جراحی بینی طبیعی

در گذشته جراحی بینی فقط به یک صورت انجام میشد و آن بینی عروسکی بود. امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی به خصوص در جراحی زیبایی بینی ، بینی طبیعی رواج پیدا کرده است. در این نوع جراحی قوس کمی در روی بینی ایجاد شده به طوری که قابل محسوس نیست و با اجزای صورت فرد تناسب دارد. در جراحی بینی طبیعی اصلاحات محدود به تیغه بینی می باشد در نتیجه تغییرات زیادی در بینی صورت نمی گیرد. برای انجام این عمل باید شرایط لازم را داشته باشید. به همین منظور بهتر است قبل از اقدام به جراحی در جلسه ای با جراح بینی خود در خصوص داشتن شرایط لازم و نتیجه جراحی مشورت بکنید.

نمونه عمل زیبایی بینی

تغییرات در جراحی بینی طبیعی

  1. پره های بینی به انداره ای کوچک می شود که طبیعی بوده و برای سایرین قابل محسوس نباشد.
  2. دراین نوع جراحی فرم و موقعیت پره های بینی تغییری ایجاد نمی شود.
  3. نوک بینی در جراحی بینی طبیعی مانند بینی عروسکی و فانتزی تیز نمی شود.
  4. برآمدگی و قوس ملایمی در روی بینی ایجاد می شود به طوری که طبیعی به نظر آید .
  5. بین ناحیه بینی و پیشانی زاویه مناسبی ایجاد می شود.
  6. بین ناحیه بینی و لب زاویه مناسبی ایجاد می شود.

تاثیر جراح در جراحی بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی متبحر و مجرب در داشتن بینی طبیعی در عمل موثر می باشد. جراح در ابتدا به بررسی آناتومی دقیق بینی از طریق تصویربرداری می پردازد. جراح بینی طبیعی بینی را به گونه جراحی می کند که در نگاه اول به نظر نمی آید بینی مورد جراحی قرار گرفته باشد و کاملا طبیعی به نظر می آید.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی نوع بینی فرد عامل تعیین کننده در نتیجه عمل می باشد. بینی افراد با توجه به نوع پوست و بافت های غضروفی به بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. در بینی گوشتی پوست دارای ضخامت بیشتری بوده و دارای غضروف های ضعیفتری می باشد. در نتیجه اعمال تغییرات در این بینی کم می باشد. به همین دلیل مناسبترین بینی برای جراحی بینی طبیعی می باشد. در بینی استخوانی پوست نازک بوده و دارای تیغه قوی تری نسبت به بینی گوشتی می باشد و می توان تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد. این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی مناسب میباشد.

برخی از خدمات دکتر شهسواری :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیم بینی و…

 

با تشکر مدیریت سایت، دکتر ابراهیم شهسواری

متخصص گوش و حلق و بینی و (جراح بینی)