دکتر ابراهیم شهسواری » مقالات » زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی
۲ دقیقه

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی ، حداقل یک سال بعد از عمل جراحی اولیه بوده و متخصصان قبل از این زمان اقدام به انجام عمل ترمیمی بینی  نمی کنند.همان طور که قبلا هم ذکر شده است ، عمل ترمیمی بینی برای اعمال تغییرات و اصلاح ایرادات و دفرمیته های عمل جراحی اولیه بینی انجام می شود.

گاهی مشاهده می شود که بیمار قبل از اینکه آتل بینی برداشته شود از نتیجه جراحی خود اظهار نارضایتی نموده و خواستار جراحی ترمیمی بینی است. این بیماران از اندازه بینی ، فرم آن و غیر قرینگی سوراخ های بینی خود راضی نیستند. اما این خواسته غیر منطقی بوده و بیمار باید چند ماه صبر کند تا نتایج مطلوب عمل ظاهر شود.

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

اگر بیماری از نتیجه جراحی بینی خود اظهار نارضایتی نماید ، پزشک جراح با توضیح مراحل بهبودی دوران نقاهت پس از عمل جراحی بینی ، بیمار را به صبر دعوت می نماید. معمولا اکثر بیماران بعد از طی شدن مدت معین از نتیجه جراحی بینی خود راضی خواهند بود. اما اگر این دوران طی شد و بیمار باز هم از نتیجه جراحی راضی نبود می تواند اقدام به عمل جراحی ترمیمی بینی نماید.

تصمیم پزشک جراح

وقتی اقدام به جراحی ترمیمی بینی از سوی بیمار مطرح می شود ، پزشک جراح مجرب با او صحبت کرده و متقاعد می نماید تا پایان دوره نقاهت صبر نمیاید. پس از طی شدن این دوران اگر بیمار باز هم درخواست این عمل جراحی را داشت ، پزشک اقدام به عمل می نماید. بهترین زمان انجام این عمل جراحی ، تقریبا یک سال بعد از جراحی اولیه بینی است و قبل از این مدت عمل جراحی ترمیمی انجام نمی شود. در این مدت ، مراحل ترمیم کامل شده و تورم بینی از بین رفته و نتایج نهایی جراحی نمایان می شود. دلیل دیگر طی شدن دوره نقاهت ، جلوگری از آسیب های پوست است. ممکن است که در اثر جراحی های متعدد پوست ترمیم نشده و خون رسانی به آن مختل شود که در این صورت پوست آسیب می بیند. این زمان برای بینی های گوشتی که پوست ضخیم  تری دارند بیشتر از یک سال خواهد بود.

بیشتر بخوانید
سن مناسب جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر ابراهیم شهسواری متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =

Call Now Button