کاندیدای مناسب جراحی ترمیم بینی

بعد از جراحی بینی برای افراد مشکلاتی نظیر اختلال در تنفس پیش می آید یا بینی ها بدشکل می شود در این صورت پزشک تشخیص به انجام عمل دیگری به نام جراحی ترمیم بینی می دهد. در بعد از جراحی اولیه بینی برخی افراد از بینی خود رضایت نداشته باشند برای جراحی ترمیم بینی اقدام می کنند ولی باید توجه داشت این کار با معاینه و بررسی پزشک باید انجام شود و. سلیقه فرد در این امر دخیل نمی باشد.

عوامل ایجاد جراحی ترمیم بینی

برای اینکه نتیجه جراحی خوب و رضایت بخش باشد عواملی در آن دخیل می باشد از جمله اقدامات نگهداری از بینی جراحی شده بعد از عمل در شکل بینی موثر می باشد. در مواردی هم جراح بینی دارای تجربه و تبحر کافی در جراحی نبوده و بینی را با توجه به تناسب صورت عمل نمی کند. افراد قبل از جراحی باید در انتخاب جراح مناسب دقت کافی داشته باشند و در دوره ریکاوری تا زمان بهبودی کامل بینی اقدامات موثر برای نگهداری را انجام دهند.

افراد مناسب برای جراحی ترمیم بینی

  1. کوتاه بودن و تیز بودن نوک بینی
  2. داشتن انتظارات معقول از جراحی ترمیمی بینی
  3. افرادی که انحراف و کجی تیغه بینی دارند.
  4. کسانی که برآمدگی و قوز بینی آنها برطرف نشده است.
  5. افرادی که سیگاری نیستند.
  6. افرادی که دارای پره های بینی خیلی کوچک می باشند .
  7. افرادی که دارای مشکلات تنفسی می باشند.
  8. افرادی که دارای سلامت جسمی و روحی می باشند.
  9. افرادی که دارای بافت غضروفی ضعیف بوده و در جراحی اولیه بیش از حد از این بافت ها برداشته شده است و دارای افتادگی در نوک بینی شده اند.

10.افرادی که در جراحی بینی اولیه گرافت های بینی شان جا به جا شده و همین موضوع باعث بدفرم شدن شکل بینی شده است.

  1. بینی در اثر آسیب به علل ضربه دارای فرم بدی می شود.

 نحوه جراحی ترمیم بینی

قبل از این جراحی جراح بینی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهد. از زاویه های مختلف از جمله روبرور ، پایین و بالا بینی را مورد بررسی قرار می دهد. جراح در این جراحی باید از دقت بالایی برخوردار باشد و همه زوایایی که باید در این جراحی تغییر داده شود را به خاطر بسپرد . به همین خاطر جراحی ترمیم بینی بسیار مشکل می باشد و ضروری است تا فرد برای جراحی به جراحی مراجعه کند تا از تبحر و تجربه کافی برخوردار باشد.

در صورت نیاز به جراحی ترمیمی بینی می توانید به دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری