دکتر ابراهیم شهسواری » مقالات » عمل بینی افراد سیگاری
۳ دقیقه

عمل بینی افراد سیگاری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

عمل بینی افراد سیگاری

عمل بینی افراد سیگاری یک ریسک است، زیرا عروق این افراد در اثر استعمال دخانیات دچاره تنگی شده اند و بدنشان نسبت به افراد غیر سیگار ضعیف تر است. همچنین پوست افراد سیگاری دیرتر ترمیم می شود. قبل از عمل بینی افراد سیگاری باید بینی به طور دقیق توسط جراح بینی بررسی شد تا بعد از جراحی بینی ین افراد مشکلی پیش نیاید.

 

اگر سیگاری هستید و قصد عمل بینی دارید  حتما بخوانید

افراد سیگاری باید توجه کنند که استعمال هر گونه دخانیات حداقل 2 هفته قبل و پس از عمل زیبایی بینی ممنوع می باشد و نباید مورد استفاده قرار بگیرد. دلیل حائز اهمیت در بهبود آسیب های بافتی در هر قسمت از بدن خونرسانی به آن ناحیه است . هر چه خونرسانی به منطقه ای که محتاج ترمیم است بهتر باشد ترمیم نیز با کیفیت بیشتری انجام می پذیرد.

عمل بینی افراد سیگاری

 دلایل مهم در ایجاد اختلال خونرسانی بافتی در بدن چیست؟

  • استعمال دخانیات زیاد
  • در بدن افرادی که ابتلا به بیماری دیابت و یا به اصطلاح بیماری قند هستند

 

چرا عمل  بینی افراد سیگاری خطرناک است؟

سیگار کشیدن  باعث خلل در دیواره عروق خونی میشود و به عبارت دیگر باعث تنگ شدن رگها می شود. همین تنگ شدن رگها است که باعث ایجاد بیماری های قلبی و سکته قلبی می شود. در حقیقت سیگار باعث تنگ شدن رگ های خون رسان به قلب میشود و اگر خون به قلب نرسد باعث سکته قلبی می شود. رگ های خون رسان به پوست مسئولیت تغذیه به پوست را به عهده دارند با مصرف سیگار این روند کندتر می شود و به دنبال آن رسیدن اکسیژن به پوست مختل می شود و باعث می شود پوست تا حدودی ضعیف شود . یکی از علت های خراب شدن پوست همین سیگار کشیدن است .

بیشتر بخوانید
جراحی بینی شکسته

 

بعد از عمل بینی برای افراد سیگاری چه اتفاقی می افتد

سریعا پس از تمام شدن عمل جراحی زیبایی بینی، ترمیم شروع  می شود و نواحی که زمان جراحی برش خورده اند ، بازسازیشان آغاز می شود . جراحی زیبایی بینی در افراد سیگاری چون خون رسانی آنها بدتر از حالت عادی است . ترمیم دیر تر شروع شده و کند ادامه می یابد که می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مثل بهبود طولانی در محل بخیه ها و زیاد شدن تورم بینی پس از جراحی زیبایی شود .خوب  است بدانیم که قطع استعمال دخانیات و ترک آن حتی دو هفته قبل از عمل جراحی و ادامه  آن تا 2هفته پس از عمل جراحی بینی باعث از بین رفتن اثرات بد و مضر مصرف سیگار در پوست شده ترمیم با روندی عادی انجام خواهد شد. به همین دلیل بهتر است حداقل 2 هفته قبل و پس از جراحی زیبایی بینی در بیماران سیگاری فرد از استعمال دخانیات بپرهیزید.

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

 

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

Call Now Button