بهترین کاندید های جراحی بینی

بهترین کاندید های جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین جراحی های امروز است .

اکثر افراد برای یک تغییر اساسی در چهره خود این عمل را انجام میدهند ، برخی نیز به دلایل مختلف دیگری این راه را انتخاب میکنند.عمل جراحی میتواند مشکلات تنفسی و یا انحرافات بینی و شکستگی هارا از بین ببرد.

هرچند هر روزه به تعداد متقاضیان این عمل افزوده میشود اما کارشناسان هشدار می ‌دهند که فقط کسانی که به دلیل انحراف بینی دچار گرفتگی بینی، سینوزیت‌ های مکرر و تنگی نفس می باشند، باید جراحی کنند .

از دلایل عمده ی جراحی انحراف تیغه بینی میباشد که ممکن است مشکلاتی برای بیمار ایجاد نماید،میتوان عمل زیبایی بینی را بعد از رفع انحرافات انجام داد به‌ طوری ‌که ابتدای جراحی، قبل از شروع اقدامات مربوط به زیبایی و تغییر شکل ظاهری بینی انجام گیرد در این عمل جراح بعد از اصلاح مشکلات تنفسی در فرد، به قسمت دوم عمل جراحی، یعنی اصلاح ظاهر بینی میپردازد.بنابراین اگر دچار انحراف بینی هستید به یک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

کاندیدای جراحی بینی

در صورتیکه پزشک به اندازه ی کافی در این زمینه تبحر نداشته باشد تیغه داخلی بینی اصلاح نمیشود و پس از عمل، بیمار با مشکلات تنفسی مواجه خواهد شد.

جای سوال است که چه کسانی باید این عمل را انجام دهند و بهترین گزینه ها برای انجام عمل جراحی بینی کدامند؟

افرادی که بینی آنها درای مشکلات شاخک های بینی هستند

مشکل عموم مردم  در داخل بینی، رشد بیش از حد شاخک‌ های داخل بینی است. در بینی هر فرد به صورت معمول در هر سمت بینی 3 برآمدگی استخوانی در داخل بینی وجود دارد که در فارسی به آن “شاخک” و در پزشکی “توربینیت ‌بینی” گفته میشود.

هوا از داخل این برآمدگی ها عبور کرده و امور مختلفی مانند تصفیه، مرطوب ‌سازی‌ و گرم کردن هوا روی آن انجام میدهدممکن است بنا به دلایلی این شاخک ها رشد زیادی داشته باشند و نفس کشیدن را برای فرد با مشکل روبه رو کند.و در صورتیکه این مشکلات با مصرف دارو قابل درمان نباشد ،جراحی بینی این مشکل را برطرف خواهد کرد.تشخیص نوع و اندازه ی شاخک ها توسط پزشک جراح پلاستیک مشخص میشود.

افرادی که بافت اضافی یا پلیپ دارند

یکی از مشکلات شایع در بینی افراد وجود بافت های اضافی یا پلیپ در بینی است. در صورتی ‌که یک بیمار برای جراحی زیبایی بینی مراجعه نماید و مبتلا به پولیپ بینی باشد، ابتدا باید پولیپ او درمان شود و بعد جراحی پلاستیک بینی را انجام دهد، زیرا انجام جراحی پلاستیک بینی در بیمارانی که مشکل پولیپ بینی در آنان برطرف نشده است، موجب تشدید بیماری در آن ها می‌ شود.

توصیه میشود قبل از هرگونه اقدام برای جراحی بینی و جراحی زیبایی بینی با چند پزشک مشورت کنید و بهترین گزینه برای انتخاب جراح مناسب را انتخاب کنید .جراحی بینی یک عمل حساس و حیاتی است و در صورتیکه نتیجه ی مطلوبی از انجام آن بدست نیاورید به ناچار مجبور به انجام عمل های مکرر و آسیب رساندن به آن خواهید بود.بنابراین در انتخاب پزشک حاذق دقت کافی را به کارگرفته و به توصیه وی توجه فرمایید.