دکتر ابراهیم شهسواری » جراحی بینی » آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد
۵ دقیقه

آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد

از جمله سوالاتی که افراد کاندید جراحی های زیبایی بینی از دکتر شهسواری می پرسند این است که آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد؟ یا اینکه انجام جراحی بینی در تابستان آیا ضرر دارد و یا خیر؟!!!!

آقای دکتر شهسواری به این سوالات پاسخ خواهند داد تا افرادی که می خواهند در تابستان جراحی بینی انجام دهند، با اطمینان اقدام به این جراحی زیبایی نمایند.

آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در این مقاله با کمک دکتر شهسواری به عنوان جراح بینی اقدام به توضیح برخی از نکات نموده تا بتوان از میزان تورم بعد از جراحی بینی کاست. راه های ارتباطی با دکتر شهسواری اینستاگرام تلفن : 09199090190 – 88190879-021

شرایط انجام جراحی بینی چیست؟

در وهله اول و قبل از آن که فرد اقدام به جراحی بینی نماید، باید این نکته را بداند که شرایط فیزیکی مناسبی برای انجام این کار دارد با خیر؟ همچنین باید به مشاوره های قبل از جراحی بینی رود تا جراح معاینات و بررسی های لازم را قبل از انجام جراحی بینی انجام دهد. بعد از آن نوبت به انجام جراحی بینی می رسد. انتخاب زمان و فصل خوب برای انجام جراحی بینی بیشتر به فرد در بهتر گذشتن دوره درمان کمک می کند. با این حال افراد زیادی تابستان را بهترین فصل برای انجام جراحی بینی می دانند. زیرا می دانند که زمان بیشتری برای استراحت و دوری از امور و فعالیت های روزانه خود دارند. برای آن که فرد در تابستان جراحی زیبایی بینی انجام دهد، باید مراقبت های خاصی را انجام دهد که در ادامه این مقاله به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید
جراحی قوز بینی

 آیا می توان در تابستان جراحی بینی انجام داد

مراقبت های بعد از جراحی بینی در تابستان

برخی از مراقبت های بعد از جراحی بینی شامل:

  • از رفتن به محیط های گرم که باعث شود تا در فرد حس گرما ایجاد شود باید خودداری شود زیرا ممکن است سبب شود تا فرد با مشکلات جدی تری از جمله بروز عفونت در بدن نیز رو به رو شود.
  • همچنین از قرار گرفتن در برابر دستگاه های سرما زا به طور مستقیم باید اجتناب نمود.

دلیل آن که این دو نکته را ذکر می کنیم این است که پوست و بافت بینی حساس است و باید مراقب این بافت های حساس بود.

  • استفاده از دارو های تجویز شده بعد از جراحی بینی می تواد بسیار کمک کننده باشد. همچنین ممکن است به برخی از افراد دارو های آنی بیوتیک تجویز شود که باید این نکته را گفت که صرفا به دلیل کاهش عفونت در بدن بعد از جراحی بینی است که این دارو ها تجویز می شود.
  • مصرف مایعات و نوشیدنی ها بسیار مهم است و باید در برنامه غذایی باشد.
  • مصرف میوه و سبزیجات تازه می تواند بسیار در کاهش ابتلا به بیماری های تابستانی و همچنین تامین آب بدن می تواند کمک کننده باشد.
  • در فصل تابستان ممکن است فرد با گرفتگی و خشکی در بینی خود مواجه شود. این امر کاملا طبیعی است و می تواند برای از بین بردن این دو عارضه از سرم های شستشو و یا نمکی استفاده نماید تا رطوبت را در داخل بینی حفظ نماید.

علت این که از فرد خواسته می شود تا رطوبت داخل بینی خود را حفظ نماید این است که حفظ این رطوبت سبب می شود تا از افزایش تورم و یا ایجاد زخم های داخل بینی کاسته شود. همچنین بهداشت داخل بینی حفظ شده و از بروز عفونت داخل بینی کاسته می شود.

  • از رفتن به محیط های گرم و زیر نور خورشید باید اجتناب نمود. در صورتی که به این محیط ها باید بروید، باید از کرم های ضد آفتاب باید استفاده نمود تا از ایجاد سوختگی در بافت بینی و اطرف آن اجتناب شود.
  • در صورتی که به محیط های باز می روید از کلاه های لبه دار استفاده شود تا از میزان تابش نور خورشید بر روی بینی کاسته شود.
  • به دلیل انجام جراحی بینی در تابستان باید این نکته را بیان نمود، ممکن است چسب بینی حساسیت هایی را برای فرد ایجاد نماید. از جمله این حساسیت ها خارش هایی است که به واسطه استفاده از این چسب ها ایجاد می شود؛ نیز می باشد. پس باید در این خصوص با جراح بینی خود صحبت نمایید و از برداشتن این چسب ها اجتناب کنید.
  • در صورتی که در تابستان جراحی بینی انجام داده اید، باید به طور مرتب پانسمان های بینی را باید تعویض نمایید تا عفونتی در بدن ایجاد نشود.
بیشتر بخوانید
جراحی پره های بینی

حالا به افرادی که می خواهند جراحی بینی در تابستان انجام دهند، می گوییم که می توانند به راحتی این جراحی را انجام دهند.

مقالات مرتبط 

جراحی بینی گوشتی 

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی طبیعی 

جراحی بینی مردانه 

جراحی ترمیم بینی 

راه های ارتباطی با دکتر شهسواری

اینستاگرام 

  تلفن : 09199090190 – 88190879-021

وب سایت :www.drshahsavari.com

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)

دکتر ابراهیم شهسواری

دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش، حلق و بینی 

جراح زیبایی بینی در تهران(آندوسکوپی سینوس، پلاستیک بینی و صورت) فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی متخصص گوش و حلق و بینی جراح و متخصص زیبایی بینی جراح سر و گردن شروع فعالیت جراحی از سال1386
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 9 =

Call Now Button