دکتر ابراهیم شهسواری » جوانسازی پوست » شرایط قبل از تزریق بوتاکس
۵ دقیقه

شرایط قبل از تزریق بوتاکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

شرایط قبل از تزریق بوتاکس

اگر جزو افرادی هستید که تصمیم دارید برای اولین بار بوتاکس تزریق کنید و هنوز اطلاعاتی در رابطه با آن ندارید، پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه کنید

ممکن است بالارفتن سن و یا ایجاد چین و چروک در صورت باعث شده تا برای تزریق بوتاکس تصمیم جدی بگیرید ، همانطور که میدانید تزریق بوتاکس مانع ایجاد چین و چروک شده و چین های سطحی را میپوشاند ، در واقع بوتاکس یک ماده ی مفید است که میتواند مشکلات ناشی از ایجاد خطوط اخم و خنده را برطرف نماید .همانطور که اشاره شد نیاز است تا قبل از تزریق بوتاکس آن هم برای بار اول، اقدامات لازم را انجام دهید.

قبل از بوتاکس بخوانید:

بهتر است قبل از تزریق بوتاکس مصرف برخی داروهای حساسیت زا و التهابی را قطع کنید ، برای اینکه تشخیص دهید چه دارویی ممکن است برای شما ایجاد مشکل بکند با پزشک مشورت نمایید ، این اقدام باعث میشود که استفاده ی همزمان بوتاکس و مصرف دارو ها با مشکل مواجه نشود و از ایجاد تورم و کبودی ناشی از آن جلوگیری به عمل آید.توصیه میشود که در رابطه با داروهایی که مصرف میکنید با پزشکتان مشورت نمایید. برای تزریق بوتاکس عجله نکنید و یک پزشک متبحر برای ان کار انتخاب نمایید تا از عوارض احتمالی آن پیشگیری نمایید.اگر باردار هستید بوتاکس را به تعویق بیاندازید، تزریق بوتاکس برای زنان باردار و مادران شیرده مناسب نیست.

درد تزریق را کاهش دهید :

بیشتر بخوانید
تزریق فیلر در لب ها

ممکن است تزریق بوتاکس با کمی احساس درد همراه باشد، البته بسیاری از پزشکان از سوزن های بسیار نازک مخصوص انسولین استفاده میکنند که بیمار حتی متوجه برخورد آن پوست هم نمیشود، اما ممکن است قبل از اولین تجربه مقداری ترس از تزریق در شما وجود داشته باشد.

این یک احساس طبیعی است و برای سرکوب کردن آن میتوانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید، حدود یک ساعت قبل از تزریق لایه ی قابل توجهی از کرم بی حس کننده برروی پوست خود بمالید و بگذارید تا به آرامی وارد پوست شود، اگر بتوانید مقداری یخ به همراه خود ببرید و درست قبل از تزریق بوتاکس برروی ناحیه مورد نظر نگه دارید از کبودی و تورم بعد از تزریق جلوگیری خواهید کرد ، این امر به صورت چشمگیری میتواند عمل تزریق را سهولت بخشد. البته تزریق بوتاکس دردناک نیست و معمولا توسط پزشک به آرامی انجام میشود. پزشک در موارد بسیار از کرم های مخصوص و الکل برای بی حس کردن پوست استفاده مینماید و بعد برای تزریق اقدام میکند.

شرایط قبل از تزریق بوتاکس

از یخ استفاده کنید

همانطور که عنوان کردیم استفاده از یخ میتواند تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس را کاهش دهد، این عمل با انقباض عروق پیشانی و صورت مقدور است و میتواند تزریق را برای بیمار بسیار آسان نماید.

 

یک پزشک متبحر انتخاب کنید

معمولا نواحی از صورت که  تزریق در آنها انجام شده،  ماده ی بوتاکس را به درون ماهیچه ها منتقل میکنند. یک پزشک متبحر خوب میداند که سوزن را در چه فاصله ای صورت تزریق کند، همچنین فاصله ی تزریقات انجام شده در کیفیت کار بسیار مهم است،  فاصله محل‌های تزریق بوتاکس باید دقیق و اصولی انجام شود تا بتواند تاثیر بیشتر و بهتری برروی پوست داشته باشد.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

اگر این فاصله‌ها در تزریق پیشانی بیش از حد کم باشدو در نزریکی چشم تزریق شود ممکن است مشکل دوبینی در فرد ایجاد شود و یا اینکه بر بینایی وی تاثیر منفی بگذارد، به  یاد داشته باشید که مهارت یک پزشک در ماندگاری و تاثیر بوتاکس بسیار اهمیت دارد تزریق بوتاکس نیازمند تجربه و مهارت از جانب پزشک متخصص زیبایی است تا بتواند با شناخت دقیق عضلات میزان مورد نیاز بوتاکس را در ناحیه مورد نظر تزریق نماید

وقتی بوتاکس تزریق شد :

بعد از تزریق بوتاکس کمی منتظر بمانید ، حدودا ده دقیقه زمان لازم است تا بوتاکسی که به عضلات تزریق شده اند جذب شوند،بعد از گذشت این مدت میتوانید به منزل و یا محل کار برگردید . اگر نیاز به انجام آرایش دارید حدود دو ساعت صبر کنید تا عضله ها و ماهیچه های عصبی به خوبی با بوتاکس ادقام شوند، بعد از آن میتوانید مقدار کمی آرایش کنید اما نگران چیزی نباشید بوتاکس کاملا سریع و بی خطر جذب پوست میشود.تنها اقدامی که نمیتوانید در روز بوتاکس انجام دهید ورزش کردن است، برای یک روز این کاررا انجام ندهید و حتما با پزشک خود مشورت نمایید .بوتاکس تزریق شده معمولا بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارد و تا این مدت از بروز خطوط عمیق و سطحی برروی پوست جلوگیری مینماید. توجه داشته باشید که قبل از تزریق از پزشک بخواهید تا نوع بوتاکسی که برایتان در نظر گرفته را شرح دهد ، برند و نوع بوتاکس نیز از مواردی است که باید از مواد درجه یک و شرکت های معتبر تهیه شود .تزریق بوتاکس های منقضی عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه خواهد داشت، بنابراین سعی کنید که یک پزشک صادق و با تجربه برای این کار انتخاب کنید .

بیشتر بخوانید
از بین بردن خطوط خنده

در صورتیکه نیاز به مشاوره بیشتری در این زمینه دارید میتوانید در این بخش سوالات و نظرات خود را مطرح نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button