دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی
۳ دقیقه

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.5]

درمان تنگی نفس بعد از عمل بینی  از جمله عوارض جراحی  می باشد، از آنجا که این عارضه برای همه افرادی که عمل بینی کرده اند اتفاق می افتد یکی از دغدغه ها و نگرانی های اغلب افراد می باشد. مهم ترین علت این عارضه آن است که در طی جراحی تغییراتی که در ظاهر بینی انجام می شود، حفره های بینی تنگ شده و فرد را دچار مشکلات تنفس می کند. در این صورت فرد نمی تواند از راه بینی نفس و از دهان نفس می کند که باعث شده که دهان خشک و در خواب باعث خشکی در گلو  شود این موضوع باعث شده صدایی شبیه خروپف از فرد در هنگام خواب شنیده شود. گرفتگی بینی منجر به کاهش بویایی نیز می شود.

جراحی بینی

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

تنگی نفس بعد از بیهوشی عمل بینی در افراد متفاوت می باشد، جراحی بینی تغییراتی در اندازه و شکل بینی انجام می دهد مانند کوچک کردن بیش از حد بینی و پره های آن همچنین تنگی نفس بعد از عمل بیشتر از سایرین و زمان بهبودی آن نیز بیشتر می باشد. پزشک معمولا آموزش هایی برای برطرف کردن گرفتگی بینی می دهدمانند استفاده از سرم شستشو برای باز کردن مجاری تنفسی، در صورتی که این مشکلات تا چند ماه ادامه داشته باشد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. باید به این نکته اشاره کرد که مشکلات تنفسی ممکن است به دلیل عدم جراحی درست بینی یا انحراف بینی باشد که برای درمان باید جراحی ترمیم بینی انجام شود.

بیشتر بخوانید
تزریق کورتون به بینی

در این جراحی باید توجه داشت که فرد به 18 سالگی رسیده باشد. پزشک قبل از جراحی به بررسی داخل بینی و مشکلات آن می پردازد، در صورتی که از طریق معاینه نتوان به تشخیص درستی رسید پزشک از فرد می خواهد عکسهایی از قبل و بعد از جراحی بینی را نشان دهد. در برخی بیماران علاوه بر این نیاز به تموگرافی کامپیوتری و مشاوره می باشد. در نهایت باید گفت در انتخاب پزشک خود برای جراحی ثانویه بینی دقت کافی داشته باشید زیرا در این عمل پزشک باید تجربه و تبحر کافی داشته باشد در غیر اینصورت علاوه بر اینکه مشکل تنفسی فرد رفع نمی شود بلکه صدمات جبران ناپذیری به فرد وارد می کند.

علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی

عدم ترمیم انسدادهای مجرای بینی در طول عمل

برخی افراد دچار انسداد بینی قبل از عمل هستند، در صورتی که در جراحی بینی بیش از اندازه کوچک شود منجر به انسداد بیشتر بینی می شود و به تدریج باعث مشکلات تنفسی در طولانی مدت می شود.

تورم در مخاط بینی

عواملی شامل سینوزیت مزمن و آلرژی حاد باعت تورم در مخاط بینی می شود که در نهایت فرد دچار انسداد در بینی می شود.

چسبندگی در بینی

ایجاد برش های زیاد و نزدیک بهم

در داخل بینی توسط جراح بینی باعث می شود زخم ها برای ترمیم به یکدیگر چسبیده و موجب انسداد بینی شود.

کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

برخی از خدمات دکتر شهسواری

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

بیشتر بخوانید
تورم مجاری بینی

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهارده =

Call Now Button