تغذیه قبل و بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید . تغذیه در سلامت انسان نقش بسزایی دارد . یکی از مواردی که در جراحی بینی و کاهش تورم ناشی از جراحی تاثیر بسزایی دارد، تغذیه سالم می باشد . برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و آشنایی با آن با ما همراه باشید .

داشتن یک رژیم غذایی سالم قبل و بعد از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد، اما باید گفت لازم به تغییر زیادی در رژیم غذایی نیست اما بهتر است به توصیه های پزشک خود گوش دهید .

جراحی زیبایی بینی

تغذیه قبل از عمل بینی

داشتن یک رژیم غذایی مناسب قبل از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد . افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است قبل از عمل بینی از مصرف مواد غذایی پر چرب بپرهیزند .

همچنین مصرف ویتامین ها و مواد معدنی در صورت صلاح دید پزشک مصرف گردد و از مصرف خودسرانه دارو ها قبل از انجام جراحی بینی بپرهیزید و در صورت مصرف هر نوع دارویی بهتر است جراح بینی خود را مطلع سازید .

مصرف پروتئین جهت ترمیم بافت های بدن ضروری است و همین امر به ترمیم و آماده سازی بدن قبل از جراحی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

شایان ذکر است، مصرف برخی از مواد غذایی می تواند تاثیر منفی بر روی دیابت، فشار خون و ضربان قلب داشته باشد به همین منظور بهتر است به رژیم غذایی خود قبل از جراحی بینی دقت لازم و کافی را داشته باشید .

تغذیه بلافاصله بعد از عمل بینی

پس از انجام جراحی بهتر از غذاهای نرم، بدون ادویه و نمک استفاده نماید همچنین نوشیدن مایعات پس از جراحی سبب می شود تا اثرات بیهوشی زودتر از بدن خارج شود و فرد کمتر دچار حالت تهوع شود .

دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09199090190 – 88190879-021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابراهیم شهسواری مراجعه کنید .

مصرف آناناس قبل و بعد از عمل بینی

یکی از سوالات متداول عموم افراد جامعه، مصرف آناناس می باشد . برخی از افراد بر این باورند که مصرف آناناس می تواند سبب کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی گردد . لازم ذکر است، آناناس حاوی بروملین بوده و دارای آنزیم بسیار قوی می باشد، به همین منظور بهتر است در صورت مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

نتیجه گیری

تغذیه یکی از عواملی است که در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر بسیاری دارد به همین منظور در صورتی که قصد انجام جراحی بینی را دارید بهتر است، در این خصوص با جراح بینی خود مشورت نمایید . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با جراح بینی مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به جراح بینی خوب در تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تغذیه بعد از جراحی بینی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

کاهش ورم بینی بعد از عمل

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

گالری تصاویر دکتر ابراهیم شهسواری