دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » سوالات متداول جراحی بینی گوشتی
[reading-time]

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

امکان مطلوب بودن جراحی بینی های گوشتی چقدر است؟

در صورتی که جراح ابتدا به بررسی اختلالات ظاهری بینی گوشتی بپردازد و تناسب بینی را با اجزای صورت در نظر بگیرد جراحی موفقیت آمیز بوده و به حالت اولیه بازنمی گردد.

کوچک کردن اندازه بینی در بینی های گوشتی به چه صورت است؟

باید توجه داشت که هدف از جراحی بینی گوشتی فرم دادن به بینی با توجه به ایجاد تناسب با صورت است نه کوچک کردن بینی. جراحی که در همه عمل ها بینی ها را بسیار کوچک می کند بدون اینکه آناتومی بینی فرد را بررسی کند، نتیجه فقط بینی کوچک است که در نگاه اول به چشم بیننده نازیبا می آید. و به تدریج بینی به حالت اولیه بازمیگردد. در بینی های گوشتی ،غضروف بینی به دلیل حجم پوست و چربی زیرپوست ضعیف می باشد. اگر این غضروف برای کوچک کردن اندازه بینی برداشته شود، غضروف ها ضعیف تر شده و به مرور باعث افتادگی و فرورفتگی نوک بینی می شود. برای اینکه این مشکل ایجاد نشود باید بافت های غضروفی در بینی تقویت شود که غالبا از بافت های موجود در تیفه بینی و یا گوش خود فرد برای پیوند زدن استفاده می کنند.

سوالات-متداول-بینی-گوشتی

سوالات-متداول-بینی-گوشتی

آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر نتایج بهتری ندارد؟

جراحی بینی با لیزر نه تنها نتیجه خوبی نداشته بلکه باعث ایجاد عوارضی در پوست و نواحی اطراف بینی می شود. اختلالاتی نظیر عیوب انکساری چشم، ضایعات خنجر، ضایعات پوستی از عوارض استفاده از لیزر در جراحی بینی گوشتی می باشد. در نتیجه این عمل بینی گوشتی، دارای تورم شدید شده و گوشتی تر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید
دلیل تزریق آمپول بعد از جراحی بینی

طراحی کامپیوتری از بینی گوشتی قبل از جراحی بینی گوشتی موثر می باشد؟

برخی تبلیغات درباره طراحی کامپیوتری قبل از جراحی جنبه علمی نداشته و افراد را برای جذب بیشتر فریب می دهند. جراح در هنگام جراحی، طرحی از بینی را به صورت طبیعی و متناسب با اجزای صورت درنظر می گیرد و بهترین طرح را برای بینی فرد انجام می دهد.

میزان بهبود تورم بینی گوشتی بعد از جراحی  چقدر می باشد؟

به دلیل ضخامت پوست بینی و ترمیم آن نیاز به زمان بیشتری نسبت به جراحی بینی های دیگر می باشد. تورم بینی معمولا 6 ماه تا یکسال بعد از جراحی بهبود می یابد. در برخی موارد نیز این تورم طی دوسال بهبود یافته است .

امکان بازگشت بینی به حالت اولیه در جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

علاوه بر داشتن جراحی خوب و اصولی، مراقبتهای بعد از جراحی در بازگشت بینی به حالت اولیه موثر است. استفاده از چسب به طور مداوم و تزریق آمپولهای ضد التهام تاثیر گذار است.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهار =

Call Now Button