دکتر ابراهیم شهسواری » متخصص جراحی بینی » سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی
[reading-time]

سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

سوالات  متداول در جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیمی بینی بعد از گذشت یک سال از  جراحی اولیه بینی بنا به نظر و عدم رضایت بیمار از جراحی اولیه بینی انجام می شود.

اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیم بینی چیست؟

  • از مهمترین کارهایی که هم در جراحی اولیه و هم در جراحی ترمیم بینی باید انجام شود، عکس برداری از بینی جهت آنالیز ساختار بینی است. برای آنکه جراح بینی  شرایط کل جراحی ترمیم بینی را بهتر بسنجد تا نتیجه قابل قبولی از جراحی به دست آید، تمامی عکس های گرفته شده قبل از جراحی اولیه و بعد از آن را در اختیار جراح بینی بگذارید. در صورتی که با جراحی اولیه مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد شود باید آندوسکوپی و یا سی تی اسکن از بینی و سینوس ها برای تکمیل اطلاعات قبل از جراحی صورت گیرد.

در صورت تغییر جراح ترمیم بینی چه اقداماتی باید انجام داد؟

  • در صورتی که ترمیم بینی خود را توسط جراح ترمیم بینی دیگری انجام می دهید، تمامی اطلاعات پزشکی خود را در اختیار جراح بینی بگذارید. تا با روند جراحی قبلی و اطلاعات آن، به جراح ترمیم بینی کمک شود.
بیشتر بخوانید
سوالات متداول جراحی بینی

  • برای انجام جراحی ترمیم بینی مانند جراحی اولیه باید بیهوشی انجام شود. لذا تمام آزمایش های روتینی که قبلاً برای جراحی اولیه بینی انجام دادید باید از اول انجام شود.

  • در صورتی که بینی نیاز به جراحی ترمیم بینی ندارد و با بی حسی موضعی امکان اصلاح وجود داشته باشد، بسته به تمایل بیمار در مطلب جراح بینی انجام می شود و نیاز به انجام آزمایش خون  نیست.

  • انجام اصلاحات جزئی مانند رفع عدم قرینگی های بسیار محدود، بر جستگی های بسیار کوچک در استخوان یا غضروف که با سوهان کشیدن بر طرف می شود و یا جمع کردن پره های بینی با حفظ شرایط استریل و بهداشتی و تمایل بیمار در مطب قابل انجام است. در صورت انجام این روش اصلاح نیازی به آزمایش خون نیست.

جراحی ترمیم بینی با کدام  روش باز یا بسته جراحی بینی انجام می شود؟

  • در مواردی که نیاز به اصلاحات بسیار کم و کوچک است مانند سوهان کشیدن که برای برطرف کردن برجستگی و یا عدم قرینه بودن محدود در استخوان و غضروف است ، با جراحی به روش بسته می توان اصلاحات را انجام داد.
  • در ایرادات زیاد در ظاهر بینی و یا اختلالات تنفسی مانند نیاز بینی به پیوند غضروف، و یا مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی اولیه، برای بررسی بیشتر و بهتر،جراح بینی نیاز به جراحی باز می باشد. همچنین در صورتی که فرد به پیوند غضروف احتیاج داشته باشد از بدن خود فرد غضروف برداشته می شود که مستلزم انجام جراحی باز است.

برخی از خدمات دکتر شهسواری :

بیشتر بخوانید
جراحی بینی با بی حسی موضعی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

Call Now Button