دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی پره های بینی
۳ دقیقه

جراحی پره های بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی پره های بینی

در بین مراجعین و متقاضیان جراحی بینی افرادی می باشند که برای کوچک کردن پره های بینی خود اقدام می کنند. این افراد  معمولا دارای بینی گوشتی می باشند. شکل سوراخ های بینی آن ها پهن و بزرگ می باشند . عدم تقارن سوراخ های بینی از جمله مواردی است که افراد برای جراحی بینی اقدام می کنند. این جراحی بینی را می توان همزمان با جراحی بینی گوشتی انجام داد. برای اینکه بدانید که این جراحی برای چه نوع بینی  باشد نیاز به اطلاعاتی درباره آناتومی بینی و مواردی که باید قبل از جراحی به آن توجه کنید دارد  که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم.

نمونه جراحی بینی

آناتومی بینی

بینی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است . بررسی هر کدام از این قسمت ها در زیبایی بینی نقش موثری دارد. یکی از قسمت های مهم بینی که در زیبایی ان موثر می باشد پره های بینی می باشد. پره های بینی از بافت های نرمی به نام  فیبری – چربی تشکیل شده اند که در انواع پوستها حتی پوست های ضخیم قابل انعطاف می باشد . هر چه میزان این بافت ها بیشتر باشد پره های بینی بزرگ تر می باشد .

بررسی  بینی  قبل از جراحی

برای جراحی بینی لازم است ابتدا به جراح بینی برای بررسی دقیق بینی مراجعه کرد. جراح در این جلسه ساختار کلی بینی را ارزیابی کرده و به تناسب آن با صورت توجه می کند . جراح سوراخ های بینی  را از زوایای مختلف مشاهده کرده و معایب آن را به خاطر می سپارد . جراح مواردی به شرح ذیل را بررسی می کند:

  1. بررسی از زاویه روبرو اندازه پره های بینی و فاصله آن با چشم ها
  2. مشاهده از زاویه بغل نسبت گوشه های پره های بینی با کل بینی
  3. ارزیابی از زاویه پایین نوک بینی نسبت به سوراخ های بینی
بیشتر بخوانید
سی تی اسکن بینی

با توجه به این بررسی ها در جراحی از عرض سوراخ های بینی کاسته شده و تغییرات لازم در بینی انجام می شود.

نحوه جراحی پره های بینی

این  جراحی به نظر ساده ولی کاملا دقیق و حساس می باشد . در ابتدا بیمار تحت بیهوشی کامل یا وریدی قرار می گیرد. سپس جراح با توجه به بررسی و مشاهدات انجام شده قبل از جراحی برش هایی در خارج یا داخل بینی زده می شود . اندازه هایی که باید در بینی اعمال شود باید به درستی و بادقت انجام شود تا بینی به صورت طبیعی جراحی شود.

برخی خدمات دکتر ابراهیم شهسواری :

با تشکر مدیریت سایت دکتر ابراهیم شهسواری ،  متخصص گوش و حلق و بینی

 

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

Call Now Button