(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

تهران، میدان ونک
خیابان صانعی شرقی – پلاک 26 – کلینیک مریم – طبقه 3 – واحد 5

(021) 88 19 08 79
(0919) 909 01 90

دکتر ابراهیم شهسواری 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

بهترین جراح بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی

از آنجائیکه عمل بینی شایع ترین جراحی زیبایی در کشور ما می باشد از اهیمت ویژه ای برخوردار است. ساختار بینی در همه افراد یکسان نیست و همین موضوع باعث تقسیم بندی آن به بینی گوشتی و بینی استخوانی شده است. تفاوت عمده این دو نوع بینی در میزان ضخامت پوست می باشد . بینی گوشتی دارای پوست ضخیمی است در حالیکه بینی استخوانی دارای پوست نازکی می باشد. جراحان بر این نظرند که جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی دارای ریسک است ولی این به معنای این نیست که این عمل با موفقیت روبرو نخواهد شد. چیزی که ممکن است ظاهر یک فرد را نا زیبا کند بینی با نوک پهن و گوشتی است که تاثیر بسیار بدی در صورت فرد دارد.با عمل جراحی بینی این نازیبایی به راحتی برطرف خواهد شد.اما پزشک باید در نظر داشته باشد که نوک بینی به دقت تراش داده شود و در صورت لزوم استخوان های بینی نیز کمی جابجا شوند.یکی دیگر از انواع عمل زیبایی بینی های گوشتی, رینوپلاستی کوچک کننده است که به معنی کوچک کردن بینی گوشتی است.

 

بهتربن جراح بینی گوشتی

 نقش جراح در جراحی بینی گوشتی

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در نتیجه عمل بسیار اهمیت دارد. از آنجائیکه این عمل دارای محدودیت هایی می باشد باید جراح قبل از عمل به بررسی بینی پرداخته و از زوایای مختلف آن را برای اعمال تغییراتی اندازه گیری کند. فرد باید در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی دقت داشته باشد و تجربه و تبحر پزشک را در نظر بگیرد. در غیر اینصورت نه تنها ظاهر بینی زیبا نمی شود بلکه در آینده فرد را دچار مشکلاتی نظیر ایجاد اسکار و اختلالات تنفسی می کند.

بیشتر بخوانید
عمل بینی به روش باز

عمل بینی گوشتی

همانطور که گفته شد بینی هایی با ضخامت زیاد و غضروف های کم را اصطلاحا گوشتی میگویند،در این نوع بینی عضله های ضعیف و کمی وجود دارد و بینی دارای گوشت زیادی است.
البته ضخامت پوست بینی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و معمولا افرادی که دارای چربی زیادی در صورت هستند صاحب این نوع بینی خواهند بود.افراد دارای بینی های گوشتی دارای بینی های پهنی هستند که عضروف های نوک بینی آنها از زیر پوست قابل مشاهده نیست، در موارد حاد تر غضروف های بینی قابل لمس هم نخواهند بود. در مواردی که نیاز به کوچک کردن بیش از حد بینی می باشد جراح از پیوند غضروف در تیغه بینی استفاده می کند. بینی گوشتی برای افرادی که می خواهند نتایج عمل بینی طبیعی باشد گزینه مناسبی می باشند.

روش های جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به دلیل داشتن ویژگی هایی چون گرد بودن نوک بینی، پهن بودن بینی و یا بزرگ بودن پل بینی دارای جراحی حساسی است. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. بعد از انجام جراحی بینی برای این دست از افراد، ظاهر بینی مطلوبی را خواهند داشت. در ادامه به بررسی چند روش پیشنهادی در جراحی بینی گوشتی می پردازیم.

رینوپلاستی

در جراحی رینوپلاستی برای جراحی بینی گوشتی، نیاز است تا تغییراتی در شکل غضروف بینی بیمار ایجاد شود.  همچنین در این نوع از جراحی به دلیل آن که پل بینی اصلاح می شود بینی کوچک می شود. جراح بینی گوشتی در هنگام استفاده از این روش باید به تناسب اجزای صورت با بینی توجه کند.

روش دستکاری نوک بینی

در این روش جراح بینی با برداشتن غضروف اضافی در نوک بینی اقدام به کوچک کردن بینی می کنند. دراین نوع از جراحی باید غضروف های پل بینی به میزانی برداشته شود که باعث ضعیف شدن بافت بینی نشود. پل بینی شامل دو غضروف کناری بینی و تیغه بینی است که وظیفه نگه داشتن و حفظ فرم بینی را دارند.

بیشتر بخوانید
دلیل تزریق آمپول بعد از جراحی بینی

روش تغییر شکل با بخیه

در بینی هایی که دارای عرض زیاد بوده و همچنین گوشتی هستند از این روش استفاده می شود. از روش تغییر شکل بینی با بخیه برای افرادی استفاده می شود که نیازی به تغییر در آناتومی بینی نداشته و فقط با اصلاح فرم بینی و ظاهر آن، جراحی بینی انجام می شود. در این روش با بخیه زدن غضروف های کناری بینی ، فرم بینی تغییر می کند و کوچک می شود.

 روش پیوند غضروف نوک بینی

در بعضی از بینی های گوشتی برای انجام جراحی بینی گوشتی نیاز است تا به نوک بینی غضروف پیوند زده شود. زیرا کم و یا ضعیف بودن غضروف در نوک بینی باعث شده تا فرم بینی تغییر کند. با برداشتن غضروف از بدن خود فرد (گوش ها و سر دنده ها) عمل پیوند غضروف را می توان انجام داد.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

جراحی بینی گوشتی نیازمند تبحر و تجربه بالای پزشک جراح است. باید بدانید که این جراحی همانند جراحی بینی استخوانی انجام نمی گیرد و تغییرات اساسی با یکدیگر دارند. در جراحی بینی استخوانی شاید تنها نیاز به تغییر قوز بینی و یا نوک بینی باشد و پایه بینی دست نخورده باقی بماند. در بسیاری از موارد می توان جراحی بینی استخوانی را با تیپ پلاستی انجام داد و به تغییر شکل بینی پرداخت. همچنین در برخی از بینی های استخوانی می توان از تکنیک جراحی به شیوه بسته استفاده کرد.

ولی جراحی بینی گوشتی نیازمند تغییر کل ساختار بینی است. برای مثال در بینی های گوشتی نمی توان تنها نوک بینی را تغییر داد و نیاز است که پایه بینی که به صورت متصل است هم تغییر شکل پیدا کند.

یکی از نکاتی که در جراحی های بینی گوشتی باید مورد توجه قرار گیرد استفاده درست و مناسب از غضروف بینی است. بینی های گوشتی معمولاً غضروف ضعیفی دارند. این بینی ها باید با دقت بالایی جراحی شوند تا بعد از جراحی، بینی دچار دفرمه شدن و تغییر شکل ناخوشایند نشود.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی باز

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی هم مانند جراحی بینی استخوانی نیاز به انجام یکسری مراقبت ها دارد. در مواردی که از پیوند غضروف استفاده می شود نیاز است که بیمار مراقبت های بیشتری را به عمل آورد. برای مثال در چند هفته اول بعد از جراحی، برخورد هرگونه ضربه ناخواسته به بینی می تواند باعث جا به جا شدن غضروف بینی شود.

در بسیاری از موارد بعد از جراحی بینی بر روی بینی از اسپلینت یا گچ استفاده می شود تا بینی را از ضربات احتمالی محفوظ کنند.

برگشت بینی گوشتی بعد از جراحی

برخی افراد بر این باورند که جراحی بینی گوشتی تاثیری کوتاه مدت دارد و بعد از مدتی شکل بینی مانند قبل می شود و یا به اصطلاح گوشت اضافه می آورد. این یک باور کاملاً غلط است. در صورتی که جراحی بینی به درستی انجام گیرد هیچ احتمالی وجود ندارد که شکل بینی به حالت گذشته برگردد و بینی به هیچ وجه گوشت اضافه نمی آورد.

در برخی موارد اسکار و جای بخیه در اطراف بینی باعث گوشت اضافه آوردن می شود. در این موارد شکل بینی تا حدودی تغییر می کند. بنابراین به خاطر داشته باشید انتخاب یک جراح بینی مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه جراحی داشته باشد. با تحقیق و بررسی بهترین جراح پلاستیک بینی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را مشاهده کرده و از عوارض مذکور اجتناب شود.

برخی از خدمات دکتر شهسواری :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =

Call Now Button