(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

تهران، میدان ونک
خیابان صانعی شرقی – پلاک 26 – کلینیک مریم – طبقه 3 – واحد 5

(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

روتوش بینی

روتوش بینی

روتوش بینی چیست؟

در مواردی بعد از جراحی بینی، نیاز به تغییرات کم یا زیاد در شکل بینی می باشد که به آن روتوش بینی می گویند. روتوش بینی توسط جراح بینی انجام می شود.

علل انجام روتوش بینی

  1. برای رفع اختلالات تنفسی برای شخص که در این صورت مشکل جدی بوده و حتما فرد باید تحت روتوش بینی قرار بگیرد.
  2. ایجاد تغییرات در شکل بینی که در مواردی این تغییرات کم و جزئی بوده و در مواردی نیاز به تغییرات زیاد در بینی می باشد به طوری که طول مدت زمان روتوش بینی از جراحی اول بینی بیشتر می باشد.
  3. برای رفع افتادگی بینی مخصوصا در بینی گوشتی بعد از جراحی اول این اتفاق می افتد. بینی به دلیل برداشت بیش از حد بافتها و گوشتهای اضافه دچار ضعف در قسمت غضروف ها شده است .این غضروف ها با انجام روتوش به وسیله برداشتن غضروف از سایر اجزای بدن مانند تیغه بینی و گوش تقویت می شود.

دکتر شهسواری جراح بینی

زمان انجام روتوش بینی

در حالت طبیعی بینی بعد از جراحی نیاز به یک سال زمان برای ترمیم پوست و نواحی جراحی شده دارد. در جراحی بینی گوشتی ورم بعد از جراحی طولانی مدت بوده و از  6ماه الی یکسال نیاز به زمان دارد تا تورم بینی از بین برود. همچنین بعد از گذشت یکسال از جراحی در صورت وجود مشکلات و اختلالات در بینی نمایان می شود. در صورتی که زودتر از یکسال بعد از جراحی اقدام به روتوش بینی شود فرد نه تنها از نتیجه آن راضی نبوده بلکه به عوارض زیادی مبتلا می شود که قابل اصلاح نیست. فقط در یک مورد می توان زودتر از یکسال از روتوش بینی استفاده کرد و ان هم زمانی است که تغییرات پره های بینی مانند جمع کردن ان به درستی انجام نشده باشند که بعد از گذشت 6 ماه از جراحی بینی می توان برای روتوش بینی اقدام کرد. افراد بعد از جراحی اول بینی خود تا ترمیم کامل بینی خود و از بین رفتن تورم بینی بینی خود را دستکاری نکرده و از آن به درستی مراقبت کنند تا بدون خونریزی زودتر بهبود یابد.

بیشتر بخوانید
تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی

اقدامات قبل از روتوش بینی

  1. گرفتن عکس از بینی جهت بررسی جراح . در صورتی که مشکلات تنفسی وجود داشته باشد استفاده از سی تی اسکن، آندوسکوپی بینی و سینوس ها به فرد تجویز می شود.
  2. قرار دادن عکسهای بینی قبل و بعد از جراحی اول در اختیار جراحی غیر از جراح خودتان تا به اطلاعات تکمیلی برای روتوش موفق تر دسترسی داشته باشد .
  3. انجام آزمایشات خونی و لازم در صورت بیهوش کردن فرد ولی در صورت انجام روتوش بینی با بی حسی موضعی نیاز به هیچ گونه آزمایشی نمی باشد.

 

 

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

Call Now Button