دکتر ابراهیم شهسواری 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی در دوران بارداری
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی بینی در دوران بارداری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی در دوران بارداری

بسیاری از متقاضیان عمل بینی خانم هایی هستند که تصمیم به بارداری دارند و یا مدتی است از زمان بارداری آنها گذشته است .

سوال مشترک آنها این است که آیا میتوان در دوران بارداری عمل جراحی بینی را انجام داد و یا اینکه چه مدت بعد از آن میتوان جراح نمود.

هرگونه عمل جراحی بینی در دوران بارداری ممنوع است و مراجعه کنندگان قبل از تعیین وقت عمل باید تست بارداری بدهند، در صورتیکه فرد باردار باشد عمل جراحی وی کنسل خواهد شد .

همچنین عمل جراحی بعد از زایمان نیز باید به فاصله ای بیشتر از دوماه انجام شود ، در صورتیکه عمل زیبایی نیز انجام شد تا  24ساعت شیردهی صورت نگیرد .

اگر قصد باردار شدن بعد از عمل جراحی را دارید زمان انجام آن تغییر خواهد کرد، مادران بعد از زایمان باید به مدت 6 ماه بعد از عمل زیمان اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند.

هرچند زود تر از این مدت نیز می توان باردار شد اما باید توجه داشت که بعد از عمل تورم و برآمدگی در بینی و اطراف بینی وجود دارد. حاملگی نیز باعث افزایش تورم در کل بدن به خصوص صورت می شودکه بعد از حاملگی و چند هفته بعد از آن نیز تورم در کل بدن و صورت مشاهده میشود و باقی میماند.

جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری

به یاد داشته باشید که تورم ناشی از بارداری بعد از اتمام حاملگی فرو کش می کند و   تاثیری بر روی بینی گذشته نخواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی

ورم ناشی از حاملگی باعث گرفتگی بینی می شود که در بیماران با تورم داخل بینی به خاطر عمل زیبایی بینی باعث مشکل تنفسی بیشتری برای خانم های باردار می شود.

به این دلیل بهتر است حداقل 6 ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی تصمیم به بارداری داشت تا هم مشکلی برای بارداری و هم مشکلی برای ظاهر وداخل بینی بیش نیاید.

بارداری بعد از جراحی بینی

بهتر است چندین ماه از جراحی بینی بگذرد و سپس برای جراحی اقدام شود. بارداری سریعاً بعد از جراحی بینی توصیه نمی شود و بهتر است که قبل از اقدام برای بارداری پزشک خود را در جریان بگذارید. تا زمانی که از داروهای بعد از جراحی بینی استفاده می شود نباید برای بارداری اقدام شود.

متخصصان بسیاری بر این عقیده اند که بارداری خللی در ساختار بینی بعد از جراحی ایجاد نمی کند. بنابراین زمانی که فرد آمادگی لازم را برای بارداری داشته باشد و داروهای مصرفی بعد از جراحی بینی به اتمام رسیده باشد می تواند برای بارداری اقدام کند. متخصصان مختلفی تضمین می کنند که بارداری 4 تا 6 ماه بعد از جراحی بینی هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کند.

صحبت کردن با متخصص زنان می تواند در این زمینه کمک بسیاری کند. بهتر است که یک هفته بعد از اتمام قرص ها و داروهای بعد از جراحی صبر شود و سپس برای بارداری برنامه ریزی شود.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد و از بهترین تکنیک ها برای جراحی بینی استفاده می کنند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید
تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی

مشکلات بعد از  جراحی بینی

بعد از جراحی بینی فرد با مشکلات بسیاری درگیر می شود که بهتر است در جریان این موارد قرار گیرد:

  • مجراهای بینی باریک می شوند و به تماس حساس می گردند.
  • فرد احساس ناخوشایندی دارد و احتمالاً به میگرن مبتلا می شود.
  • نیاز است که فرد بعد از جراحی بینی به پشت دراز بکشد و سر خود را کمی بالاتر از بدن خود قرار دهد.
  • فشار زیادی به بینی وارد می شود.
  • احساس ناراحتی و درد بعد از جراحی کیفیت استراحت کردن فرد را کاهش می دهد.
  • باز کردن گچ بینی دردناک است.
  • زخم و تورم در نواحی اطراف بینی و چشم ها برای ماه ها ادامه دارد.

تمامی این موارد مذکور مشکلاتی را در دوران بارداری ایجاد می کنند. برای مثال زن باردار نمی تواند به پشت بخوابد و یا علاوه بر درد هایی که ناشی از دوران بارداری است نمی تواند درد بیشتری را متحمل شود. بنابراین توصیه ای که به بیماران می شود این است که تا بهبود تمامی ناراحتی های ناشی از جراحی بینی و تا پایان دوران نقاهت از اقدام برای بارداری خودداری شود.

شیردهی بعد از جراحی بینی

شیردهی بعد از جراحی بینی با توجه به موقعیتی که مادر قرار می گیرد کمی دشوار است. همچنین اثر داروهای بیهوشی که در جراحی استفاده می شود می تواند از طریق شیر مادر به جنین انتقال یابد بنابراین توصیه می شود که تا پایان دوران شیردهی از جراحی بینی خودداری شود.

منبع : https://connperinatal.org/does-pregnancy-alter-rhinoplasty-results/

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
Call Now Button