دکتر ابراهیم شهسواری » سوالات متداول » سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی
[reading-time]

سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی

بعد از جراحی بینی در برخی موارد افراد از نتیجه جراحی رضایت نداشته و برای جراحی مجدد اقدام می کنند که به آن جراحی ترمیم بینی یا ثانویه می گویند. در این جا شایع ترین سوالاتی که معمولا بعد از جراحی اولیه برای افراد پیش می آید مطرح می شود .

از چه روشی برای جراحی ترمیم بینی استفاده می شود؟

به طور کلی از دو روش برای جراحی ترمیم بینی استفاده می شود: روش باز و روش بسته. در روش باز برش هایی در خارج از بینی ایجاد می شود و معمولا برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیاد  می باشد استفاده می شود. در جراحی به روش بسته برش ها در داخل بینی زده می شود و در مواردی که نیاز به تغییرات کمی در بینی می باشد از این روش استفاده می شود. در جراحی بینی ترمیمی با توجه به میزان تغییراتی که قرار است در بینی ایجاد شود از روش باز یا بسته استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از اندوسکوپی سینوس

عمل بینی

تکنیک خاصی در جراحی ترمیم بینی مدنظر می باشد ؟

تکنیک به کار رفته در جراحی اولیه بینی در این جراحی نیز استفاده می شود. با این تفاوت که در جراحی ترمیم بینی بیشترین توجه و تمرکز بر روی ترمیم بینی می باشد.

علت مشکل بودن جراحی ترمیمی بینی در مقایسه با سایر جراحی ها در چیست؟

به دلیل اینکه بافت های بینی در جراحی اولیه دستکاری شده اند دارای حساسیت بوده و در برخی موارد بافت های غضروفی ضعیف شده اند. در این موارد نیاز به پیوند غضروف و استخوان از طریق تامین این غضروف ها از سایر بدن فرد مانند گوش و دنده می باشد که جراحی را با دشواری روبرو می کند. در این جراحی انتخاب جراح متبحر و مجرب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

زمان مناسب برای جراحی ترمیم بینی چه زمانی می باشد؟

بعد از جراحی بینی داشتن تورم و کبودی از علائم طبیعی بوده و نیاز به زمان برای بهبودی دارد. این زمان برای افراد با توجه به نوع جراحی بینی متفاوت می باشد. معمولا برای بهبود تورم و کبودی بینی بعد از جراحی یکسال زمان نیاز می باشد. در برخی افراد  به دلیل داشتن جراحی سنگین ( مخصوصا در جراحی بینی گوشتی ) بیش از یکسال می باشد و ممکن است تا 2 سال به طول انجامد. عجله کردن در داشتن جراحی ترمیم بینی باعث می شود علاوه بر اینکه نتیجه رضایت بخشی از جراحی حاصل نمی شود باعث ایجاد آسیب هایی به بینی می شود که قابل جبران نمی باشد.

در صورت نیاز به جراحی ترمیمی بینی می توانید به دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

 

بیشتر بخوانید
جراحی بینی از روی مدل یا تصویر

 

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

Call Now Button