دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی بینی طبیعی
۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی طبیعی

در گذشته جراحی بینی فقط به یک صورت انجام میشد و آن بینی عروسکی بود. امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی به خصوص در جراحی زیبایی بینی ، بینی طبیعی رواج پیدا کرده است. در این نوع جراحی قوس کمی در روی بینی ایجاد شده به طوری که قابل محسوس نیست و با اجزای صورت فرد تناسب دارد. در جراحی بینی طبیعی اصلاحات محدود به تیغه بینی می باشد در نتیجه تغییرات زیادی در بینی صورت نمی گیرد. برای انجام این عمل باید شرایط لازم را داشته باشید. به همین منظور بهتر است قبل از اقدام به جراحی در جلسه ای با جراح بینی خود در خصوص داشتن شرایط لازم و نتیجه جراحی مشورت بکنید.

جراحی بینی طبیعی از جمله پر طرفدارترین نوع جراحی های زیبایی بینی است. دکتر شهسواری با داشتن سابقه ای غالب بر 10 سال در این حوزه می توانند کمک شایانی را به افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی نمایند. برای

  • 88190879 -09199090190 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

نمونه عمل زیبایی بینی

تغییرات در جراحی بینی طبیعی

  1. پره های بینی به انداره ای کوچک می شود که طبیعی بوده و برای سایرین قابل محسوس نباشد.
  2. دراین نوع جراحی فرم و موقعیت پره های بینی تغییری ایجاد نمی شود.
  3. نوک بینی در جراحی بینی طبیعی مانند بینی عروسکی و فانتزی تیز نمی شود.
  4. برآمدگی و قوس ملایمی در روی بینی ایجاد می شود به طوری که طبیعی به نظر آید .
  5. بین ناحیه بینی و پیشانی زاویه مناسبی ایجاد می شود.
  6. بین ناحیه بینی و لب زاویه مناسبی ایجاد می شود.
بیشتر بخوانید
دلیل تزریق آمپول بعد از جراحی بینی

تاثیر جراح در جراحی بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی متبحر و مجرب در داشتن بینی طبیعی در عمل موثر می باشد. جراح در ابتدا به بررسی آناتومی دقیق بینی از طریق تصویربرداری می پردازد. جراح بینی طبیعی بینی را به گونه جراحی می کند که در نگاه اول به نظر نمی آید بینی مورد جراحی قرار گرفته باشد و کاملا طبیعی به نظر می آید.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی نوع بینی فرد عامل تعیین کننده در نتیجه عمل می باشد. بینی افراد با توجه به نوع پوست و بافت های غضروفی به بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. در بینی گوشتی پوست دارای ضخامت بیشتری بوده و دارای غضروف های ضعیفتری می باشد. در نتیجه اعمال تغییرات در این بینی کم می باشد. به همین دلیل مناسبترین بینی برای جراحی بینی طبیعی می باشد. در بینی استخوانی پوست نازک بوده و دارای تیغه قوی تری نسبت به بینی گوشتی می باشد و می توان تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد. این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی مناسب می باشد.

 

نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی گاها ممکن است انحراف  یا برجستگی و یا نامتقارنی های خفیف در بینی به وجود آید.که  با ماساژ بینی بعد از جراحی بینی طبق دستور پزشک می توان تا حدودی  از این مشکلات کاست و آن را برطرف کرد.
البته توجه داشته باشید که از ماساژ شدید بپرهیزید و اگر به ماساژ شدید نیاز دارید خودتان انجام ندهید و اجازه دهید پزشک شما برایتان اینکار را انجام دهد.
منظور ازماساژ بینی انجام  تمریناتی است که فرد پس ازعمل جراحی برای بینی انجام می دهد. این دستورالعمل به افرادی داده می شود که در طولن جراحی بینی آنها شکسته شده است و این شکستگی در افرادی ایجاد می شود که بینیشان قوز داشته و به اصطلاح عقابی بوده است و آن را برداشته اند.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی بینی

 

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

 

چگونگی ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

تمرینات و ماساژها به منظور به وجود آمدن شکل بهتر در بینی و قسمت های استخوانی و غضروفی می باشد. به علت آنکه بینی در برخی افراد شکسته می شد، پس از عمل برای جای گیری بینی در محل مناسب از گچ استفاده می شود و پس از آنکه گچ باز شد، استخوان ها هنز قابلیت جابه جا شدن و کج شدن دارند نیاز ست تا فرد از بینی مراقبتکند تامانع ااز بدفرمی یا تغییر حلت بینی شود.
این تمایل استخوان ها برای جا ه جایی از مل اصلی خود می تواند تا  الی 8 هفته وجود داشته باشد.به همین دلیل تا چند هفته اول بعد از عمل بیمار باید چندین بار به پزشک مراجعه کند تا بینی اش توسط پزشک به دقت مورد بررسی قرار گیرد. با این ویزیت پزشک هرگونه تغییر در استخوانهای بینی را سریع تشخیص می دهد و در این زمان با ماساژهای مخصوص می توان از تغییر فرم بینی پیشگیری کرد.
زمان اصلاح این کجی و مشکلات و انحرافات باید در هفته های 6 تا 8 بعد از عمل باشد. بهترین روش ماساژ توسط انگشت می باشد. در طی ماساژ باید توجه شود که فشار توسط انگشت باید به قسمت یک سوم بالایی بینی یعنی  قسمت استخوان بینی باشد.

 

مقالات مرتبط

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

راه های ارتباطی

 

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

 

 

بیشتر بخوانید
عمل بینی متناسب با چهره

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =

Call Now Button