دکتر ابراهیم شهسواری 4 جراحی بینی 4 آبریزش بینی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی یکی از عوارض شایع است که بعد از مدتی از بین می رود. در صورتی که یک ماه بعد از جراحی بینی باز هم آبریزش وجود داشته باشد احتمال دارد که مشکل در حساسیت و یا آلرژی فرد باشد. در این صورت نیاز است که درمان آلرژی صورت گیرد. در ادامه مقاله با ما باشید.

بسیاری افراد به دلیل انجام نادرست جراحی بینی دچار آبریزش می شوند. در حقیقت این افراد به آلرژی مبتلا بوده اند ولی به دلایلی بعد از جراحی بینی به دلیل استفاده از تکنیک های نادرست به آلرژی شدیدتری مبتلا شده اند. در این موارد نیاز است که توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرند.

لازمه هر جراحی انتخاب یک جراح است که به ساختار داخلی بینی تسلط کافی داشته باشد. بنابراین در صورتی که به حساسیت مبتلا هستید حتماً سعی کنید در انتخاب جراح بینی دقت فراوانی کنید. انتخاب جراحی که متخصص گوش و حلق و بینی است می تواند کمک فراوانی کند.

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

درمان آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی لازم است که مدت زمانی برای دوران نقاهت صبر شود. لازم است که بینی به طور کامل ترمیم شود و بهبودی نسبی حاصل گردد. پس از آن در صورتی که آبریزش بینی ادامه داشت لازم است که به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه گردد و داروهای ضد حساسیت و ضد آلرژی برای بیمار تجویز می شود. استفاده به موقع این داروها می تواند عدم بروز آبریزش را تضمین کند.

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

عوارض آبریزش بینی بعد از جراحی

آبریزش بینی در صورتی که نیاز به گرفتن بینی داشته باشد می تواند عوارض بسیاری بعد از جراحی بینی داشته باشد. همان طور که می دانید بعد از جراحی نباید به بینی فشاری وارد شود. گرفتن و کشیدن بینی می تواند موجب افتادگی بینی شود. بنابراین توصیه می شود که بیماران حتماً به پزشک مراجعه داشته باشند که راهکار درمانی مناسبی برای این مشکل انتخاب شود.

همچنین برخی افراد در فصل های خاصی حساسیت دارند. برای مثال ممکن است فردی در فصل پاییز و یا بهار به حساسیت دچار شود که در این صورت نیاز است که جراحی بینی را در فصل دیگری انجام داد. به این ترتیب نیاز کم تری به داروهای ضد حساسیت می باشد.

اگر آبریزش بینی در اثر سرماخوردگی باشد نیاز است که از داروهای مناسب برای سرماخوردگی استفاده شود و بیمار تا جای ممکن استراحت کند و از مایعات زیادی استفاده کند. به این ترتیب سریع تر بهبود می یابد.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
Call Now Button