دکتر ابراهیم شهسواری » مقالات » جراحی بینی همزمان با ارتودنسی
۳ دقیقه

جراحی بینی همزمان با ارتودنسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی همزمان با ارتودنسی

افرادی هستند که دندان های آن ها نیار به ارتودنسی دارد. و از سوی دیگر نیز می خواهند جراحی بینی انجام دهند. در این مقاله می پردازیم به این موضوع که آیا می توان جراحی بینی همزمان با ارتودنسی انجام داد و اگر نمی شود کدام یک در اولویت هستند و باید زودتر اقدام به انجام آن ها شود.

جراحی بینی همزمان با ارتودنسی

 

جراحی بینی و ارتودنسی به طور همزمان

با درمان ارتودنسی تغییراتی در موقعیت لب ها و فاصله بین لب و بینی و زاویه بینی و نیم رخ فرد، صورت می گیرد. در جراحی بینی ، رابطه بین لب و فرم بینی از نکات مهمی است که جراح بینی به آن اهمیت بسیاری می دهد. بنابراین تغییرات حاصله از درمان ارتودنسی در نحوه جراحی بینی فرد و تصمیم نهایی جراح بسیار تاثیر گذار می باشد.

اگر فردی ابتدا جراحی بینی انجام دهد و بعد از آن قصد درمان ارتودنسی را داشته باشد، در این حالت، در زمان جابه جایی و تنظیمات براکت ها و حتی در هنگام انجام معاینات، احتمال وارد شدن فشار بر روی بینی و صورت فرد بسیار زیاد است. به همین دلیل  بهتر است، که فرد ابتدا جراحی زیبایی بینی انجام دهد و بعد از آن اقدام به درمان ارتودنسی نماید. زیرا هم موقعیت و فرم لب و فاصله بین بینی و لب مشخص می شود و از سوی دیگر بعد از جراحی برای فرد مشکلی به وجود نمی آید و فرد بدون نیاز به براکت های ارتودنسی می تواند جراحی بینی موفقی را داشه باشد. بنابراین به هیچ وجه جراحی بینی همزمان با ارتودنسی توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید
نقش پوست در جراحی بینی

افرادی که عقب رفتگی فک پایین دارند نیز مانند افرادی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند، ابتدا باید مشکل عقب رفتگی فک را با استفاده از جراحی و یا پروتز چانه حل نمایند و بعد از آن اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند. زمانی که فک پایین عقب باشد، بینی بزرگ تر نشان داده می شود و با درمان این موضوع بعد از جراحی بینی دیگر فرد تصور غلطی ندارد و همین امر موجب رضایت بخشی وی بعد ار جراحی بینی می شود.

زمانی که فک بالای فردی نیاز به جراحی داشته باشد، نیز فرد ابتدا باید جراحی فک انجام دهد و بعد از گذشت 1 سال از جراحی فک، اقدام به جراحی زیبایی بینی کند.  زیرا فک بالا در جراحی بینی نقش بسزایی دارد و باید درمان به طور کامل صورت گیرد و بعد از ان اقدام به جراحی بینی شود.

 

برخی از خدمات دکتر شهسواری :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

 

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

 

 

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

Call Now Button