دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی بینی گوشتی هزینه، تکنیک و روش های آن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی گوشتی هزینه، تکنیک و روش های آن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 3.2]

همه ی افراد مخصوصا خانم ها به زیبایی صورت خود اهمیت زیادی می دهند، جراحی بینی (Rhinoplasty) یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که روز به روز در حال افزایش است، بسیاری از افراد متقاضی انجام این جراحی هستند و همواره برای یافتن بهترین جراح بینی گوشتی در تلاش هستند.بینی ها معمولا گوشتی و یا استخوانی می باشند.

اما با توجه نظراتی که وجود دارد جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی ریسک پذیرتر است و اغلب مراجعه کننده ها فکر می کنند این عمل با موفقیت روبرو نخواهد شد، ولی در مقابل جراحی بینی استخوانی کمی راحت تر است.  در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی کامل در رابطه با جراحی بینی گوشتی در اختیار شما قرار دهیم، پس تا انتهای مقاله را بخوانید.


آناتومی بینی

آناتومی بینی

چیزی که ممکن است ظاهر یک فرد را نا زیبا کند بینی با نوک پهن و گوشتی است که تاثیر بدی در صورت می گذارد. با عمل جراحی بینی این نازیبایی به راحتی برطرف خواهد شد، اما پزشک باید این موضوع را کاملا مد نظر داشته باشد که نوک بینی به دقت تراش داده شود و در صورت لزوم استخوان بینی نیز کمی جابجا شود. یکی دیگر از انواع عمل زیبایی بینی های گوشتی رینوپلاستی کوچک کننده است که به معنای کوچک کردن بینی می باشد. آناتومی ظاهری بینی شامل:

ریشه بینی


این قسمت از بینی جزء عمیق ترین قسمت بینی به حساب می آید، همچنین جداکننده بینی از پیشانی می باشد.

پشت بینی


یکی از تاثیر گذار ترین قسمت ها در زیبایی بینی محسوب می شود، که به آن پل نیز می گویند چرا که متصل کننده نوک بینی به صورت می باشد.

کلوملا


همان ستونی است که ما بین دو حفره بینی قرار دارد، که غضروف های میانی بال بینی زیر این بخش قرار گرفته است.

بال بینی


بخش داخلی حفره بینی همان کلوملا و قسمت بیرونی بال بینی می باشد، که غضروف های جانبی بال در زیر پوست بال می باشد.

همانطور که گفتیم تمامی این بخش ها قابل مشاهده می باشند، طول استخوان بینی شامل سه بخش می باشد.

بخش بالایی: استخوان بینی

بخش میانی: غضروف های طرفی فوقانی

بخش پایین: نوک بینی تشکیل شده از غضروف لار


انواع بینیدر خصوص انواع بینی باید گفت که به دو دسته بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شود، بینی یکی از اصلی ترین اعضای صورت محسوب می شود چرا که در مرکز صورت قرار دارد و هر گونه مشکل در بینی می تواند در زیبایی صورت تاثیر گذار باشد.

بینی استخوانی


از لحاظ ظاهری دارای قوز می باشد، همچنین غضروف این نوع بینی به نسبت بینی گوشتی از استحکام بیشتر و در مقابل از پوست نازکی برخوردار است، همین موضوع باعث شده تا استخوان بینی قابل لمس باشد. افرادی که این نوع بینی دارند نتیجه جراحی آن ها بسیار مطلوب می شود.

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی


نوک این نوع بینی گرد، پهن و در مقایسه با بینی استخوانی غضروف آن بسیار ضعیف تر است، ولی در مقابل از پوست ضخیم تری برخوردار می باشد، همچنین باید گفت که زیر پوست بینی های گوشتی غدد چربی فعالی قرار دارد که با فشار دادن پوست بینی چربی را مشاهده خواهید کرد.مزایای جراحی بینی گوشتی


حتما به این نکته توجه داشته باشید که یک دکتر متخصص زیبایی باید این عمل را انجام دهد تا قابل قبولی را برروی بینی داشته باشد، از جمله مزایای این جراحی توسط یک جراح باتجربه عبارتند از:
• زیبایی بینی
• ایجاد تقارن بین اجزای صورت
• بالارفتن اعتماد به نفس
اگر از بینی خود ناراضی هستید و فکر می کنید که با انجام یک عمل زیبایی بینی چهره ی شما بهتر خواهد شد لازم است در ابتدا یک جلسه ی مشاوره با پزشک متخصص زیبایی را تنظیم کرده و با ایشان در این رابطه مشاوره ای داشته باشید، بعد از انجام مشاوره می توانید به زودی صاحب چهره ای زیباتر شوید و نواقص بینی خود را رفع کنید.


خصوصیات بینی گوشتی


ممکن است بینی علاوه بر داشتن مقداری چربی و پوست ضخیم دارای یک قوز استخوانی نیز باشد و علاوه بر به همراه داشتن ویژگی های بینی گوشتی از خصوصیات بینی استخوانی نیز برخوردار باشد. پزشک برای ارزیابی ضخامت پوست با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی متوجه نوع بینی و تغییرات لازم بر روی آن خواهد شد. بد نیست بدانید که تنها قسمت بینی که از دو لایه ضخامت پوست تشکیل شده است لبه پره بینی می باشد. جراح بینی گوشتی با معاینه دقیق و لمس یا مشاهده این قسمت می تواند میزان ضخامت پوست را تشخیص و بهترین تصمیم گیری را در رابطه با جراحی بینی گوشتی بگیرد، تا نتیجه مطلوبی داشته باشد.

مهم ترین ویژگی بینی گوشتی


همانطور که گفته شد بینی هایی با ضخامت زیاد و غضروف های کم را اصطلاحا گوشتی می گویند، در این نوع بینی عضله های بینی به نسبت بینی استخوانی ضعیف و از گوشت زیاد برخوردار است.
البته که ضخامت پوست بینی در افراد مختلف کاملا متفاوت خواهد بود و معمولا افرادی با چربی زیاد از این نوع بینی برخوردار می باشند. آن دسته از افرادی که بینی گوشتی دارند ظاهر بینی پهن و همچنین نوک بینی از زیر پوست به راحتی قابل مشاهده نیست و گاهی غضروف بینی قابل لمس نمی باشد.
در خصوص پوست ضخیم بینی های گوشتی باید گفت که شامل سه گروه می باشد.

یکی از مسائل بسیار مهمی که در بینی های گوشتی بسیار تاثیر می گذارد استحکام غضروف بینی می باشد، یعنی هر چقدر این غضروف محکم تر باشد باعث شده تا جراحی نتیجه مطلوبی داشته باشد.


انواع جراحی بینی گوشتی


جراحی بینی را به دو روش باز و بسته می توان انجام داد که در مورد هر کدام از این روش ها مختصر صحبت خواهیم کرد.

جراحی بینی گوشتی به روش باز


همانطور که از نام آن نیز مشخص است جراحی به روش باز انجام می شود یعنی از قسمت کلوملا برروی پوست بینی برش ایجاد می شود و پوست برداشته می شود، بنا به صلاح دید پزشک و همچنین نوع بینی اطلاحاتی صورت می گیرد، در این روش جراحی دست پزشک بسیار باز است چرا که به تمامی قسمت ها بینی دسترسی دارد.

جراحی بینی گوشتی به روش بسته


این مدل از جراحی امروزه کمتر کاربرد دارد، تغییرات روی بینی از راه سوراخ بینی و با توجه به برش هایی ایجاد شده در داخل بینی می باشد که نتیجه آن اصلاح استخوان بینی است، همچنین باید به این نکته اشاره کرد که برای اصلاح نوک بینی جراح کمی محدودیت دارد. از ویژگی های این نوع جراحی عدم ایجاد برش برروی بینی می باشد.


چگونه بینی گوشتی را کوچک کنیم؟


در این عمل با برداشتن غضروف یا جابجایی آن و گاهی با تراشیدن به راحتی می توان آن را کوچک کرد، یعنی جراح برروی سوراخ های بینی برش هایی کوچک ایجاد می کند تا بتوانند به استخوانی تحتانی دسترسی داشته باشد، در این عمل به پوست بینی دست زده نمی شود و همچنین پوست منقبض شده و به شکل جدید تبدیل خواهد شد، در اغلب مواقع گاهی لازم است تا سوراخ های بینی نیز تنگ شوند. جراح برای این که نتیجه جراحی بینی گوشتی مطلوب و ماندگار باشد سعی می کند تا غضروف ضعیف بینی را تقویت کند.


معاینه بینی گوشتی


سوابق بیماری شما قبل از عمل جراحی بررسی و مشخص می شود برای این کار نیاز به گرفتن آزمایشات ضروری دارید. لازم است تا جراح قبل از عمل موارد مهمی را مورد بررسی قرار دهد که عبارتند از:
• معاینه‌ ی مجراهای عبور هوا و انسدادها
• معاینه ی دقیق بینی و تیغه ی آن
• بررسی انحرافات و سوراخ های بینی
نکته: در صورتیکه بیمار پیش از این جراحی بینی انجام داده باشد و یا ضربه‌ای به بینی‌اش وارد شده باشد، در معاینه شرایط ویژه تری برای وی در نظر گرفته خواهد شد.
برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از جراحی بینی گوشتی نیاز است تا برخی از شرایط بینی فرد مورد بررسی قرار گیرد این موارد توسط دکتر شهسواری بررسی می شود که شامل موارد زیر می شود.
• اندازه
• شکل
• ضخامت و تقارن
• وجود انحراف در تیغه
• ضخامت پوست روی بینی
پس زمانی که پزشک با انجام معاینات اولیه تشخیص داد که بینی شما پوست ضخیم وغضروف ضعیفی دارد باید کاملا واقع بین باشید و انتظار مقعولی را از جراحی داشته باشید.

نکته: در صورتیکه بیمار پیش از این جراحی بینی انجام داده باشد و یا ضربه‌ای به بینی‌اش وارد شده باشد، در معاینه شرایط ویژه تری برای وی در نظر گرفته خواهد شد. نکته ی دیگری که باید به آن اشاره شود، این است که عموما بینی هایی که دارای غضروف کمتری هستند دچار تغییرات کمتری نیز می شوند. اگر صاحب بینی های گوشتی هستید باید توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی می تواند بافت بینی را تغییر و ظاهر آن را متناسب نماید، دکتر ابراهیم شهسواری با سابقه ای چندین ساله در جراحی بینی های گوشتی خاطر نشان می کنند که برای این نوع جراحی باید کمی واقع بین باشید و انتظار یک بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشید. اما تمامی سعی جراح بینی این خواهد بود که تیغه های بینی را صاف و شکیل و پره های آن را نازک و زیبا کند، همچنین یکسان بودن سوراخ های بینی در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


تقویت غضروف بینی گوشتی

جراح بینی گوشتی پیش از هر اقدام نیاز دارد تا به خوبی غضروف های بیمار را بررسی نماید و با پیوند صحیح گرافت غضروف بینی را تقویت کند. بینی گوشتی غضروف ضعیفی دارد بنابراین نمی تواند پوست ضخیم و گوشت اطراف بینی را به خوبی نگه دارد، به همین علت است که بینی های گوشتی اغلب بزرگ بوده و پره های پهنی نیز دارد.
جراحی بینی گوشتی باعث می شود تا غضروف محکم و سفت شود و تیغه بینی را به خوبی نشان دهد، همچنین جراحی باعث شده تا تیغه بینی بعد از جراحی صاف و متوازن شود، این اقدام حتما می بایست توجه جراح با تجربه انجام شود. برای اینکه تغییرات اعمال شده برروی بینی به خوبی نمایان شوند نیاز است تا پوست بینی و در استخوان بندی آن تغییرات لازم انجام شود.
با تقویت غضروف بینی استحکام کافی برای نگهداری بینی نیز به دست می آید، برای این کار از غضروف بینی خود فرد کمک گرفته می شود، بعد از جراحی بینی گوشتی مشاهده می کنید که استخوان و تیغه ی میانی بینی به خوبی صاف و نازک شده است و تغییرات ایجاد شده در اطراف بینی مشهود خواهد بود. تقویت غضروف ها در بینی های گوشتی باعث شده تا بینی بعد از عمل دچار افتادگی و تغییر فرم نشود.
به طور کلی برای تقویت غضروف بینی در بیمارانی با اسکلت های ضعیف اولین راه حل استفاده از غضروف خود بیمار می باشد، زمانی که بیمار غضروف لازم برای جراحی را در اختیار نداشته باشد از ایمپلنت های مصنوعی استفاده می شود.

افتادگی بینی گوشتی بعد از عمل


بسیاری از افرادی که دارای بینی های گوشتی و یا نسبتاٌ گوشتی هستند از انجام عمل جراحی بینی مایوس می شوند، زیرا طبق گفته ی اطرافیان و آشنایان بینی های گوشتی بعد از عمل دچار افتادگی می شوند. بسیاری از بیماران از پزشک خود این سوال را می پرسند که آیا بینی گوشتی بعد از جراحی دچار افتادگی می شود؟
باید پاسخ داد که خیر، در صورتی که جراحی بینی گوشتی به شکل کاملا تخصصی و متبحرانه انجام شود هرگز دچار افتادگی نخواهد شد. همچنین اگر بینی گوشتی صحیح عمل شود یعنی پایه غضروفی خوبی گذاشته شود بینی دچار تغییرات نام برده نشده و فرد آسودگی خاطر بیشتری خواهد داشت.
تنها تفاوتی که در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی وجود دارد، زمان جا افتادگی بینی است یعنی معمولا بینی های گوشتی زمان بیشتری نیاز دارند تا نتیجه جراحی را به نسبت بینی استخوانی نشان دهند.
نکته ی دیگری که باید به آن اشاره شود، این است که عموما بینی هایی که دارای غضروف کمتری هستند دچار تغییرات کمتری نیز می شوند. اگر صاحب بینی های گوشتی هستید باید توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی می تواند بافت بینی را تغییر و ظاهر آن را متناسب نماید، دکتر ابراهیم شهسواری با سابقه ای چندین ساله در جراحی بینی های گوشتی خاطر نشان می کنند که برای این نوع جراحی باید کمی واقع بین باشید و انتظار یک بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشید. اما تمام سعی جراح بینی این خواهد بود که تیغه بینی را صاف، شکیل و پره های آن را نازک و زیبا کند، همچنین یکسان بودن سوراخ های بینی در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به این نکته توجه کنید که انتخاب پزشک باتجربه می تواند تاثیر فراوانی بر روی نتیجه ی عمل شما داشته باشد بنابراین برای انتخاب جراح بینی دقت کافی را داشته باشید.


کاندیدای مناسب برای جراحی


غضروف بینی گوشتی ضعیف و پوست بسیار ضخیمی دارد، از نشانه های بارز بینی گوشتی، نوک پهن و بزرگ بینی می باشد. جهت جراحی بینی گوشتی، جراح بینی باید به جای برداشتن و کوچک کردن غضروف ها، آن ها را اصلاح و تقویت نماید. تورم جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی می باشد و بیمار باید صبور باشد تا ورم بینی کاهش یابد تا نتیجه نهایی را بتواند مشاهده نماید.
افرادی که قصد جراحی بینی گوشتی دارند در انتخاب جراح بینی خود باید دقت فراوانی داشته باشند، زیرا جراحی بینی گوشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در صد رضایت مندی افرادی که این بینی را داشتند و جراحی انجام داده اند بسیار کم می باشد. این نکته را توجه داشته باشید که قبل از اقدام به جراحی بینی حتما باید در جلسات مشاوره تمامی سوال های خود را از جراح بینی بپرسید و از تمامی انتظارت خود با پزشک صحبت کنید همچنین از نتیجه عمل خود تا حد زیادی جویا شوید که بینی شما تا چه حدی اصلاح می شود. مناسب ترین کاندیدا برای انجام این جراحی عبارتند از:
• افرادی که پوست خیلی ضخیمی دارند برای جراحی بینی مناسب نمی باشند و نباید انتظار جراحی بینی بدون نقصی از پزشک داشته باشند.
• فرد باید از نظر روحی و جسمی از سلامت کامل برخوردار باشد. در این حالت دوره نقاهت و عوارض ناشی از جراحی کاهش می یابد.
• از بیماری خاصی برخوردار نباشند.
• دخانیاتی مثل سیگار مصرف نکند.

نکته: سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی در پسران 15 تا 17 سالگی و دختران 14 تا 16 سالگی می باشد، پس قبل از آن نباید به هیچ وجه جراحی بینی را انجام داد.

تزریق آمپول روی بینی


بعد از جراحی رینوپلاستی ( بینی گوشتی یا استخوانی ) برای کاهش میزان تورم بینی نیاز است تا تمهیداتی انجام شود، در برخی از موارد محدود نواحی مشخصی از بینی مانند پشت نوک بینی بعد از گذشت یک یا دوهفته که هنوز دارای تورم هستند نیازمند تزریق آمپول کورتون می باشند.
تزریق آمپول بعد از جراحی بینی باعث می شود تا از تورمات نا خواسته برروی بینی جلوگیری شود، همچنین گاهی ورم ها طولانی مدت می شوند و بر ظاهر بینی تاثیر می گذارند و زیبایی بینی را دچار تغییر می نماید.
در حالت کلی قسمت پشت بینی (dorsum) باید دارای یک قوس بسیار خفیف و ظریف باشد، بعد از جراحی بینی و حدود یک یا دوهفته این قوس کاملا نمایان خواهد شد و در واقع تغییرات ایجاد شده در تیغه ی بینی به خوبی نشان داده می شود، زمانی که تورم بینی به مرور زمان از بین نرفته باشد زیبایی بینی کاملا پنهان می ماند و در واقع قوس روی بینی را به خوبی نشان نمی دهد.
تزریق این آمپول بیشتر برای بینی های گوشتی می باشد، زیرا پوست این بینی ها بسیار ضخیم هستند و تغییرات ایجاد شده را به خوبی نشان نمی دهد، البته تورم در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی بوده و مدت زمان بیشتری را لازم دارد تا از میزان آن کاسته شود.
تزریق این آمپول در دو مرحله انجام می شود: تزریق عمقی و تزریق سطحی
در صورتی که پزشک برای شما آمپول را تجویز نمود از او بخواهید تا این اقدام را با دقت انجام دهد، در صورتی که آمپول توسط یک فرد غیر متخصص تجویز شود ممکن است آسیب های جدی به پوست وارد کند، زیرا در تزریق های سطحی پوست نازک شده و مستعد ابتلا به زخم و یا تغییر رنگ می باشد.


مراقبت های بعد از رینوپلاستی گوشتی

• برای تسکین درد پزشک داروهایی را تجویز می کند که تمامی آن ها باید به موقع مصرف شوند چرا که می تواند به بهبودی شما بسیار کمک کند.
• تا مدت سه هفته از فین کردن بپرهیزید و اگر نیاز بود بینی را با دستمال کاغذی به آرامی تمیز کنید.
• ممکن است بینی شما مقداری پانسمان داشته باشد در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
• به هیچ عنوان به اسپلینت یا گچ بینی دست نزنید.
• غذاهای سفت و جویدنی نخورید این کار باعث می شود تا استخوان بینی شما تحرک داشته باشد و دردی را در بخیه ها احساس کنید.
• اجسام سنگین را بلند نکنید و استراحت نسبی داشته باشید.
• فعالیت ورزشی را تعطیل و از تحرک سر جدا پرهیز نمایید.
• برای مسواک زدن از مسواک های نرم استفاده کنید و این کار را بسیار آرام انجام دهید، مراقب باشید که لب پایین شما حرکت زیادی نداشته باشد.
• در روزهای ابتدایی بعد از جراحی سعی کنید استراحت کنید و از رفتن به خیابان و فعالیت های اجتماعی زیاد پرهیز کنید.
• در هنگام شستشوی صورت دقت کنید که پانسمان بینی شما خیس نشود.
• قبل از جراحی حتما استحمام کنید که مجبور به استحمام بعد از یک یا دو روز نباشید.
• تا یک ماه شنا نکنید.
• به یاد داشته باشید که تورم و کبودی ها طبیعی هستند و حدود یک یا دو هفته زمان می برد تا به صورت کامل بر طرف شوند.
• به منظور کاهش تورم بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید.


مراقبت های تکمیلی بعد از جراحی بینی

• به مدت یک هفته از تکان دادن بیش از حد سر و صورت خود داری کنید.
• به هنگام خواب از دو بالشت در زیر سر استفاده کنید، چرا که این کار به جریان خون بسیار کمک می کند.
• بعد از دو الی سه هفته از پایین گرفتن بیش از حد سر اجتناب کنید.
• از آب کرفس و آب آناناس جهت کاهش تورم استفاده نمایید.
• از قرار گرفتن مستقیم در نور آفتاب دوری کنید زیرا باعث تشدید تورم بینی می شود.
• به مدت یک ماه شنا نکنید.
• در سه هفته اول از عینک یا عینک آفتابی استفاده نکنید یا اگر در دید خود مشکل دارید از لنز های طبی استفاد کنید.

• از خوردن مایعات با نی بپرهیزید بهتر است که جهت خوردن مایعات از لیوان استفاده نمایید.
• از خوردن غذاهای داغ به مدت یک هفته بپرهیزید.
• از خوردن چای و قهوه به مدت یک هفته دوری کنید، زیرا باعث تشدید ورم بینی شما خواهد شد.
• غذاهای تند و ادویه دار را به مدت یک الی دو هفته کنار بگذارید زیرا باعث عطسه خواهد شد و این موضوع شما را اذیت می کند.
• مصرف داروهای خاص و مواد غذایی حساسیت زا را با پزشک خود هماهنگ کنید، سعی کنید در ماه های اول به صورت مرتب نزد پزشک رفته و بینی خود را بررسی نمایید.

جراحی زیبایی بینی (rhinoplasty) به داشتن یک بینی زیبا و خوش فرم کمک می کند. جراح زیبایی با انتخاب بهترین فرم برای بینی طی جراحی بینی تغییرات لازم را ایجاد و معایب ظاهری بینی را رفع می کند.
البته ممکن است بینی به غیر از موارد ظاهری که شامل قوز و برآمدگی های بینی شامل انحراف، کجی، بزرگی و… نیز باشد همچنین معایب باطنی دیگری مانند پولیپ و گرفتگی نیز وجود دارد. یک جراح با تجربه می تواند به شما کمک کند تا تنفس بهتری را داشته باشید همچنین نواقص بینی را نیز رفع می کند.


نحوه چسب زدن بینی

اگر جراحی بینی شما موفقیت آمیز هم باشد ولی مراقبت های لازم انجام نشود و همچنین چسب زدن بینی به خوبی نباشد باعث شده تا فرم بینی کاملا تغییر کند. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید که طبق دستور پزشک برای مدت زمان معینی از چسب استفاده کنید، چرا که باعث شده تا ورم حاصل از جراحی کمتر شود همچنین به نوعی هشدار برای اطرافیان شما محسوب می شود تا احتیاط لازم را داشته باشند.
چسب زدن بینی حداقل باید به مدت 2 هفته به صورت مداوم انجام شود بعد از این مدت شما می توانید از چسب استفاده نکنید ولی در صورت استفاده ورم حاصل از جراحی به سرعت کاهش می یابد.

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل به این شکل است که ابتدا باید صورت خود را به خوبی شستشو دهید و خشک کنید. برای چسب زدن باید از چسب های مخصوص بینی استفاده کنید و آن را به صورت نعلی شکل روی بینی بچسبانید، بعد از این کار تعدای چسب کوچک بریده و آن را به شکل عرضی روی بینی می زنیم حتما به این نکته توجه داشته باشید که لبه های چسب باید برروی هم قرار بگیرد.
چسب زدن درست بینی علاوه بر فوایدی که ممکن است داشته باشد از عوارض هایی نیز برخوردار است، یعنی اگر در زمان چسب زدن نوک بینی خیلی به سمت بالا کشیده شود باعث شده تا چین در پشت بینی ایجاد شود. پس حتما در زمان چسب زدن به این نکته توجه داشته باید تا دچار چنین مشکلی نشوید.

شاید این سوال را از پزشک خود بپرسید که چند روز یکبار باید چسب روی بینی را عوض کرد؟ در جواب این سوال باید گفت که این موضع کاملا بستگی به نوع پوست شما دارد، یعنی اگر پوست کاملا معمولی دارید بهتر است که یک روز در میان چسب روی بینی را عوض کنید. ولی زمانی که پوست شما چربی زیادی دارد بهتر است که هرروز این کار را انجام دهید، دسته سومی نیز وجود دارد یعنی آن دسته از افرادی که پوست خشک دارند برای این افراد بهتر است که 3 روز یکبار این کار انجام شود. در نهایت بعد از جدا کردن چسب از بینی اجازه دهید تا بینی کمی تنفس کند بعد از آن بینی خود را چسب بزنید.

خطرات ناشی از رینوپلاستی گوشتی


هر نوع جراحی با توجه به مزایای مختلفی که ممکن است داشته باشد در مقابل از عوارضی نیز برخوردار است که شامل موارد زیر می شود.
• خونریزی
• عفونت
• خون دماغ
• حساسیت داشتن به داروهای بیهوشی
• ایجاد اسکار برروی کلوملا ( پوست ما بین سوراخ بینی )
• تجمع خون ( زیر پوست )چطور یک جراح بینی گوشتی خوب پیدا کنم؟


اگر تمایل به جراحی بینی دارید و می خواهید یک جراح حاذق و با تجربه انتخاب کنید، حتما در جلسات مشاوره حضوری شرکت کنید، از پزشک بخواهید تا بینی شما را به دقت معاینه نماید و فرم تقریبی که از جراحی حاصل می شود را بیان نماید. همچنین نمونه کارهای وی را به خوبی مشاهده کنید و از بیماران قبلی و فعلی جراح در رابطه با نحوه جراحی و میزان رضایت مندی آن ها سوال بپرسید.
این اقدامات می تواند نقش به سزایی در آن چه شما تصور می کنید و آن چه واقعیت دارد داشته باشد، به یاد داشته باشید که انتظارات شما از جراحی بینی باید منطقی و واقع گرایانه باشد ( در غیر این صورت نتیجه ی جراحی بینی هر چقدر هم که مثبت و رضایت بخش باشد، در نهایت برای شما ایجاد نارضایتی خواهد کرد )
همچنین یکی از آسان ترین روش های پیدا کردن جراح بینی خوب در تهران جستجو در اینترنت می باشد و به راحتی می توانید سایت های مختلف را مشاهده و نمونه کارهای پزشک مورد نطر خود را ببینید.
در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی زیبایی بینی می توانید با دکتر ابراهیم شهسواری در ارتباط باشید و مشاوره های لازم در این جهت را دریافت نمایید.


ویژگی های یک جراح بینی گوشتی باتجربه


برای اینکه نتیجه جراحی بینی همان چیزی باشد که شما انتظار دارید حتما می بایست به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید برخی از ویژگی های یک جراح باتجربه عبارتند از:

• داشتن توانایی کافی برای انجام جراحی
• یک جراح بینی باید از حس زیبایی شناسی برخوردار باشد.
• یکی از مهم ترین ویژگی های یک جراح داشتن قوه تخیل می باشد تا بتواند بینی را قبل از عمل تصور کند.
• در زمان مراجعه بیماران صبر و حوصله کافی داشته باشد و آن ها را به خوبی راهنمایی کند.

 • رابطه بین جراح و بیمار باید کاملا دوطرفه باشد یعنی نسبت به عملکرد پزشک خود اعتماد کافی داشته باشد.
 • سلامت بدن بیمار برای او  باید از اولیت بالاتری برخوردار باشد.

جلسات مشاوره مرتب برگزار شود تا بینی ظاهر مناسبی پیدا کند.


نتیجه جراحی بینی گوشتی


بینی های گوشتی ظاهر مشخصی دارند؛ اغلب این بینی ها پهن و دارای غضروف های ضعیفی هستند که به راحتی خم می شوند، در واقع میزان چربی و گوشت این بینی ها بسیار زیاد است. نتیجه ی جراحی بینی گوشتی هم می تواند بسیار زیبا و متناسب باشد، اما به شرطی که جراح دقت و ظرافت کافی را حین جراحی به کار بگیرد. همانطور که می دانید جراحی بینی گوشتی یکی از حساس ترین جراحی در زمینه ی زیبایی بینی است که بسیاری از افراد را نگران می سازد چرا که بعد از جراحی باید سوراخ های بینی متقارن و تیغه ی میانی آن ظریف و زیبا جراحی شود، در حالت کلی ظاهر جذابی داشته باشد.


هزینه جراحی بینی گوشتی


یکی از متداول ترین سوالاتی که متقاضیان جراحی بینی از پزشک خود می پرسند این است که هزینه جراحی بینی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه به عوامل مختلفی برخوردار است مانند:
• داروهای بعد از جراحی
• آزمایشات قبل از جراحی
• دستمزد جراح
• موقعیت جغرافیایی کلینیک و یا بیمارستان
• اتاق عمل

دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی جراح زیبایی بینی در تهران (آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

14 دیدگاه ها
 1. سعید

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 2. سحر

  میشه جراحی بینی و پلک رو همزمان با هم انجام داد؟

 3. دکتر ابراهیم شهسواری

  متشکر از شما دوست عزیز

 4. دکتر ابراهیم شهسواری

  بله قابل انجام هست.

 5. ساناز

  بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلیِ؟

 6. دکتر ابراهیم شهسواری

  بهتر است در فصل پاییز و زمستان چون آلرژی زیاد است جراحی انجام نشود.

 7. بهاره

  هر مدل بینی گوشتی را می توان جراحی کرد؟

 8. دکتر ابراهیم شهسواری

  زمانی که چربی بینی زیاد باشد علاوه بر آن پوست بینی نیز ضخیم باشد جراحی بینی پیشنهاد نمی شود.

 9. سیما

  آیا بعد از جراحی بینی امکان مسافرت زمینی یا هوایی وجود دارد؟

 10. دکتر ابراهیم شهسواری

  یک هفته بعد از جراحی بینی رفتن مسافرت آن هم هوایی هیچ مشکلی ندارد ولی باید قبل از پرواز حتما اجازه پزشک خود را گرفته باشید.

 11. ثمین آریا

  سلام آقای دکتر
  من بینی پهن و بزرگی دارم، فک می کنین با یکبار عمل جراحی می تونم نتیجه بگیرم؟

 12. سارا

  من بینیمو پیش شما جراحی کردم کارتون حرف نداره

 13. دکتر ابراهیم شهسواری

  ممنون از لطف شما

 14. دکتر ابراهیم شهسواری

  سلام اول باید معاینه بشید تا بشه در موردش نظر داد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.