دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » تورم بعد از جراحی بینی
۴ دقیقه

تورم بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تورم بعد از جراحی بینی

از جمله مواردی که برای افراد بعد از جراحی بینی پیش می آید تورم بینی است که با بیان سوالات مختلف از جراح بینی خود، سوالات زیادی از جمله : آیا ورم بینی استخوانی بعد از عمل بینی به وجود می آید؟ ورم نوک بینی بعد از عمل به چه دلیل ایجاد می شود؟ آیا استخوان بینی بعد از عمل ورم می کند؟ و بسیاری از سوالات دیگر. دکتر ابراهیم شهسواری به منظور برطرف کردن ابهامات مراجعین محترم بعد از جراحی زیبایی بینی در این خصوص صحبت هایی را خواهند داشت.

تورمی که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی فرد را درگیر می نماید، سبب می شود تا فرد با را نگران نماید در این مقاله با کمک دکتر شهسواری به عنوان جراح بینی اقدام به توضیح برخی از نکات نموده تا بتوان از میزان تورم بعد از جراحی بینی کاست. راه های ارتباطی با دکتر شهسواریاینستاگرام 

  تلفن : 09199090190 – 88190879-021

تورم بعد از جراحی بینی

ایجاد تورم بعد از جراحی بینی امری کاملا طبیعی است. زیرا در حین جراحی زیبایی بینی، که شامل جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی طبیعی و …. می شود، به دلیل برش هایی که در بافت بینی زده می شود این بافت ها حساس شده و با ایجاد تورم و کبودی عکس العمل از خود نشان خواهند داد. پس نباید نگران این امر بود. زیرا تورم حاصله بعد از جراحی بینی به طور طبیعی و خودکار از بین خواهد رفت. فقط نیاز به گذر زمان و برطرف شدن این تورم ها و کبودی است.

بیشتر بخوانید
عمل بینی ارزان

تورم بعد از جراحی بینی

چه اقداماتی را می توان انجام داد تا از افزایش تورم بینی بعد از جراحی بینی کاست؟

دکتر شهسورای به مراجعین محترم قبل و بعد از انجام جراحی زیبایی بینی توصیه های را می کند تا با انجام این اقدامات تروم کاهش یافته و یا حداقل افزایش نیابد.

برخی از این اقدامات عبارتند از :

  • استفاده از کمپرس سرد بلافاصله بعد از جراحی بینی به مدت 24 ساعت طبق دستورالعمل جراح بینی
  • عدم خم کردن سر به جلو
  • اجتناب از مصرف خوراکی و یا غذاهایی که شور هستند.
  • عدم انجام فعالیت های سنگین.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی مراجعه نمایید.

انواع تورم بعد از جراحی بینی

تورم بینی بعد از جراحی بینی دو نوع است. تورم اولیه که بلافاصله بعد از جراحی بینی ایجاد شده و به دلیل برش های داخل بینی و مایعات داخل بینی است.

تورم ثانویه که بعد از چند روز شروع می شود و تا چند ماه بعد از جراحی زیبایی بینی می ماند.

میزان تورم بعد از جراحی زیبایی بینی با توجه به نوع جراحی زیبایی بینی متفاوت است که در ادامه به توضیح هر یک به طور مختصر و کوتاه خواهیم پرداخت.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخیم و چرب بودن پوست و بیشترین میزان تغییر در ساختار بینی، ممکن است در این گروه از افراد میزان تورم بینی بیشتر باشد. با این حال دکتر شهسواری در این خصوص ذکر می نمایند که بعد از گذشت حداکثر 6 تا 8 ماه با توجه به نوع جراحی این تورم ها به طور کاملا طبیعی برطرف می شود.

بیشتر بخوانید
جراح بینی در خیابان ولیعصر

تورم بعد از جراحی بینی استخوانی

افرادی که اقدام به انجام جراحی بینی استخوانی نموده اند، در صورتی که برای انواع دیگر جراحی بینی استخوانی مانند جراحی قوز بینی کاندید شده اند، به دلیل برش کم تر و برداشتن قوز استخوان بینی، میزان تورم بعد از جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی ممکن است کمتر باشد. زیرا در این افراد به دلیل نازک بودن پوست و کمتر بودن بافت گوشتی تغییرات در ساختار بینی به راحتی قابل انجام است و تورم بعد از جراحی بینی دراین افراد به نسبت کمتر است.

چه زمانی این تورم ها از بین می رود؟

در 80 درصد از افراد این تورم ها بعد از گذشت چند هفته و با توجه به توصیه های جراح بینی کاهش می یابد. در مابقی افراد که کمتر از 20 درصد می باشند، ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز باشد تا تورم بینی بعد از جراحی بینی کاسته شود.

آیا بعد از جراحی بینی نوک بینی بیشترین میزان تورم را دارد؟

دکتر شهسواری در این خصوص می گویند بله. زیرا بیشترین قسمتی که در جراحی بینی دچار تغییر می شود، نوک بینی است به همین دلیل دارای بیشترین میزان تورم است.  به طبع آن زمان بیشتری نیاز دارد تا این تروم کاسته شود. پس اصلا جای نگرانی ندارد.

مقالات مرتبط 

جراحی بینی گوشتی 

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی طبیعی 

جراحی بینی مردانه 

جراحی ترمیم بینی 

راه های ارتباطی با دکتر شهسواری

اینستاگرام 

  تلفن : 09199090190 – 88190879-021

وب سایت :www.drshahsavari.com

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

بیشتر بخوانید
کاندیدای جراحی بینی گوشتی

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =

Call Now Button