دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی بینی در ماه رمضان
۲ دقیقه

جراحی بینی در ماه رمضان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی در ماه رمضان

با ورود به ماه مبارک رمضان ، از مواردی که ذهن بیماران را به خود مشغول می نماید انجام جراحی بینی در ماه رمضان و مراقبت های بعد از عمل جراحی است. دکتر ابراهیم شهسواری ، جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی بر این باور است که با کسب اطلاع از جنبه های مختلف جراحی بینی در ماه رمضان ، بیمار می تواند تصمیم بگیرد آیا می تواند جراحی بینی را در این ماه انجام دهد یا خیر.

انجام وظایف دینی که بر عهده هرکسی است ، از مواردی است که ذهن بیماران را بعد از انجام جراحی بینی به خود مشغول می نماید . خصوصا در ماه رمضان که روزه داری نیز به این وظایف اضافه می شود. باید گفت که بیشتر مشکلات بیمار در 2 ماه اول بعد از جراحی بینی می باشد و بعد از می تواند خیلی راحت به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

 

جراحی بینی در ماه رمضان

جراحی بینی از نظر مراجع اسلامی

معمولا مراجع دینی بر این باور هستند که اگر جراحی بینی جنبه درمانی داشته و برای اصلاح عملکرد بینی انجام گیرد ، انجام آن در هر زمان و شرایطی بلامانع می باشد. اما در صورتی که بیمار عمل جراحی بینی را به قصد زیبایی انجام می دهد ، بهتر است که برای انجام آن تا اتمام ماه مبارک رمضان صبر نماید.

بیشتر بخوانید
درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

جراحی بینی و وظایف دینی در ماه رمضان

چنانچه بیماری جراحی بینی خود را در ماه رمضان انجام داده باشد ، توصیه پزشک این است که به دلیل ضعف عمومی بدن روزه نگیرد. چرا که روزه گرفتن موجب تشدید این ضعف می شود. از آنجایی که پانسمان مقداری بیشتر از محل زخم را در صورت بیمار اشغال کرده است بیمار می تواند بعد از 1 هفته این پانسمان را برداشته و برای نماز خواندن از وضوی جبیره استفاده نماید. در صورتی که امکان برداشتن پانسمان وجود نداشت ، بیمار می تواند وضوی جبیره گرفته و برای رعایت شرط احتیاط  تیمم بدل از وضو انجام دهد.

بعد از گذشت مدتی در صورت امکان بیمار می تواند نواحی نجس شده را آبکشی نموده و بعد از آن اقدام به وضو گرفتن نماید. همچنین برای انجام غسل ، می توان از تیمم بدل از غسل استفاده نمود و با اینکه امکان شستن سر و گردن وجود ندارد ، می توان سمت راست و چپ بدن را شست.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ابراهیم شهسواری ، متخصص گوش و حلق و بینی

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

Call Now Button