دکتر ابراهیم شهسواری » جوانسازی پوست » تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی
۲ دقیقه

تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی

بوتاکس یک روش موفق برای جلوگیری از مشکلات چروک شدن پوست است .

با تزریق بوتاکس میتوانید روند پیری پوست را کاهش دهید و به تعویق بیاندازید ، بوتاکس میتواند در قسمت های مختلفی از صوت تزریق شود . همانطور که میدانید نیاز است تا هر 6 ماه یا 4 ماه یکبار تزریق بوتاکس را تمدید کنید .

اگر در بارداری به سر میبرید و نگران ایجاد چین و چروک در پوست هستید ، باید توجه داشته باشید که توصیه  بیشتر جراحان برای تزریق بوتاکس در خانم ها این است که در صورت امکان از تزریق بوتاکس در این دوران خودداری نمایند .

تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی

حتی توصیه میشود که تزریق را سه ماه قبل از بارداری متوقف سازند و در زمان بارداری نیز آن را انجام ندهند .

بوتاکس عارضه ای برای بدن ناداشته و پوست را دچار مشکلات و حساسیت ها نمیکند اما با توجه به حساس بودن یک خانم باردار ممکن است که کوچکترین ماده ی وارد شده به بدن او ایجاد حساسیت بنماید .

در این رابطه هرچند عارضه ی خاصی از تزریق بوتاکس گزارش نشده است اما بهتر است تا توصیه ی پزشکان در این زمینه را جدی بگیرید .

همیچنین تزریق بوتاکس در دوران شیردهی نیز میتواند مشکل ساز شود از این رو توصیه میشود که در دوران شیردهی نیز از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.

هرچند که تزریق بوتاکس بر شیر مادر و یا سیستم عصبی وی تاثیری نمیگذارد اما احتیاط لازم این است که در مواقع ضروری از این روش درمانی استفاده نمایید . اگر نیاز به تزریق بعد از زایمان دارید سعی کنید یک سال بعد از این دوره درمان را آغاز نمایید .

بیشتر بخوانید
از بین بردن خطوط خنده

در صورتیکه نیاز به دریافت مشاوره برای جوانسازی پوست دارید میتوانید از دکتر ابراهیم شهسواری اطلاعات لازم را دریافت نمایید .

منتظر ارادئه نظرات و پیشنهادات شما دراین رابطه هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button