزینه جراحی بیشتر از جراحی اولیه بینی می باشد. لذا برای تعیین میزان هزینه نیاز به معاینه جراح بینی می باشد.

روش های جراحی ترمیمی بینی کدامند؟

دو روش برای جراحی های ترمیمی بینی وجود دارد، عبارتند از روش های باز و بسته. اما انتخاب روش توسط پزشک با توجه به حجم ایرادات بینی انجام می گیرد.

اقدامات قبل از جراحی ترمیمی بینی

1-           انتخاب پزشک خوب و با تجربه که آگاه به پیچیدگی های آناتومی بینی، مشکلات فراوان جراحی ترمیمی بینی باشد.

2-           در صورت انتخاب جراح بینی دیگر برای انجام عمل ترمیمی بینی، بایستی تمامی اطلاعات مربوط به عمل جراحی اولیه و عکس های قبل از عمل ابتدایی در اختیار پزشک قرار گیرد.

3-           در صورتیکه عمل جراحی ترمیمی با بیهوشی همراه باشد، باید تمامی آزمایشات قبل از جراحی اولیه مجددا انجام گیرد.

4-           همانند جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد، باید عکس برداری های لازم صورت گیرد. هنگامی که فرد دچار مشکلات تنفسی ناشی از عمل جراحی اولیه باشد، نیاز به عکس برداری های سی تی اسکن و آندوسکوپی بینی و سینوس ها می باشد. این امر باعث می شود تا عمل ترمیم به درستی صورت گیرد.

اقدامات بعد از جراحی ترمیمی بینی

باید توجه داشته باشید که رعابت نکات و اقدامات لازم بعد از جراحی زیبایی بسیار مهم و موثر در نتیجه جراحی بینی می باشد. پس از جراحی ترمیمی بینی، همانند جراحی اولیه باید به موارد زیر دقت داشت:

1-           استفاده از مسکن ها در هنگام بروز درد با توجه به نسخه پزشک در زمان مشخص شد

2-           استفاده از دو بالشت زیر سر هنگام خواب

3-           استفاده از کمپرس یخ جهت رفع تورم و کبودی

بیشتر بخوانید
اقدامات قبل از جراحی بینی

4-           پرهیز از خارج کردن مخاط بینی به دلیل عدم وقوع خونریزی

مدت زمان استفاده از چسب بینی

در این مورد شرایط بیمار بسیار مهم و تاثیر گذار است، لذا مدت زمانی که نیاز به چسب می باشد توسط پزشک مربوطه مشخص می شود.

مدت زمان نقاهت جراحی بینی

در اکثر مواقع، افراد پس از گذشت یک هفته از عمل جراحی قادر به انجام کارهای روزانه خود هستند. اما باید دقت داشته باشند که از بلند کردن اجسام سنگین و انجام ورزش های پر تحرک که سبب ایجاد فشار زیاد در صورت می شود پرهیز کنند.

تفاوت جراحی ترمیمی بینی با جراحی اولیه بینی

با توجه به اینکه بافت های داخلی بینی پس از عمل اولیه ضعیف تر می شوند لذا در عمل ترمیم بینی واکنش بیشتری نسبت به جراحی اولیه نشان می دهند. بدین منظور با افزایش تعداد عمل های ترمیمی، واکنش آن ها نیز افزایش یافته و عمل پیچیده تر می شود. همچنین به دلیل پیچیدگی بیشتر مدت زمان جراحی و بهبود نیز به نسبت افزایش می یابد.

میزان تاثیر عمل جراحی ترمیم بینی

عواملی چون میزان ایرادات و مشکلات بینی افرادی که یکبار عمل جراحی بینی انجام دادند و میزان مهارت و تخصص جراح بینی، تاثیر بسزایی بر نتیجه عمل جراحی ترمیم بینی دارد. لذا باید جراحی انتخاب گردد که تبحر بالایی داشته باشد تا بتواند هر گونه نقصی را ترمیم کند. همچنین بیمار قبل از انجام جراحی به درستی معاینه شود و پزشک با توجه به توانایی های خودش به عمل بینی بپردازد.

در چه صورت نمی توان عمل ترمیم انجام داد؟

زخم هایی در اثر برش بر صورت افراد در عمل اولیه بینی ایجاد می شود که سبب ایجاد بافت های جدید پس از عمل می گردد. لذا در صورت اجرای جراحی ترمیم بینی باید دوباره این برش ها انجام بگیرد، این امر سبب آسیب رسیدن به پوست می گردد. به همین دلیل جراحی ترمیم بینی در مواقعی که پوست بعد از عمل اول آسیب دیده باشد بسیار دشوار بوده و در برخی از موارد ترمیم بینی برای این بیماران انجام پذیر نیست.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

Call Now Button