دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی پولیپ بینی
۳ دقیقه

جراحی پولیپ بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی که از التهابات مخاط بینی نشات می گیرد، یکی از بیماری های شایع می باشد که احتمال عارضه در سنین پایین تر بیشتر دیده می شود .  وجود توده های کوچک و بزرگ که منجر به گرفتگی شدید بینی و ایجاد سینوزیت، سر درد و آبریزش بینی می شود .

هر زائده مخاطی در هر یک از حفرات بدن را پولیپ می گویند. پولیپ در ناحیه بینی و سینوس، روده وجود دارد. پولیپ یک عارضه آلرژی می باشد. فرد به دنبال آلرژی دچار پولیپ می شود. پولیپ به دنبال تحریک آلرژی در واقع اضافه به سازمان مخاطی فرد می شود.

علل بروز پولیپ بینی

دلیل اینکه چرا پولیپ به وجود می آید تا به امروز هنوز کاملا شناخته نشده است. دلایل مختلفی برای به وجود آمدن پولیپ بینی وجود دارد. پولیپ بینی با بیماری های مختلفی در ناحیه بینی و سینوس همراهی دارد. شایع ترین بیماری که پولیپ های بینی با آن دیده می شوند سینوزیت های مزمن هستند. معمولا در سینوزیت های مزمن پولیپ ها به صورت منتشر و در تمام نواحی حفرات بینی دیده می شوند. این پولیپ ها باعث انسداد مجرای سینوس ها می شوند و گرفتگی بینی را به وجود می آورند و شخص دچار سینوزیت، گرفتگی بینی، تنفس دهانی و ترشحات پشت حلق می شود.

بیشتر بخوانید
عمل انحراف بینی

انواع آلرژی ها

آلرژی ها دو دسته اند و پولیپ هایی که ایجاد می کنند: پولیپ های آلرژیک و پولیپ های التهابی می باشند.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

پولیپ بینی با لیزر

در حال حاضر پولیپ بینی با آندوسکوپی عمل می شود. آندوسکوپی لنزهایی هستند که وارد بینی می شود و با یک سری از دستگاه های کمکی پولیپ ها تراش داده می شود.

جراحی پولیپ بینی

نوع درمانی که در ابتدا در نظر گرفته می شود درمان طبی می باشد، درمان کورتون به صورت خوارکی و استنشاقی است ولی در بسیاری موارد نیاز به جراحی می باشد. با جراحی آندوسکوپی می توان تمام سینوس ها و بینی را از وجود پولیپ پاک کرد و نتیجه درمان معمولا بسیار رضایت بخش است.

اصولا پولیپ ها بعد از دستکاری احتمال عود دارند. فرد، عارضه اصلی آلرژی را در خون دارد و اگر با درمان و پیشگیری های صحیح عارضه آلرژی را برطرف نکند احتمال برگشت عارضه پولیپ وجود دارد. اما اصولا جراحی زمانی پیشنهاد می شود که فرد در اثر وجود پولیپ، دچار عارضه شده است یعنی فرد مشکلات تنفسی غیرقابل تحملی داشته باشد و به دارو پاسخ نداده باشد، در این صورت به فرد پیشنهاد جراحی داده می شود. اما اگر درمان ها صحیح باشد روش های آندوسکوپی که در واقع فانکشنال و بسیار عملکردی است و سیستم های آن از نظر اجرایی پیشرفت های زیادی کرده است، با مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی و معاینات مکرر، درمان های صحیح می تواند عارضه و میزان عود آن را به حداقل برساند. به هیچ عنوان نمی توان گفت درصد عود صفر می باشد، عود وجود دارد اما در کل پزشک باید تشخیص دهد بیمار نیاز به جراحی دارد یا خیر .

بیشتر بخوانید
سپتوپلاستی

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

جراحی بینی عمل شده

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی پهن

جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی انحراف بینی

گالری جراحی زیبایی بینی

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

Call Now Button