کبودی و ورم بعد از عمل بینی

کبودی و  ورم بعد از عمل بینی

ایجاد ورم و کبودی از عوارض شایع عمل جراحی بینی است . ممکن است یک بیمار بعد از جراحی هیچ گونه ورم یا کبودی در دور چشم ها و گونه احساس نکند اما در مقابل ممکن است این عارضه به طور چشمگیری مشاهده شود.

کبودی ممکن است بر اثر تاثیرات عمل جراحی و یا بر اثر رعایت نکردن موارد لازم توسط خود بیمار رخ دهد کبودی و ورم بعد از عمل بینی

بنابراین توصیه میشود فرد به تمامی نکات قبل از انجام عمل عمل بینی توجه کافی داشته باشد

باید به این نکته توجه کنید که حداقل یک هفته قبل از انجام عمل جراحی سیگار و قلیان مصرف نکنید .

مصرف سیگار و قلیان باعث میشود تا جریان خون شما با مشکل مواجه شود و همچنین تنفس شمارا بعد از عمل تحت تاثیر قرار میدهد.

نیم ساعت قبل از انجام عمل قرص  کلونیدین ٢./ میلی گرم را مصرف کنید تا از فشار خون احتمالی جلوگیری نماید .خوردن این قرص از ایجاد تورم و کبودی بعد از عمل جلوگیری خواهد کرد .

بعد از عمل نباید سر خود را پایین نگه دارید حتی در هنگام خواب نیز باید بالشتی بلند انتخاب کنید و سربالا استراحت کنید ،فشار آوردن به بینی ممکن است شمارا دچار خونریزی، کبودی و تورم کند . از خم شدن و یا حتی بلند کرد اجسام سنگین بپرهیزید.

ساعاتی بعد از انجام عمل از کمپرس آب سرد استفاده کنید  ، این کار را در طول روز ادامه دهید تا کبودی دور چشم ها و بینی از بین بروند  .

توجه داشته باشید که فشارآوردن به سر ممکن است برای شما ضرر داشته باشد ، به مدت سه هفته از خم شدن و یا انجام فعالیت های سنگین  بپریزید  .

خوردن میوه و سبزی های تازه کمک بزرگی به شما میکند ، ویتامین ها تورم را کاهش میدهند ، همچنین پروتئین ها نیز میتوانند کبودی هارا ترمیم نمایند.

تورم در بینی های گوشتی

کبودی و تورم در این افراد بیشتر از سایرین خواهد بود ، البته این میزان کبودی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود ، کبودی و تورم در بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری برای بهبودی لازم دارد .

نیاز است تا فورا بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید و همچنین از میزان قابل توجهی مایعات در دوره ی نقاهت استفاده کنید ، خوردن آب کرفس و نیز آب آناناس به کاهش تورمات کمک شایانی می کند و کبودی های اطراف چشم و گونه ها را کاهش می دهد .

 

به یاد داشته باشید که بینی های گوشتی دارای میزان بیشتری تورم بعد از جراحی هستند و پیش از دو یا سه ماه نمی توان در رابطه با نتیجه ی جراحی تصمیم گیری نمود ، معمولا یک بینی 6 ماه تا 1 سال بعد از جراحی نتایج را به خوبی نشان می دهد و در پایان این مدت تغییرات را بروز می دهد .

 

کبودی و تورم در بینی های استخوانی

بینی های استخوانی معمولا دچار کبودی و تورم کمتری می شوند ، البته جنس پوست و نوع استخوان صورت در این عارضه نقش به سزایی دارد ف بعد از جراحی شاهد میزان قابل توجهی پف در اطراف چشم ها و تورم و کبودی در زیر و اطراف گونه ها خواهید بود ، این میزان کبودی و تورم با رعایت مسائلی مانند کمپرس سرد و استراحت کردن صحیح قابل درمان است و به زودی بهبود می یابد ، شما نیز می توانید از آب کرفس و آب اناناس در طول دوره ی نقاهت استفاده کنید تا زمان کمتری برای از بین رفتن کبودی ها لازم داشته باشید .

به یاد داشته باشید که نحوه ی جراحی و نیز رعایت کردن اصول جراحی توسط جراح نیز در دوره ی نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی تاثیر گذار است ، در واقع جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی نیازمند تمهیدات و تجارب بسیار زیاد در این زمینه است که درنهایت منجر به دریافت رضایتمندی شما از نتیجه ی عمل زیبایی بینی می شود .

برای دریافت اطلاعات و مشاوره های لازم برای جراحی بینی می توانید به دکتر شهسواری مراجعه نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری