دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی
[reading-time]

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

درمان تنگی نفس بعد از عمل بینی  از جمله عوارض جراحی  می باشد . از آنجا که این عارضه برای همه افرادی که عمل بینی کرده اند اتفاق می افتد یکی از دغدغه ها و نگرانی های اغلب افراد می باشد . مهم ترین علت این عارضه آن است که در طی جراحی با تغییراتی که در ظاهر بینی انجام می شود ،حفره های بینی تنگ شده و فرد را دچار مشکلات تنفسی می کند. در این صورت فرد نمی تواند از بینی نفس کشیده و از راه دهان نفس مس کشد. در نتیجه دهان خشک شده و در خواب باعث خشکی در گلو می شود. همچنین صدایی شبیه خروپف از فرد در هنگام خواب شنیده می شود . گرفتگی بینی همچنین باعث کاهش بویایی نیز می شود.

جراحی بینی

جراحی بینی

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

تنگی نفس بعد از بیهوشی عمل بینی در افراد متفاوت می باشد .در افرادی که در جراحی بینی تغییراتی در اندازه و شکل بینی انجام شده باشد مانند کوچک کردن بیش از حد بینی و پره های آن تنگی نفس بعد از عمل بیشتر از سایرین می باشد و زمان بهبودی آن نیز بیشتر می باشد. پزشک معمولا آموزش هایی برای برطرف کردن گرفتگی بینی می دهد . استفاده از  سرم شستشو برای باز کردن مجاری تنفسی یکی از این موارد می باشد. در صورتی که این مشکلات تا چند ماه ادامه داشته باشد باید به پزشک متخصص مراجعه کرد . ممکن است مشکلات تنفسی به دلیل عدم جراحی درست بینی یا انحراف بینی می باشد که در این صورت برای درمان مشکلات تنفسی باید جراحی ترمیم بینی انجام شود. در این جراحی باید توجه داشت که فرد به 18 سالگی رسیده باشد. پزشک قبل از جراحی به بررسی داخل بینی و مشکلات آن می پردازد . در صورتی که از طریق معاینه نتوان به تشخیص درستی رسید پزشک از فرد می خواهد عکسهایی از قبل و بعد از جراحی بینی را نشان دهد. در برخی بیماران علاوه بر اینها نیاز به تموگرافی کامپیوتری و مشاوره می باشد . باید در انتخاب جراح برای جراحی ثانویه بینی دقت کافی داشته باشید زیرا در این عمل پزشک باید تجربه و تبحر کافی داشته باشد در غیر اینصورت علاوه بر اینکه مشکل تنفسی فرد رفع نمی شود بلکه صدمات جبران ناپذیری به فرد وارد می کند.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی بینی و بیماریهای خاص

علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی

  1. عدم ترمیم انسدادهای مجرای بینی در طول عمل

برخی افراد دچار انسداد بینی قبل از عمل هستند. در صورتی که در جراحی بینی کوچک شون به انسداد بیشتر بینی منجر می شود و به تدریج باعث مشکلات تنفسی در طولانی مدت می شود.

  1. تورم در مخاط بینی

عواملی شامل سینوزیت مزمن و الرژی حاد باعت تورم در مخاط بینی می شود که در نهایت فرد دچار انسداد در بینی می شود.

  1. چسبندگی در بینی
  2. ایجاد برش های زیاد و نزدیک بهم در داخل بینی توسط جراح بینی باعث می شود زخم ها برای ترمیم به یکدیگر چسبیده و موجب انسداد بینی شود.
  3. کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

 

برخی از خدمات دکتر شهسواری :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

 

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

 

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

Call Now Button