دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » علت افتادگی بینی بعد جراحی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

علت افتادگی بینی بعد جراحی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

در عصر حاضر ما، جراحی زیبایی بینی تبدیل به یکی از اعمال زیبایی پر طرفدار شده است که تعداد زیادی از افراد اقدام به انجام آن می نمایند. دکتر ابراهیم شهسواری ، جراحی بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به افزایش تعداد این جراحی ها، افتادگی بینی را یکی از عوارض بعدی این جراحی می داند. هدف بعضی از بیماران از جراحی زیبایی بینی سربالا بودن بینی است. در صورتی که بعد از جراحی سربالا بودن بینی از حدی کمتر باشد، گفته می شود که بینی افتاده است که ممکن است این افتادگی پس از عمل نمایان نبوده و مدتی بعد خود را آشکار شود. در افراد مختلف ممکن است به جز جراحی بینی عوامل دیگری مانند بالا رفتن سن و یا برخورد ضربه به بینی موجب افتادگی بینی شود.

علت افتادگی بینی بعد جراحی

افتادگی بینی بعد از عمل جراحی بینی ممکن است که به دو دلیل اتفاق بیفتد. یا وابسته به بیمار است و یا وابسته به عمل جراحی که می توان با انجام حرکاتی باعث افتادگی بینی بعد از جراحی شد که از جمله این حرکات می توان به عدم استفاده مرتب و مناسب از چسب بینی، خندیدن و حرکات شدید صورت در عرض هفته های اول بعد از عمل، برخورد ضربه به بینی در عرض ماه های اول پس از عمل ، خم شدن های طولانی ، دستکاری های بینی و فین کردن شدید در اوایل بعد از عمل اشاره کرد.

جراحی های بینی یا جنبه کاهشی برای بیمار دارد و یا جنبه تقویتی معمولا در دراز مدت، افتادگی بینی در روش های کاهشی بیشتر مشاهده می شود که یکی از عوارض این جراحی ها می باشد، به دلیل ضعیف تر شدن تضعیف ساپورت بینی بعد از جراحی بدشکلی ها و ناهمواری های دیگری نیز در بینی انجام می شود. در مقابل جراحی کاهشی، در جراحی بینی تقویتی برای تقویت بینی به غضروف های آن می افزاید. این جراحی ها، در مدت طولانی نتایج بهتری برای بیمار داشته و از استحکام و ثبات بیشتری برخوردار است. در تکنیک های جدید جراحی امروز سعی می شود که تا حد ممکن ، میزان کمی از غضروف بینی برداشته شود و تقویت بینی هرچه بیشتر انجام گیرد. مثلا در ستون بین سوراخ های بینی غضروف پیوند داده می وشد تا استحکام بینی را افزایش دهد.

افتادگی بینی در جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از مهمترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که معمولا باید توسط یک جراح بینی گوشتی که تبحر و تجربه کافی در این زمینه را دارد انجام شود. داشتن یک بینی زیبا در گرو یک انتخاب دقیق است، انتخاب جراح بینی یکی از مهمترین مسائل برای گرفتن یک نتیجه ی موفق از جراحی بینی است. بینی گوشتی بافت نرمی دارد و مقدار چربی اطراف غضروف های آن بسیار زیاد است. اگر این نوع بینی به صورت اصولی و استاندارد جراحی نشود ممکن است فرد دچار افتادگی در بینی و یا بازگشت بینی شود. جراحی بینی گوشتی یک عمل زیبایی بینی است که می تواند بافت چربی بینی را از بین ببرد و تیغه ها را نازک و زیبا جلوه دهد، برای این کار پزشک در یک مشاوره ی صادقانه به شما اعلام می دارد که تا چه میزان بینی شما دستخوش تغییرات خواهد شد.

جراحی بینی گوشتی باید طبق استانداردهای جراحی انجام شود تا بیمار دچار مشکلات تنفسی نشود، زیرا بینی های گوشتی غضروف های ضعیفی دارند و در مقابل دارای پوست ضخیمی هستند که نیاز به ظرافت و تجربه ی کافی در امر جراحی بینی دارد. افتادگی بینی یکی از نگرانی های بیماران است، افتادگی بینی بعد از عمل ممکن است بر اثر عدم تقویت غضروف ها صورت بگیرد، همانطور که بیان شد بینی های گوشتی غضروف های ضعیفی دارند و این ضعف باعث می شود که به خوبی نتواند پوست بینی را نگه دارد، از این جهت لازم است تا جراح با دوختن صحیح غضروف ها و پیوند گرافت غضروفی به تیغه ی بینی و ستون بینی، غضروف های ضعیف را تقویت نماید تا بینی بتواند به راحتی نتایج جراحی را نشان دهد وتغییرات انجام شده به صورت ماندگار باقی بمانند، تقویت صحیح غضروف ها در عمل جراحی بینی گوشتی باعث می شود تا از افتادگی بینی جلوگیری شود.

دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی جراح زیبایی بینی در تهران (آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.