دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » جراحی بینی به شیوه بسته
[reading-time]

جراحی بینی به شیوه بسته

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی به شیوه بسته

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی تقریبا یکی از بیشترین اقدامات افراد در دنیا و کشور ما ایران است که مردان و زنان برای زیباتر شدن چهره شان به آن دست می زنند. در گذشته جراحی زیبایی بینی بیشتر عملی بود که زنان به سراغ آن می رفتند اما امروزه دیگر زن و مرد ندارد و یکی از کلیدی ترین جراحی های زیبایی است که مردانی که به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می دهند نخست به سراغ آن می روند. آن هم در دنیای پیشرفته امروز که پیشرفت روزافزون علم و دنیای پزشکی، با ایجاد شیوه های مدرن و امکانات برجسته، عمل بینی را بسیار ساده و برای هرنوع چهره و هر نوع بینی چه گوشتی و چه استخوانی آسان و دست یافتنی کرده است.

اگر شما نیز تصمیم ایجاد تغییر در چهره خود دارید، حتما تا کنون درباره جراحی بینی تحقیق کرده اید و می دانید که دو روش مشهور برای این عمل جراحی وجود دارد؛ “بسته” و “باز” . یعنی پزشک جراح زیبایی دو شیوه دسترسی به ساختار بینی شما در دست دارد یکی جراحی بینی بسته و دیگری جراحی بینی باز.

جراحی بینی به شیوه بسته

جراحی بینی به شیوه بسته

تفاوت‌های جراحی بینی به روش بسته و باز

هر دو روش، دارای برش های مشابه هستند، تنها تفاوت اصلی در این است که عمل بینی با شیوه بسته شامل برش های داخلی و یا ایندونزال بوده و از ایجاد بریدگی در سطح خارجی بینی خودداری می شود. یعنی در داخل لبه هر سوراخ بینی برشها ایجاد می شود. در روند جراحی رینوپلاستی به شیوه بسته تنها بریدگی بیرونی عملا در دیوار باریک و بافت نرم جداکننده حفره های بینی است که از این طریق جراح می تواند پوست را از روی غضروف و استخوان بینی جدا کرده  تا دید بهتری از غضروف و استخوان داشته باشد. بر این اساس رینوپلاستی به روش بسته شیوه ای بسیار پیچیده است و طبیعتا به مهارت بسیار زیاد جراح نیاز دارد.

بیشتر بخوانید
کاندیدای مناسب جراحی ترمیم بینی

رینوپلاستی به روش باز نیز مهارت زیادی نیاز دارد اما به علت امکان ایجاد برش بر دیواره های بیرونی بینی طبعاً ساده تر است و البته روشی قدیمی تر محسوب می شود. در این روش باز نسبت به شیوه جدید که بسته است، جای بریدگی و بخیه بیشتر بر روی بینی باقی می ماند که خوشایند افراد نیست. باید بدانید با اینکه جراحی به شیوه بسته مورد پسند تر است اما بستگی به شرایط بینی افراد ممکن است جراح بینی شما تشخیص دهد که بر مبنای ساختار بینی و هدف نهایی در تغییر شکل آن، جراحی بینی باز مفیدتر خواهد بود. در نتیجه انتخاب روش را بر عهده متخصص زیبایی که انتخاب می کنید بگذارید. در ادامه آگاهی شما را در باره این عمل زیبایی بیشتر خواهیم کرد.

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

یکی از تفاوت های عمده در نوع بینی افراد که منجر به انتخاب روش های مختلف برای جراحی بینی خواهد شد تفاوت در گوشتی بودن یا استخوانی بودن بینی است. در جراحی بینی که ساختار استخوانی دارد به علت نازک بودن پوست، جزئیات غضروف و استخوان بینی از زیر پوست قابل مشاهده هستند. از طرفی نیز به دلیل نازک بودن پوست غضروف ها قویتر و مستحکمتر هستند و یا در نوک بینی شاهد افتادگی نیستیم.

در بینی های گوشتی اما به دلیل ضخیم بودن پوست نمی توان جزئیات استخوانی و غضروفی را به خوبی مشاهده کرد. غضروف نیز معمولا نازک و ضعیف است، و به طبع سر بینی پهن و افتاده است.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید
جراحی بینی همزمان با ارتودنسی

جراحی بینی گوشتی به شیوه بسته

در جراحی بینی های گوشتی، جراح زیبایی باید بخشی از بافت گوشتی بینی را کاهش و در جاهای دیگر افزایش دهد. این کار با روشهای مختلف و پیچیده و جدید انجام می شود. بنابراین هرچقدر جراح ماهرتر باشد نتیجه عملکرد او بهتر خواهد بود. چراکه اگر مهارت و تجربه کافی در متخصص زیبایی وجود نداشته باشد آن وقت یا نمی تواند از نظر زیبایی و تقارن و ظرافت، یک بینی بدون ضعف طراحی کرده و بسازد یا اینکه مشکل عمده ای که اکثر مردم بعد از جراحی بینی شاهدش هستند پیش می آید؛ یعنی بینی افراد پس از جراحی دچار بازگشت شکل گوشتی و یا افتادگی شده و عملا نیاز به ترمیم برای اصلاح بینی پیدا خواهد شد.

عمل بینی استخوانی به شیوه بسته

بینی استخوانی یعنی بینی دارای ضخامت کم در پوست که منجر به شکل استخوانی بینی می شود و تقریبا همه اشکال استخوان زیر پوست بینی خود را نشان می دهد. مثل قوز در استخوان بینی یا انحراف.

می دانیم که صاف کردن قوز در استخوان، شکل بینی را زیباتر می‌کند و ظاهر بهتری در چهره فرد بوجود می‌آورد. ایراد اصلی بینی‌های استخوانی ضخامت بسیار نازک پوست آنها است که باعث خودنمایی بیشتر پستی و بلندی و کمی و کاستی بینی می شود. به همین خاطر جراح زیبایی باید بسیار تیزبین و آنقدر باتجربه باشد که بتواند نقص و اشکال در بخشهای مختلف بینی را به بهترین شکل از بین ببرد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

Call Now Button