برداشتن گچ بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی برای بهبودی از گچ یا اسپلینت در داخل بینی استفاده می شود. معمولا از این گچ برای عمل هایی که با هدف درمان انحراف بینی انجام می شود استفاده می گردد. قرار دادن گچ بعد از جراحی بینی برای کمک به بهبود تیغه بینی می باشد .

جراحی بینی

جراحی بینی

مدت زمان قرارگرفتن گچ بعد از جراحی بینی

یکی از سوالاتی که بیشتر افراد می پرسند این است که تا چه زمان باید گچ روی بینی بماند ؟ بعد از یک هفته بعد از جراحی با مراجعه به جراح خود  این گچ برداشته می شود .

علل استفاده از گچ بعد از جراحی بینی

  1. حفظ حالت غضروف و استخوان های ترمیم شده در موقعیت جدید
  2. کاهش عوارض ناشی از جراحی مانند تورم
  3. حفاظت از بینی در مقابل آسیب های احتمالی در اثر ضربه به بینی

انواع گچ بعد از جراحی بینی

  1. آتل خارجی بینی

در جراحی  با هدف برجسته کردن بینی برای بهبودی و کاهش تورم از آتلی در خارج از بینی استفاده می شود. در صورتی که بینی متورم شود باعث پاکت خونی به نام هماتوم می شود که در نهایت به اسکار تبدیل شده و نتایج عمل را ناموفق می کند.

  1. اسپلینت داخل بینی

در صورتی که جراحی انحراف بینی برای ترمیم کج بودن تیغه آن استفاده شود اسپلینت درون بینی قرار می گیرد . جنس آنها از آلومینیوم و سیلیکون می باشد که با بدن سازگار می باشد .دلیل استفاده از انها برای این می باشد که جدار بینی و استخوان و غضروف با هم تماسی نداشته باشند و این به بهبودی همزمان دیواره و ساختار داخل بینی کمک می کند. این اسپلینت ها معمولا بعد از گذشت 3 الی 5 روز پس از جراحی برداشته می شوند.

در نگهداری این مواد تا زمان برداشته شدن آنها سعی کنید. در صورتی که آتل یا اسپلینت شل شد حتما با پزشک خود تماس بگیرید.