دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی همزمان بینی و پلک
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی همزمان بینی و پلک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

یکی از جراحی شایع در بین انواع جراحی های زیبایی، عمل بینی و پلک می باشد، انجام جراحی های زیبایی به صورت همزمان مزیت های بسیار زیادی می تواند داشته باشد ولی ممکن است بعضی از آن ها نتوان به صورت همزمان انجام داد ولی انجام جراحی همزمان بینی و پلک امکان پذیر است. در صورتی شما نیز خواهان انجام همزمان جراحی بینی و پلک هستید بهتر است تا نزد بهترین جراح پلاستیک و زیبایی این کار را انجام دهید تا نتایج خوبی را برای شما به همراه داشته باشد علاوه بر آن خطرات و عوارض جراحی نیز به نسبت کمتر شود.

عمل بینی با جراحی های زیبایی همزمان روی صورت

یکی از سوالات شایع در بین عموم افراد جامعه این است که جراحی های زیبایی را می توان به صورت همزمان با عمل بینی انجام داد؟ در جواب این سوال باید گفت که هر جراحی را به دلیل مدت زمان جراحی نمی توان با عمل بینی انجام داد، اما جراحی زیبایی پلک بالا و پایین به طور همزمان با بینی قابل انجام است و هیچ نوع مشکلی را برای فرد به همراه نخواهد داشت.

از دیگر روش های زیبایی صورت که به صورت همزمان می توان انجام داد شامل

  • پروتز چانه
  • لیفت غبغب
  • لیفت گردن
  • تزریق ژل به گونه و لب ها

می باشد. امکان انجام تمامی این جراحی ها با عمل بینی به طور همزمان وجود دارد به شرطی که مدت زمان انجام عمل بینی طولانی نشود و اجازه انجام به صورت همزمان وجود داشته باشد.

مزیت جراحی همزمان بینی و پلک

یکی از علل جراحی های همزمان تناسب میان چشم ها و بینی نیز می باشد چرا که متناسب بودن اجزای صورت با یکدیگر در زیباتر نشان دادن چهره نقش بسزایی دارد.

انجام جراحی های همزمان علاوه بر متناسب کردن اعضای صورت با یکدیگر باعث شده تا بیمار تنها یک بار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد همچنین هزینه های مربوط به اتاق عمل و بیهوشی نیز تنها یکبار پرداخت خواهد شد.  

نکته

طول دوران نقاهت جراحی همزمان بینی و پلک نیز به نسبت کمتر خواهد بود و فرد تنها یک دوره درد بعد از جراحی را خواهد داشت.

نحوه انجام جراحی بینی

یکی از جراحی های رایج صورت عمل بینی محسوب می شود که به منظور هدف خاصی انجام داده می شود که عبارتند از:

کوچک سازی بینی

برطرف کردن قوز بینی

رفع افتادگی نوک بینی

رفع انحراف و یا کجی بینی

در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را داشته باشید پزشک متخصص در زمان مشاوره در مورد روش های انجام جراحی با شما صحبت خواهد کرد. از جمله روش های انجام جراحی بینی شامل روش باز و روش بسته می باشد که هر کدام از آن به شیوه خاصی انجام می گیرد:

در جراحی به روش باز ابتدا جراح در زیر تیغه بینی برشی ایجاد خواهد کرد تا از این طریق پوست روی بینی را بردارد. بعد از برداشت پوست بینی می توان تغییرات بسیار زیادی را برروی بینی ایجاد کرد. در انتها بعد از اعمال تغییرات، پوست به جای قبلی خود باز می گردد و در انتها محل برش خورده بخیه می شود.

جراحی به روش بسته به افرادی پیشنهاد می شود که بینی آن ها نیاز به تغییرات زیادی ندارد. طریقه انجام جراحی نیز به این شکل است که برش های ایجاد شده در مقایسه با روش قبلی از داخل بینی می باشد تا از این طریق بتوان تغییرات مورد نظر را برروی بینی انجام داد. این روش جراحی به افرادی پیشنهاد می شود که بینی آن ها نیاز به تغییرات زیادی ندارد. طریقه انجام جراحی نیز به این شکل است که برش های ایجاد شده در مقایسه با روش قبلی از داخل بینی می باشد در نتیجه دیگر نگرانی در رابطه با محل اسکار نخواهید داشت.

نحوه انجام جراحی زبیایی پلک

شاید در اطراف خود دیده باشید افرادی را که در اطراف چشم آن ها چین و چروک های بسیار زیادی وجود دارد این موضوع ممکن است ارثی یا در اثر افزایش سن باشد که موجب مسن تر نشان داده چهره و همچنین نازیبایی آن می شود.

به منظور درمان این مشکل می توان از جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) استفاده کرد تا بتوان افتادگی پلک را به طور کامل رفع کرد. نحوه انجام این جراحی نیز به این شکل است که جراح ابتدا برشی را برروی پلک ایجاد می کند تا از این طریق بتواند چربی های روی پلک یا زیر پلک را بردارد بعد از آن محل برش خورده بخیه می شود. بعد از اتمام دوران نقاهت پوست اضافه اطراف چشم به طور کامل رفع شده و زیبایی و طراوت چشم ها را دو چندان می کند.

عوارض جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی زیبایی بینی و پلک به صورت همزمان هیچ گونه عوارضی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. اما برخی از عوارض جانبی شامل:

تورم

کبودی

خونریزی

به جا ماندن جای اسکار

تمامی این عوارض ظرف مدت زمان کوتاهی کاملا برطرف می شود اما یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به منظور پیشگیری از عوارض ناشی از جراحی حتما نزد بهترین جراح پلاستیک این کار را انجام دهید.

هزینه جراحی همزمان بینی و پلک

هزینه جراحی های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا هزینه جراحی همزمان بینی و پلک به دلیل همزمان بودن کمی مقرون به صرفه خواهد بود و فرد تنها یک هزینه کلینیک، هزینه بیهوشی و لوازم جانبی اتاق عمل را خواهد داد. هزینه جراحی همزمان بینی و پلک قبل از معاینه حضوری قابل تشخیص نخواهد بود. لذا در صورتی که خواهان اطلاع از هزینه جراحی همزمان بینی و پلک هستید می توانید با جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی مشورت نمایید. جهت دریافت مشاوره از دکتر ابراهیم شهسواری با شماره 02188190879 تماس بگیرید.

کلام آخر

عمل بینی و پلک به طور همزمان قابل انجام است، لازم ذکر است که جراحی های همزمان کمی سخت تر خواهد بود و تنها در صورتی این جراحی را به صورت همزمان انجام دهید که جراح دارای تبحر و تجربه فراوان در انجام جراحی های همزمان داشته باشد. لذا در انتخاب جراح خود دقت لازم و کافی را داشته باشید و مشورت های لازم در خصوص جراحی داشته باشید.

دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی جراح زیبایی بینی در تهران (آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.