دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » تاثیر جراحی بینی بر خروپف
۲ دقیقه

تاثیر جراحی بینی بر خروپف

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تاثیر جراحی بینی بر خروپف

آیا جراحی بینی بر روی خروپف تاثیر دارد و باعث درمان آن می شود ؟

سوال بسیاری از کاربران در رابطه با این مساله است که آیا می توان هم زمان با جراحی بینی خروپف های شبانه را بر طرف نمود

رفع خروپف

زمانی که ما نفس می کشیم هوا وارد دهان و سوراخ های بینی می شود و اکسیژن توسط طریق نای وارد گلو و ریه می شود. هوا از مسیر های مختلفی مانند زبان،سقف دهان، زبان کوچک، لوزه عبور می کند ، معمولا ماهیچه های گلو در حالت طبیعی سخت و سفت هستند اما هنگام خواب بسیار نرم و ریلکس می شوند . در بعضی از افراد ریلکس شدن به حدی است که حفاظت از سیستم و ساختارهای بینی و گلو را دچار مشکل می کند و باعث انسداد راه های هوایی می شود ، این انسداد نیز باعث لرزش سقف دهان با عمل دم و بازدم می شود که همراه با صدای آزار دهنده ای شنیده می شود . این صدای خرو پف است که بسیار کلافه کننده است. خروپف باعث آزار دیگران و ایجاد اختلال در خواب می شود و باید به دنبال راهی برای درمان باشید .

تاثیر جراحی بینی بر خروپف

درمان خروپف

برای درمان نیاز دارید تا به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و روش های مفید برای جراحی را انجام دهید .

بیشتر بخوانید
ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

در پاسخ به افرادی که می خواهند از امکان برطرف کردن خرو پف با جراحی بینی مطلع شوند باید بگوییم که این امکان به صورت 100 درصدی وجود ندارد و جراحی بینی حدود 20 درصد از مشکلات خرو پف را درمان می کند . البته این مشکل در افراد چاق بسیار دیده می شود و در واقع اولین اقدام پیش از جراحی بینی پایین آوردن وزن می باشد ، کاهش وزن تاثیر به سزایی در کاهش میزان خروپف دارد.

با کاهش وزن و جراحی بینی می توان میزان 50 درصد از مشکلات ناشی از خرو پف را برطرف کرد ، البته برای درمان قطعی این بیماری نیاز به جراحی های لازم برروی قسمت هایی از حلق و بینی است که باعث انسداد راه های هوایی شده اند داریم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری

 

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نوزده =

Call Now Button