جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری

بسیاری از متقاضیان عمل بینی خانم هایی هستند که تصمیم به بارداری دارند و یا مدتی است از زمان بارداری آنها گذشته است .

سوال مشترک آنها این است که آیا میتوان در دوران بارداری عمل جراحی بینی را انجام داد و یا اینکه چه مدت بعد از آن میتوان جراح نمود.

هرگونه عمل جراحی بینی در دوران بارداری ممنوع است و مراجعه کنندگان قبل از تعیین وقت عمل باید تست بارداری بدهند، در صورتیکه فرد باردار باشد عمل جراحی وی کنسل خواهد شد .

همچنین عمل جراحی بعد از زایمان نیز باید به فاصله ای بیشتر از دوماه انجام شود ، در صورتیکه عمل زیبایی نیز انجام شد تا  24ساعت شیردهی صورت نگیرد .

اگر قصد باردار شدن بعد از عمل جراحی را دارید زمان انجام آن تغییر خواهد کرد، مادران بعد از زایمان باید به مدت 6 ماه بعد از عمل زیمان اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند.

هرچند زود تر از این مدت نیزمی توان باردار شد اما باید توجه داشت که بعد از عمل تورم و برآمدگی در بینی و اطراف بینی وجود دارد. حاملگی نیز باعث افزایش تورم در کل بدن به خصوص صورت می شودکه بعد از حاملگی و چند هفته بعد از آن نیز تورم در کل بدن و صورت مشاهده میشود و باقی میماند.

جراحی بینی در دوران بارداری

به یاد داشته باشید که تورم ناشی از بارداری بعد از اتمام حاملگی فرو کش می کند و   تاثیری بر روی بینی گذشته نخواهد گذاشت.

ورم ناشی از حاملگی باعث گرفتگی بینی می شود که در بیماران با تورم داخل بینی به خاطر عمل زیبایی بینی باعث مشکل تنفسی بیشتری برای خانم های باردار می شود.

به این دلیل بهتر است حداقل 6 ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی تصمیم به بارداری داشت تا هم مشکلی برای بارداری و هم مشکلی برای ظاهر وداخل بینی بیش نیاید.