جراحی زیبایی پلک

اهمیت پلک ها برای زیبایی صورت بر کسی پوشیده نیست . داشتن یک پلک زیبا و شاداب از نشانه های جوانی و زیبایی برای افراد و مخصوصا خانم ها است.

معمولا زیبایی چشم ها با افزایش سن از بین می رود ، با بالارفتن سن پوست پلک ها نیز مانند سایر قسمت های بدن شروع به شل شدن کرده و دچار افتادگی می شود . با توجه به اهمیت این موضوع جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای درمان پف پلک بالا (پلک فوقانی) و یا پف زیر چشم ( پلک تحتانی ) انجام می شود. جراحی زیبایی پلک درمان افتادگی و شلی پلک میباشد.

جراحی زیبایی پلک

افتادگی در پلک فوقانی باعث چسبیدن پلک ها موقع عرق کردن می شود و در طول روز بیمار احساس خستگی در چشم می کند و ممکن است افتادگی چشم ها باعث اختلال در میدان دید فرد شود. در چنین حالتی فرد قادر به آرایش کردن چشم هم نخواهد بود و سن او بیشتر از انچه هست به نظر می رسد.

افراد مناسب برای جراحی پلک

– افرادی که دچار افتادگی پلک شده اند

– افردی که پشت پلک آنها پف کرده و ورم دارد

– افرادی که دچار پیری پوست در اطراف پلک هستند

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی معمولا بصورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی فرد ندارد و بیمار یکی دو ساعت بعد از انجام عمل قابل ترخیص می باشد.همچنین این عمل بسیار ظریف و حساس است و نیازمند یک جراح با تجربه برای بخیه زدن می باشد تا بتواند هر چه بهتر این کار را انجام دهد.

جراحی پلک می تواند بافت پشت و یا زیر پلک را زیبا و جوان کند، جراح برای این اقدام نیاز به ایجاد برش برروی پلک دارد تا بتواند به افت زیر پوست پلک دسترسی داشته باشد.معمولا پوست افتاده و اضافی این ناحیه برداشته می شود و مجددا پشت پلک ها بخیه زده می شوند.در نتیجه جوانساز در پلک ها انجام می شود و فرد شادابی گذشته ی چشم هارا باز می یابد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر منتظر سایر مقالات ما در زمینه ی جراحی زیبایی پلک باشید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهسواری