۵ دقیقه

جراحی بینی کج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی کج عموماً به منظور ترمیم بافت های آسیب دیده و استخوان بینی انجام می شود. طبق علم زیبایی شناختی، بینی نافرم و کج در زیبایی و جذابیت صورت تاثیر بسیار زیادی می گذارد. بافت بینی به طور عمده از پوست، استخوان و غضروف تشکیل شده است. بنابراین ضربه های محکم و شدید به راحتی می توانند آسیب های زیادی بر فرم و شکل این قسمت وارد نماید.

عوامل ژنتیکی نیز می تواند از بدو تولد بینی فرد را تحت تأثیر قرار دهد و از جذابیت صورت کم کند. از آنجایی که بینی درست در مرکزیت صورت شما قرار دارد، می تواند بالاترین سطح تأثیر گذاری را روی صورت داشته باشد.

جراحی-بینی-کج

جراحی-بینی-کج

اگر خطی فرضی و مستقیم از مرکز صورت ترسیم نمایید، خارج شدن بینی از این خط را می توان به عنوان انحراف و کجی بینی توصیف کرد. اما این کجی بینی تنها زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار نمی دهد. بلکه تنفس، قدرت بویایی و آبریزش بینی همگی می توانند از عوارض انحراف بینی باشند.

اگر از بینی کجی برخوردار هستید شاید این سوال را از خود بپرسد که آیا با انجام جراحی این مشکل کاملا برطرف می شود یا نه؟ در جواب باید گفت که جراحی بینی اگر به دست یک جراح باتجربه انجام شود می تواند نواقص بینی را کاملا برطرف کند. این جراحی به نسبت به دیگر عمل ها کاملا متفاوت می باشد چرا که هدف اصلی پزشک بهبود عملکر تنفسی است.

بیشتر بخوانید
علت افتادگی بینی بعد جراحی

جراحی بینی کج چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی کج با عمل های دیگر بینی تفاوت زیادی دارد. در این نوع عمل هدف اصلی بهبود یافتن تنفس فرد و در مراحل بعد ظاهر آن است. یکی از مهمترین مراحل انجام این عمل ترمیم تیغه ی بینی است که در بعضی موارد این ترمیم با گرافت های غضروفی همراه خواهد بود.

همچنین در این نوع عمل پزشک متخصص باید اطمینان حاصل کند که استحکام بینی تا سالیان دراز ادامه خواهد یافت. اگر با دانایی کامل و مشاوره با یک پزشک متخصص زیبایی در این باره پیش بروید بی شک عملی موفقیت آمیز در پیش رو خواهید داشت.

آمادگی برای جراحی بینی کج

در صورتیکه فرزند شما به علت شکستگی بینی و مشکلات تنفسی ناشی از آن قصد انجام جراحی بینی کج را دارد، پیش تر در خصوص پروسه مربوط به این جراحی و آمادگی پیش از انجام آن اطلاعات لازم را به وی ارائه دهید. البته لازم به ذکر است که در جلسات مشاوره، پزشک دستورالعمل هایی را در خصوص انجام این جراحی به شما ارائه می کند. تا بهترین نتیجه را بعد از عمل دریافت کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی روی زیبایی صورت به شدت تاثیر گذار است و می توان گفت که جزء جراحی های پیچیده محسوب می شود، چرا که اگر نتیجه جراحی خوب نباشد عملکرد بینی را دچار مشکل می کند. پس با توجه به این موارد حتما به یک پزشک باتجربه در این زمینه مراجعه کنید تا نتیجه دلخواه خود را دریافت کنید. از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حتما قبل از جراحی در جلسات مشاوره شرکت کنید.
 • در مورد انتظارات خود از جراحی با پزشک خود صحبت کنید.
 • چون بعد از جراحی امکان استحمام وجود ندارد پس حتما شب قبل از عمل این کار را انجام دهید.
 • اگر از بیماری خاصی رنج می برید یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید.
 • بعضی از داروها مثل آسپرین، وارفاین هستند که منجر به رقیق شدن خون می شوند پس باید 2 هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کنید.
 • به مدت 2 هفته از مصرف سیگار، مشروبات الکلی اجتناب کنید.
 • اگر داروهایی مثل اکوتال و راکوتال را مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید.
 • در روز جراحی هیچ آرایشی نباید روی صورت باشد همچنین آقایان باید ریش و سبیل خود را تراشیده باشند.
 • در روز جراحی حتما یک لباس گشاد به تن داشته باشید به این دلیل که بعد از انجام جراحی در تعویض لباس خود دچار مشکل نشوید.
بیشتر بخوانید
عمل بینی به روش باز

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از انجام جراحی برای اینکه نتیجه دلخواه خود را دریافت کنید حتما باید مراقبت های لازم را انجام دهید که برخی از آن ها عبارتند از:

 • بعد از جراحی تا زمانی که کاملا وضعت شما بهبود پیدا نکرده از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنید.
 • چون جراحی همراه با درد و تورم است به منظور کاهش درد از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از مصرف سیگار و الکل به مدت 2 هفته اجتناب کنید.
 • مصرف میوه جات (آناناس) را به هیچ وجه فراموش نکنید چرا که در بهبودی شا بسیار موثر است.
 • بعد از جراحی به هیچ وجه از عینک استفاده نکنید یا در صورت امکان از لنز استفاده کنید.
 • بینی شما به دلیل داشتن گچ و پانسمان به هیچ وجه نباید خیس و کثیف شود.

دوره نقاهت جراحی بینی کج

شاید یکی از سوالاتی که شما از پزشک خود بپرید این باشد که دوره نقاهت این جراحی چقدر است؟

در جواب این سوال باید گفت که دوره نقاهت جراحی ممکن است تا چند هفته طول بکشد که این زمان گفته شده در افراد مختلف کاملا متفاوت می باشد و کاملا به شرایط جسمانی شما بستگی دارد.

هزینه جراحی بینی کج

برای تعیین هزینه جراحی بینی کج فاکتور های مختلفی وجود دارد که مشخص کننده هزینه نهایی جراحی می باشند این عوامل عبارتند از:

 • آزمایشات اولیه
 • داروهای بعد از عمل
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک با بیمارستان
 • دستمزد جراح و …..

بیشتر بخوانید
جراحی بینی به شیوه بسته

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button