[reading-time]

انحراف بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

انحراف بینی

انحراف بینی یکی دیگر از اختلالاتی است که ممکن است برای بینی اتفاق بیافتد و باعث آزار فرد شود.در این مقاله این بحث را بطور کامل توضیح خواهیم داد.

افراد زیادی به انحراف بینی دچار هستند و خواهان انجام جراحی انحراف بینی هستند و همیشه برایشان این سوال پیش می آید که می توان جراحی انحراف بینی و جراحی زیبایی بینی را انجام داد؟ دکتر شهسواری به عنوان بهترین جراح زیبایی بینی در این خصوص راهنمایی خوبی را در اختیار افراد متقاضی جراحی بینی می گذارند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های  09199090190 – 88190879 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در   اینستاگرام  و  کانال تلگرام  دنبال کنید.

تعریف انحراف بینی

در ابتدا لازم است با مفهوم این امر آشنا شویم. انحراف تیغه ی بینی نوعی احراف است که در این نوع انحراف تیغه ی وسط بینی که جداکننده است دچار خمیدگی می شود.شدت این اختلال مشکلات متنوعی را برای فرد به وجود خواهد آورد.یکی از بارزترین مشکلات این اختلال مسدود شدن یک یا جفت سوراخ بینی و به دنبال آن اختلال در تنفس فرد است.اگر این اختلال شدت یابد فرد باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کند.

انحراف بینی

علائم انحراف بینی

این اختلال علائم گوناگونی دارد که مهمترین آن گرفتگی یک یا جفت سوراخ بینی است که اگر فرد در تنفس مشکل پیدا کند بدین معنی است که فرد دچار این اختلال است.این امر ممکن است در یک سمت بینی بیشتر حس شود.این بدین معنی نیست که آن سمت انحراف دارد چون ممکن است هر دو سوراخ و یا سوراخ دیگر دچار این مشکل شود.

علائم دیگر انحراف بینی بدین صورت است:

  • تنفس صدادار
  • خروپف کردن
  • خون دماغ شدن
  • خشکی دهان
  • اختلال در خواب
  • حس درد در سر و صورت
  • گرفتگی در مجرای تنفسی
  • عفونت سینوس
  • ترشحات پشت حلق
بیشتر بخوانید
نکات مهم بعد از عمل بینی

اگر فرد قصد انجام عمل انحراف بینی را داشته باشد این عمل صرفا جهت رفع مشکل انحراف انجام می شود و عمل زیبایی صورت نمیگیرد.برخی از افراد با اسپری اقدام به رفع این اختلال می کنند اما توجه داشته باشید که تنها راه قطعی درمان این اختلال انجام عمل انحراف است.برای تشخیص انحراف بینی به یک متخصص گوش,حلق و بینی مراجعه کنید و با مشاوره ای از وی راهنمایی بخواهید.

انحراف بینی

آیا من انحراف بینی دارم؟

جراح می تواند با یک معاینه ساده انحراف موجود روی بینی شمارا انجام دهد، از طرفی این اقدام با آندوسکوپ نیز انجام می شود تا تمامی قسمت‌های تیغه بینی به دقت مشاهده و بررسی شود، ممکن است انحرافات داخلی باشند و در ظاهر چیزی پیدا نباشد. نیاز به انجام امور دیگری از طرف پزشک لازم نیست و این اکر توسط یک جراح متخصص به خوبی قابل شناسایی خواهد بوداگر پزشک به بیماری های دیگر مشکوک باشد از شما میخواهد تا یک سی تی اسکن تهیه ممکن است انحراف بینی شمارا دچار مشکلات سینوسی نیز کرده باشد.

درمان انحراف بینی چیست؟

درمان انحراف بینی با جراحی میسر است و جراح با استفاده از تکنیک های ویژه انحرافات را از بین می برد. جراح از ناحیه داخل بینی لایه‌های مخاطی محافظ را کنار زده و قسمتی را که دچار مشکل می‌باشد برمی دارد و یا ترمیم می‌کند.جراح طی این اقدام میتواند عمل زیباسازی را برروی بینی گوشتی و یا بینی استخوانی نیز انجام دهد، به همین جهت در بسیاری از موارد در حین برطرف کردن انحراف تیغه بینی پزشک توربین‌های بینی را نیز مرتب و اصلاح می کند. به صورت طبیعی این مساله وجود دارد که انحراف بینی که در سمت راست وجود دارد توربین‌های حفره سمت چپ را بزرگتر کرده راه را مسدود می نماید.

در گذشته ، جراحی انحراف بینی به این شکل بود که بعد از اینکه لایه مخاطی برداشته شد کل محتویات زیر آن یعنی غضروف و استخوان آن نیز تخلیه می‌شد، این روش جراحی باعث بروز مشکلاتی از جمله افتادگی نوک و فرورفتگی پشت بینی می شد، اما با پیشرفت هایی که علم جراحی پلاستیک کرده است توانسته روش های نوینی ارائه کند که جراح به راحتی بتواند شیوه های بدون خطر و بدون عوارضی برای جراحی به کار گیرد.

بیشتر بخوانید
بهترین فصل جراحی بینی

هشدار

ممکن است انحراف بینی در حالت شدید موجب بسته شدن سینوس ها بشود و فرد را نیز مبتلا به سینوزیت کند.

در صورت مشاهده ی مشکلات تنفسی حتما به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید .

یک جراح بینی می تواند شمارا در رفع مشکلات به وجود آمده و سردرد های مزمن یاری نماید.

تشخیص انحراف بینی تیغه بینی و سپتوم با انجام یک معاینه ی صحیح مقدور خواهد بود، درواقع آندوسکوپی بینی انحراف دقیق بینی را نشان می دهد و در نتیجه عوارض احتمالی آن توسط جراح از بین می رود.

فیلم مصاحبه جراحی هم زمان انحراف بینی و زیبایی بینی

جراحی انحراف بینی 

بسیاری از افراد از دکتر شهسواری این سوال را می پرسند که آیا انجام جراحی زیبایی بینی و جراحی انحراف بینی را می توان همزمان انجام داد؟

جراحی انحراف بینی

این گروه از افراد بعد از تشخیص انحراف بینی در تیغه بینی، توسط جراح بینی می توانند همزمان با جراحی زیبایی بینی، جراحی انحراف بینی انجام دهند.

دکتر شهسواری توصیه می کنند که اگر فردی خواستار انجام جراحی زیبایی بینی را دارد، قطعا می تواند جراحی انحراف بینی هم انجام دهد. دلیل انجام این جراحی را دکتر شهسواری این گونه بیان می کنند که شامل :

1- نتیجه جراحی بینی بهتر می باشد، مخصوصا زمانی که ساختار بیرونی بینی نیز دارای انحراف است و باید جراحی شود.

در این گروه از افراد زمانی که تیغه بینی توسط جراح بینی  صاف می شود ولی حالت بینی همچنان دارای انحراف باشد، نتیجه جراحی بینی اصلا مطلوب نیست. پس در نتیجه باید جراحی زیبایی بینی هم انجام شود.

بیشتر بخوانید
تاثیر جراحی بینی بر خروپف

2- زمانی که غضروف اضافی در  تیغه بینی که باعث ایجاد انحراف در تیغه بینی شده است را جراح بینی برمی دارد، در جراحی زیبایی بینی می توان از این غضروف به عنوان گرافت استفاده نمود. در بینی هایی که دارای تنگی، کوتاهی و کوچکی و یا ضعف غضروف است و نیاز به پیوند غضروف می باشد می توان از این غضروف ها استفاده نمود.

در صورتی که فرد فقط اقدام به جراحی انحراف بینی نماید و بعد از گذشت چند سال اقدام به جراحی زیبایی بینی نماید، نمی توان از این نوع از غضروف ها استفاده نمود. در این گروه از افراد ممکن است برای جایگزین کردن غضورف های مورد نیاز، از غضروف های لاله گوش و یا جای دیگر استفاده نمود.

دکتر شهسواری توصیه می کنند که در صورتی که فرد دارای انحراف بینی است و همزمان کاندید مناسبی برای جراحی بینی است، جراحی انحراف و زیبایی بینی را همزمان انجام دهد تا به نتیجه بهتری برسد.

مدت زمان انجام جراحی هزمان جراحی زیبایی بینی و انحراف بینی چقدر است؟

مدت زمان انجام این نوع از جراحی به دلیل اصلاح ساختار بینی چندان تفاوتی ندارد. زیرا در جراحی زیبایی بینی غضروف، استخوان ها، ساختار خارجی و ظاهری بینی و در جراحی انحراف بینی قسمتی از تیغه بینی و غضروف ها تحت جراحی قرار می گیرد، به همین دلیل می توان تمامی این روند را در آن واحد و در یک زمان انجام داد.

برخی از مقالات مرتبط

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی 

راه های ارتباطی

09199090190 – 88190879

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

 

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
Call Now Button